Jump to content
FAS Goran
dellas

BMW e39 530d (No2)

Recommended Posts

Nakon nekih 6 god ako ne i vise od kad sam imao prvi 530d e39, doslo je vreme da se opet druzim sa navedenim modelom.

 

Auto sam kupio iz zelje da imam jedan pravi auto za povremeno vikend uzivanje u njemu, sredjivanje i sl, prelazice jako malo km.
 

Auto je morao biti bmw i morao biti iz zlatnog doba ovog brenda, samo sam se lomio izmedju e34 i e39, e34 ima taj divlji osecaj taj pravi old school osecaj i njemu sam davao prednost ali na zalost nisam uspeo naci ni jedan pristojan primerak cak ni za sredjivanje. U obzir su dolazili samo M50 motori 2.0 ili 2.5. E39 je vec moderan i ugladjen auto ali ima i on nesto svoje po cemu se odvaja od drugih. Kod e39 sam gledao samo da bude M57 ili 2.5 ili 3.0.

 

Auto je u dobrom stanju, pristojno utegnut, odlican enterijer, siber koji je bio must, spolja ima da se radi i radice se vremenom. 
 

Bice slika ovih dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni ima jedan bolji, nije kvalitetniji ali vise volim kako se vozi - e34, ali polako bice i to jednog dana :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par informacija o autu:

 

Godiste ‘99

Km 318k

Motor 3.0d M57 135kw

Oprema:

M volan, siber, grejaci sedista, Dynamic Stability Control (DSC), dvozonska digitalna klima, CD Sarzer, hrom paket i to je to od prilike. Pored svega toga za jednog e39 i nema neku opremu, ali se danas lako nadogradjuje za njega sve.

Dosao je na nekim uzas ratkapnama, prva izmena su original ratkapne dok ne stignu felne :)

Mehanicki da kucnem u drvo jako dobar, tacan, sva elektronika radi itd. Zvuk kao benzinac, ne cuje se u kabini.

Radovi ce ici polako prvo stvari koje se na prvu vide, kasnije dodavanje opreme i slicno, trudicu se da ispratim sve slikama.

 

F22-ADD86-177-F-4-E10-85-EC-E3-EA0293-B6F453-ED70-2-E7-E-47-D8-8862-E1-B8-C524-A

FE3-EE82-C-E519-4-B53-95-C8-D934-B1-A018

61705657-E150-432-C-B061-3-AF73-EDB8-AC8

8-ECF9-E15-A3-DE-476-D-B339-6-F559-A4786

9-EE32-E7-F-136-C-4037-A1-B6-FD49-D1-CA3

CEF33875-41-B2-42-D8-9745-D14-AA40-EBC9-

E5680-DFB-1761-4-A05-B204-E0-D9-DEC80-C4

F28-C2-D2-B-A55-D-4-FCA-8-D24-9785-D0-E6

0445-D879-2420-4064-B708-DF217-C0-E7449.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tds je i manuelni :D Zacudi me kad si rekao da nema nista ili ti je budzet bio manji. Ovaj je u perfektnom stanju, od kuma mog. Sad februara bio za Berlin :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskren da budem iskljucio sam tds iz pretrage filterom preko 150hp, tds i 2.0d da izbegnem. Ali vidi se da je auto bas tacan ;) Ima dobrih primeraka e39, prednost sam davao 2.5 m57 motorima ali nisam uspeo da se uklopim, ima par dobrih restyle modela ali je to oko 4k eur sto mi je previse za odjednom, mada verujem da nece ni ovaj manje izaci dok se sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar i svidja mi se sto je automatik i sto je D ali kad vidoh ovo plavo unutra..

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast kućo, pravi auto, vrzmalo se i meni po glavi da pazarim e39, ali sam prevagnuo na A6 c6, predstavicu ga ovih dana pa taman da uporedimo sa e60

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, cane said:

Svaka cast kućo, pravi auto, vrzmalo se i meni po glavi da pazarim e39, ali sam prevagnuo na A6 c6, predstavicu ga ovih dana pa taman da uporedimo sa e60

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Hvala drug, obavezno predstavi C6 tu je vec audi zaista postao konkurencija BMW-u. E60 je mene bas lepo posluzio , ozbiljan je auto mada ga ne vole svi, ili ga volis ili ne. E39 jednostavno nije imao konkurenciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas jako lose vreme, ali dovoljno dobro za neke sitne radove, malo da se zapocne projekat....

 

Znakovi u losem stanju kao i na 99% fabrickih e46ica i e39ki

1111.jpg

111111.jpg

 

Usput su skinuti i stopovi da se zamene sve sijalice i da se operu unutra, jako su zapusteni bili

111.jpg

11.jpg

 

Zamenski znakovi su stigli

11111111111.jpg

 

Ovako to izgleda slopljeno i montirano

 

2.jpg

3.jpg

5.jpg

 

Naravno ugasio je i greske za neispravne sijalice

8.jpg

 

Malo slika enterijera

 

13.jpg

14.jpg

15.jpg

 

U posetio je bio i jedan stari znanac (moj bivsi e39 :) )

1.jpg

 

Toliko za danas....

Posla ima jos puno, farovi su definitivno sledeci, nasao sam kao nove originale i idem na tu varijantu za sad. Ima jos dosta sitnica, naslon za ruku, retrovizor, MF komande, lajsne, felne, farbanje branika, poliranje, dubinsko itd itd itd. 

 

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno i ja razmisljam da uzmem za dusu jedan, gkedam onaj iz NS sto si kacio 525d,medjutim mislim da je prejak sa cenom, otprilike mozda budem bas ali bas bezobrazan i ponudim mu 2800

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj ne kosta te nista, ali onaj auto vredi svaki dinar...ja mislim da za 3500 mora da se proda i da je to extra kupovina i za prvi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa gledaj ovako, ne slazem se, klot oprema na prvom mestu, ipak je 19 godina star. Generalno sve e 39-ke imaju problem savkederima, pod dva pitanje je koja je abs centrala u njemu, 001 ili 002, limariski mora takodje dobro da se pogleda jer je vozena gore a tamo jako puno sole.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...