Jump to content
FAS Goran
kvazarija

Fiat Stilo - naknadna ugradnja suncobrana sa svetlom?

Recommended Posts

Imam suncobrane za Stila sa svetlom i bez svetla, a fabricki kod mene idu suncobrani bez svetla. Da li postoji mogucnost da se poveze suncobran sa svetlom kod mene? Stilo 2006 god mjet , to je valjda restajling koliko sam razumeo pa par delova drugacije izgleda.

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vezujes po fabrici - i vozacka (G31) i suvozacka (G32) lampica suncobrana idu na pin 33 Body Compa i masu.

 

2047496.thumb.png.323d9d791585d1bc777617a64d0a42fe.png 2024464.thumb.png.300ff2e4e93067e0543cf5ea28ba7201.png

 

Naravno, mozes da prevezes i sa nekog drugog mesta, sa koga ti odgovara naponska logika.

Imas na forumu i neke moje fotke iz DIY, doduse za skidanje neba na Stilu (ukljucujuci i suncobrane):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/70525-fiat-stilo-skidanjezamena-neba/

 

On 1/14/2016 at 10:46 PM, Ivan said:

060720152901.thumb.jpg.c2596ef9251fa0c5482d5d3faa45e042.jpg 060720152900.thumb.jpg.eb33c6ac40021b799d6727463d3897f5.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci skidanje neba je obavezno ? Imam konektore na suncobranu ali nemam izlaz za spajanje u mom autu. Da li su to suncobrani od starijeg Stila ? Koji ima osvetljenje suncobrana?

Sent from my SM-N935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zavisi koliko je auto star, nego koji je nivo opreme. Nizi nivoi su dolazili bez lampica u suncobranima.

U principu kako se snadjes za linije. Ja sam recimo naknadno ugradjivao fabricku navigaciju i provlacio ozicenje mikrofona od D20 konektora (kod Body-ja) do gornje plafonjere. Od D20 popeo sa fabrickim snopom kablova na vrh A stuba. I odatle mi je bilo mnogo lakse da podvucem pod nebo i uvedem u plafonjeru. Nego da se mucim sa provlacenjem od vrha A stuba do plafonjere kroz metal krova (a pokusao sam).

Kod suncobrana je najelegantnije iskoristiti fabricku putanju kroz osovinu samog suncobrana. Zato sto se tako kabl niti vidi niti se igde presavija. Ali kabl iz te osovine fabricki ulazi direkt u metal krova (zbog plasticnog jezicka, kao na mojoj fotki gore) - pa vidi da li ces moci da ga dotle razvuces sa mesta koje odaberes. U principu, kako ti je najlakse i najelegantnije da se snadjes.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...