Jump to content
FAS Goran
bane1321

Knjige

Recommended Posts

U ovo doba konstantnog bombardovanja hiljadama informacija sa televizije i interneta, valja malo skrenuti pogled sa ekrana i pročitati nešto dobro...

Evo jedna fantastična, ne obimna knjiga, koja se lako čita, najbolje na terasi u toku zabrane kretanja...

 

Screenshot_20200414-145600.thumb.png.c3148ae2ecff5e70522bfb768ceb73e8.png

 

Justejn Gordner - "Misterija pasijansa"

 

Skupljajte džokere, nikad ne znate kad će vam ustrebati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se prikljucim preporukama, bas sam nedavno zavrsio knjigu "Homo deus". Dosta je interesantna knjiga, onako malo prosiruje vidike, a nije teska za citanje.

 

homo_deus_kratka_istorija_sutrasnjice-ju

Share this post


Link to post
Share on other sites



Evo da se prikljucim preporukama, bas sam nedavno zavrsio knjigu. Dosta je interesantna knjiga, onako malo prosiruje vidike, a nije teska za citanje.



Price-iz-trapa-Miroslav-Josic-Visnjic_slika_XL_114045853.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve knjige koje na lep način opisuju našu prošlost i dokazuju da se ništa nije ič promenilo! Jedna plod fikcije, a druga je odlomak iz memoara jednog fantastičnog čoveka za koga mnogi nisu čuli, a odigrao je neke epizodne uloge u važnim događajima, pri tom vodio buran i nesrećan život!

knjiga_o_milutinu_vv.thumb.jpg.0593f065de2f70b015b5467aeb18b59f.jpg berberin_kneza_milosa_vv.thumb.jpg.97cfdd49d7fae6918972f6264afb5894.jpg

 

Čekamo još memoare kolege @totti radi kompletne istorijske slike! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dve knjige koje na lep način opisuju našu prošlost i dokazuju da se ništa nije ič promenilo! Jedna plod fikcije, a druga je odlomak iz memoara jednog fantastičnog čoveka za koga mnogi nisu čuli, a odigrao je neke epizodne uloge u važnim događajima, pri tom vodio buran i nesrećan život!
knjiga_o_milutinu_vv.thumb.jpg.0593f065de2f70b015b5467aeb18b59f.jpg berberin_kneza_milosa_vv.thumb.jpg.97cfdd49d7fae6918972f6264afb5894.jpg
 
Čekamo još memoare kolege [mention=10479]totti[/mention] radi kompletne istorijske slike! 
Slazem se, Knjigu o Milutinu svako mora da procita kako bi bolje razumeo neke stvari...odlicna!

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se oduševio Berberinom Kneza Miloša, saznao sam mnogo stvari i postideo se što štošta nisam znao! Knjiga je urađena na osnovu dela memoara Nićifora Ninkovića, jednog zaista zanimljivog i nesrećnog junaka naše istorije.

 

Knjigu o Milutinu, znam, maltene, napamet!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam se oduševio Berberinom Kneza Miloša, saznao sam mnogo stvari i postideo se što štošta nisam znao! Knjiga je urađena na osnovu dela memoara Nićifora Ninkovića, jednog zaista zanimljivog i nesrećnog junaka naše istorije.

 

Knjigu o Milutinu, znam, maltene, napamet!

Nisam znao za tu knjigu, hvala za preporuku vecina nas mnogo toga nije znala o istoriji sopstvene zemlje osim skolskih verzija istorije, niti nas je ko ucio. Pogotovo iz 19.veka i pocetak 20.og

Razmisljam koliko mojih kolega i drugara je tek sa serijom Senke nad Balkanom pocelo da cita knjige i interesuje se za kraljevsku porodicu iz tog vremena, princa Djordja, Apisa, Mustafu Golubica, Bele Ruse u Srbiji itd....

 

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knjiga koja pokušava da objasni i opovrgne neke mitove, pre svega zapada, vezanih za Drugi svetski rat, odnosno Veliki otadžbinski rat. Naravno i navode iste treba uzeti sa dozom rezerve...

IMG_20200615_162056.thumb.jpg.335d08b3e85f68fc26967360cf0b3d9e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je gledao film "Milioner iz blata" knjiga će ga još više oduševiti. Mnogih scena nema u filmu i uvek sam za varijantu da je knjiga uvek bolja od filma.

 

 

pitanja_i_odgovori-vikas_svarup_v.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knjige, a posebno starije su neprocenjive u nadgradnji čovekove mašte!

Nekako su mi novije knjige, iz domena beletristike, isuviše nalik filmskim scenarijima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za one koji vole, tri jako dobre knjige Stiven Kinga:

godisnja_doba_vv.thumb.jpg.d530c0bd6679acc4eb3064e65dfd7f87.jpg

Četiri priče, bez fantastike, jedna od njih je i Rita Hejvort i iskupljenje u Šošenku (film Bekstvo iz Šošenka), ali ni ostale tri nisu ništa lošije.

ZELENA-MILJA-242x0-00007424768174.thumb.jpg.45c62e19b07515fbe86b6cb54f666aba.jpg

Fantastično delo!

DR-SLEEP0-1000x0-000074237117101.thumb.jpg.6d4b6eb3df7a0a2f37b0971719891272.jpg

Nastavak Isijavanja, snimljeni film je tri koplja lošiji!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

S' obzirom da TV gotovo i ne gledam, dosta slobodnog vremena trosim na knjige... Do pre neki dan je trajala lepa sajamska akcija u Delfiju... Imam na spisku jos nekih 50ak naslova koje treba da nabavim, a zanimljivo vi ste već pomenuli tri od tih.. :yes

 

Zadnje sto sam citao su bili Amin Maluf (Samarkand - avantura kroz drevnu Persiju i lepote istoka) i Edgar Alan Po (najbolje priče - putovanja u mračne i morbidne delove ljudske duše).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, bila je do skora akcija i u Vulkanu, kobajagi sajamska, kupio nekih sedam knjiga u obe knjizare... Na zalost ni ove godine nema moja dva omiljena sajma - automobila i knjiga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim vulkan jer mahom imaju neke psiho-moderne-lake knjige na akciji. U Delfiju su sad bili skoro svi domaći pisci na 40% (cini mi se) u izdanju Lagune, tako da su dopunjeni Pekic, Andrić, Domanovic, Nusic, Petrović, Antic, Mihajlovic... Rame u gipsu, nema spavanja, nema ni kafana - makar vremena za čitanje ima! Upravo krećem......jednu o Irskoj (omiljenoj zemlji na svetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...