Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav drustvo. Evo i da iznesem svoje utiske o novom Tipu.

U pitanju je atmo 1.4/95ks, lounge oprema sa dodatkom par sitnica. Posle predjenih 450km utisci su pozitivni. Neko kaze da je lenj ali za mene je sasvim ok. Moje je misljenje da su 1 brzinu dosta skratili, bukvalno samo da se pomeris iz mesta i trazi 2. To je jedina zamerka. Nervira me sto sada dolaze bez aux porta pored usb tako da ne znam da li je moguce aktivirati Android auto bez nekih hardverskih izmena. Predhodno sam vozio francuze tako da mi je sada tipo dosta tvrdji sto mi vise odgovara.  

 

IMG_20200401_204522.jpg

 

IMG_20200401_204602.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro sam se vozio, pandurski, limuzina, basic varijanta, skroz korektno auto. Kazu da trosi ulje i da nije bas preterano ekonomican, potrosio je do Bg-a oko 24 l benzina, voznja od 130 do 150 km/h. Uglavnom ispalti se samo u osnovnoj varijanti.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/1/2020 at 8:38 PM, Deki1978 said:

Moje je misljenje da su 1 brzinu dosta skratili, bukvalno samo da se pomeris iz mesta i trazi 2. To je jedina zamerka.

Moralo je tako. Zbog odnosa snage/torque i mase, neophodno je da se taj manjak koliko-toliko kompenzuje kracim prenosima. Npr. na 500L je to jos drasticnije :) , ima prenosni odnos u prvoj 4.1, u odnosu na 3.9 kod Tipa. Iako je isti FPT-ov C514.6 menjac u pitanju kod oba modela.

Ako te zanima, kacio sam ranije, ispod imas prenosne odnose i max (naravno teoretske) brzine u njima. Tipo je sa desne strane (levo 500L), oba 1.4 atmo:

 

59.thumb.png.929e2c265ec07fc362cc4eb1383a4800.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/2/2020 at 8:50 PM, Ivan said:

Moralo je tako. Zbog odnosa snage/torque i mase, neophodno je da se taj manjak koliko-toliko kompenzuje kracim prenosima. Npr. na 500L je to jos drasticnije :) , ima prenosni odnos u prvoj 4.1, u odnosu na 3.9 kod Tipa. Iako je isti FPT-ov C514.6 menjac u pitanju kod oba modela.

Ako te zanima, kacio sam ranije, ispod imas prenosne odnose i max (naravno teoretske) brzine u njima. Tipo je sa desne strane (levo 500L), oba 1.4 atmo:

 

59.thumb.png.929e2c265ec07fc362cc4eb1383a4800.png

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/2/2020 at 6:29 PM, zunto said:

skoro sam se vozio, pandurski, limuzina, basic varijanta, skroz korektno auto. Kazu da trosi ulje i da nije bas preterano ekonomican, potrosio je do Bg-a oko 24 l benzina, voznja od 130 do 150 km/h. Uglavnom ispalti se samo u osnovnoj varijanti.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 

Nije stedljivac to stoji, za potrosnju ulja videcemo. Za taj novac u toj klasi/velicini nisam mogao naci bolji auto. Tipo je po svemu bio najlogicnije resenje, tako opet se vratih korenima (prvi auto mi je bila zastava mediteran 3 vrata :) ). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo potrebna mi je preporuka za auto patosnice kao i za presvlake za sedista. Ima li kog da je u skorije vreme kupovao? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Deki1978

Gumene patosnice sam uzimao u KIT komercu, za oko 4000 tipske. Ako se dobro secam, tepih su im bile oko 2800, takodje tipske. Imas na KP u SUbotici kod ovog lika:

https://m.kupujemprodajem.com/Automobili-Oprema/Patosnice-presvlake-i-tapacirung/Patosnice-tipske-tepih-Renault-Scenic-3-od-2009-72043108-oglas.htm#mhs0-1583684983878

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu su teme u ovom podforumu namenjene za predstavljanje vozila clanova. Za tehnicka pitanja imamo posebne podforume (tehnicki, ICE, styling, problemi sa modelima)... Cisto da znas, tako da pomocu Search foruma mozes vrlo lako da nadjes sve sto te zanima, ne cekajuci da neko odgovori ;) . Forum postoji vise od decenije, Tipo kao model jos malo ulazi u 6. godinu...

Opsta tema o presvlakama i patosnicama, prelistaj bar zadnjih par strana za aktuelne price (ostavljao sam i licno iskustvo za patosnice, da ne ponavljam):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41565-tapacirung-presvlake-patosnice

Mozemo da pitamo Stefana, ne znam da li je ovo jos uvek aktuelno:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/73912-moja-patosnica-izrada-po-želji/

 

Mozemo i ove postove da prebacimo u tu temu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...