Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfe i Fiati stari 30 godina sa 0 km pronadjeni u napustenom hangaru

Recommended Posts

Sjajno. Ovako nesto je blago za svakog pravog ljubitelja automobila.

Interesantno je videti i ovako na slikama, mogu misliti tek uzivo.

Vise bi mi privukli paznju, nego vecina novokomponovanih tableta na tockovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel bi bio neko spreman da iscalenzuje neki konkretan, malo ozbiljniji novac za ovako nesto? Svakako da ovakvi auti ne idu za 1000-2000e. I da li bi neko vozio ovako nesto daily? Ja sam bas par puta razmisljao o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat ovo se uzima za drugi ili treci automobil. 
 

Znam par ljudi koji tako rade, ali prvo se obezbede primarnim automobilom, a ovo je za vracanje u mladost vikendom.

 

Moze i šmekerski da izgleda kada se iz aviona vidi da je auto ganc nov :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da se uglavnom tako koristi, ali me bas zanimalo i da li bi neko vozio daily. Ja zapravo znam za par njih koji voze starce daily... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je proslo kroz glavu par puta. U sustini samo bas par osnovnih 'modernih' stvari mi je neophodno, koje svakako vecina tih auta i (moze da) ima - klima, centralna brava, servo i eventualno podizaci stakala... 

 

A najvise bi me brinule karoserije. Ne samo rdja, nego i sama cvrstoca. To je nesto sto je bas mnogo napredovalo zadnjih godina... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih recimo cepao ovog belog Tipa samo tako. Auto godine 1989, bre :D .

I ovaj 405 sto pominju da ga iskopase tamo, auto godine pre njega. Secam se dobro da sam kao klinac balavio na 405 Mi16.

Mica i Totti ce se sigurno setiti. Avion za to vreme, cini mi se 150 KS. Cale je tada vozio 305 SR, 1472 ccm i 75KS, jaci model :lol: . Slabiji GL i GR bili sa 1290 ccm i razornih 65 KS :D . Bezbrizna vremena bila, izvinjavam se za off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije off :D 

 

Znaci vozio bi Tipa ovog starog, ali da je nov? :) A koliko bi recimo bio spreman da platis za takvo vozilo? Ili za taj 405? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da se ne secam, do pre par godina lik u mom gradu je vozio crnog Sedicivalvole, kacio sam slike ovde, a zet od burazera je na zadnjem onom uvozu uvezo 405 Mi 16 Svajcarac, pa ga je posle par godina kupio nas drugar. Vozio-li ga par godina i prodao, tada je bio kao nov i to jos bele boje :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Ivan said:

Evo jos par fotki :) , ista prica...:

a0b9ce5db3824968622b24e36b512ef6.thumb.jpg.6999bdb1fee81ba981160b8234dd34e1.jpg 

Jedno od zanimljivijih stvari u vezi sa starim autima su mi ovi materijali koji su korisceni za vrata i sedista :D

 

ne znam za vas, ali mislim da bih mogao djirati ovako nesto i kao daily auto. Uz par samo obaveznih stavki - klimu, centralnu bravu i ajd, servo, mozda prozori. A to je sve verujem bilo (barem kao opcija) u tadasnjim autima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...