Jump to content
FAS Goran
FiatBravo2009

Fiat Nuova Bravo - volan od Fiata 500L?

Recommended Posts

@FiatBravo2009

 

Rade i MF komande, sve je dzek na dzek ili treba i nekih prepravki?

 

PS: Cisto licni ukus, ali zasto bi pravio gedoru od auta? Volan sa 500L (mislim na onaj sa pocetka produkcije) mi je jedan od "neuglednijih" (da ne kazem nesto drugo) koje je Fiat ugradjivao. Ako mislimo na ovaj, posto njih ima prilicno polovnih:

 

ebfc40250920-800x600.thumb.jpg.0be02aac972c86a68106f0e485cde2d0.jpg

 

Dodatno sto volan (kao i sedista i drugi elementi enterijera, felne, itd...) zaokruzuju dizajnersku pricu i celinu jednog modela. Pogotovo je kod Zabara to izrazeno zbog specificnog dizajna, tako da miksovanje izmedju modela cesto ispadne u najmanju ruku cudno. Retki su izuzeci kada to lepo "cucne".

 

 

Edited by neshaoct
tehnički edit / dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volan radi normalno ali je klot,nema nista od komandi. Iskreno ne svidjaju mi se ni jedan ni drugi volan samo eto mozda mi kvalitetnije deluje od 500 l-a. Pitam da znam jer bi mozda stavio sa komandama pa da se uputim.

22 hours ago, Danilo1 said:

@FiatBravo2009

 

stavljali su italijani, tako da moze.. Samo ti treba i airbag

 

 

Okej hvala

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bih pre isao na volan sa Alfe Mito ili Giuliette, pa da promenis znak samo? Oni su ipak generacijski tu negde, a opet, mozda malo kvalitetniji (ne znam)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto o tome nisam razmisljao. A nisam ni znao da li pase. A volan da je lep jeste,lici na onaj od brava kao sto imam ali se vidi da je kvalitetniji.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako se to gleda koji je volan kvalitetniji, cisto da i mi mladji naucimo nesto :D ?

Ne racunam naravno na verzija Brava pre restyle, ciji su se volani ljustili (kao i rucice menjaca), pogotovo na samom pocetku produkcije. Sto je opste poznato, interesuju me te Advanced metode poredjenja? Pored 500L, pogotovo je lep i kvalitetan volan pre restyle Giuliette :) .

Jedino lepo sto sam video u tim fabrickim menjazama je ovo sto je kolega uradio. Zasecen volan sa 500-ke u GP, ali dodatno sredjen, alcantara+farbanje plastika u piano black:

 

0cdad8c2c4e3c7c8164e6ba91b0d18ae.thumb.jpg.6d42de28e38d3fa9e473b658512da66a.jpg 20191230_155633.jpg.f51fecbd188f8d08713bc98cdc7dcd52.thumb.jpg.29c665999b18b0f01d5467287915e091.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo stvarno topina kako izgleda... 

 

Kako skontah, kolega ima Bravo prefacelift, znaci verovatno sa tim volanom sto se ljusti, pri tom, svakako mu je klot, pa kad bi vec menjao, razmatra opcije... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram, cisto caskamo, zato i navodim primere ako se vec upusta u to i daju se pare. Od svega pomenutog, jedino mi ima smisla volan Giuliette (Mita), ali samo posle restyle. Pa jos ako je onaj zasecen:

 

unnamed.thumb.jpg.9757a2c458fb1a472673ff1c22cdb8aa.jpg

 

Na stranu izgled, zaboravio sam gore da napisem. Ako je oprema klot, da bi MF dugmici radili (a ne samo sluzili za ukras), treba proveriti da li CAN magistrale uopste dolaze do volana i da li ih treba naknadno dovlaciti, kao i naponsku liniju neophodnu za njihov rad. Na Stilu je to bio slucaj ako auto nije imao MF volan i to smo radili pre vise od 10 godina. 

Znam 100% da npr. klot Bravo bez fabrickog radija nema CAN magistrale cak ni na ISO konektorima radija.

Vecina Bravaca doduse ima MF komande, pa se iskreno nisam ni udubljivao u tu tematiku. Ali evo principa i sta treba proveriti, sve je lepo objasnjeno na mojoj staroj DIY temi za Stilo:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@FiatBravo2009 Ako si vest u photoshopu, probaj da iseckas razne volane, sa Abart 500, Giuliette, itd, i postavis ih umesto svog, pa cak i ako bude malo bengavo uradjeno, steci ces kakav-takav utisak o tome hoce li pasovati pristojno ili ne... 


Mnogi tako felne urade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...