Jump to content
FAS Goran
yoxa

Lancia Delta 1.9 TwinTurbo multijet

Recommended Posts

Bas lep auto! Sve je ok sem zimskih felni :)
Ko zna zasto je bolje sto nisi kupio drugu, mozda bi imao da ulozis jos vise negu u ovu. 
Srecno sa sredjivanjem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li si i kako siguran u tu kilometražu koju pominješ, ali želim samo da ti ukažem na činjenicu da sam ja pre godinu i osam meseci takvu Deltu sa TT motorom doterao iz CH na točkovima sa 180 i nešto hiljada km koja nije imala ama baš nikakvih problema ni sa EGR niti DPF niti je to rađeno na njoj tamo po servisnoj istoriji. Išla je kao čisto zlo, prodao sam je poznatom čoveku koji je odradio veliki servis i vozi je i dan danas takođe bez problema. Tako da, deluje mi sumnjivo to oko te pređene kilometraže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam je video kad sam kupovao svoju. Na istom parkingu su tada bile te dve delte, ako se ne varam to su one zgrade izdvojene iza garaže JGSP ka Vojvode Stepe, i neka okretnica je tu blizu.

 

I imamo identičan set letnje/zimskih felni :)

 

Gde si uzeo masku? I meni je skrckana ali nikako da uzmem, mislio sam restyle isto, nekako se bolje uklapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep auto :) 

 

Safe nije ponudio da ti vrati fabricku mapu?

 

U svakom slucaju, najbolje je prvo vratiti fabricku mapu, onda sve istestirati i dovesti auto u ispravno stanje, pa onda posle vec kako hoces :) 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, andreja.micovic said:

Mislim da sam je video kad sam kupovao svoju. Na istom parkingu su tada bile te dve delte, ako se ne varam to su one zgrade izdvojene iza garaže JGSP ka Vojvode Stepe, i neka okretnica je tu blizu.

 

I imamo identičan set letnje/zimskih felni :)

 

Gde si uzeo masku? I meni je skrckana ali nikako da uzmem, mislio sam restyle isto, nekako se bolje uklapa.

Jeste. Komsija je prodavao svoju tada. :)

Razmisljao sam i o njegovoj/tvojoj, ali sam ovu video i bio mi je lepsi enterijer (tvoja je crna sa alkantarom?) i jaci motor (ako se dobro secam tvoja je 150ks?)

 

Ja sam moju masku uzeo preko kasko osiguranja u Stojanovu. Kostala je 32.000 dinara sa rukama, ali sam platio 100evra, koliko mi je ucesce. Ostatak je pokrilo osiguranje.

5 hours ago, Quadrifoglio Verde said:

Ne znam da li si i kako siguran u tu kilometražu koju pominješ, ali želim samo da ti ukažem na činjenicu da sam ja pre godinu i osam meseci takvu Deltu sa TT motorom doterao iz CH na točkovima sa 180 i nešto hiljada km koja nije imala ama baš nikakvih problema ni sa EGR niti DPF niti je to rađeno na njoj tamo po servisnoj istoriji. Išla je kao čisto zlo, prodao sam je poznatom čoveku koji je odradio veliki servis i vozi je i dan danas takođe bez problema. Tako da, deluje mi sumnjivo to oko te pređene kilometraže.

Manje - vise nisam bio siguran dok nisam uradio dijagnostiku kod coveka koji radi u Stojanovu.

 

Proverio mi je sve, ukjucujuci i kompresiju i sve je u odlicnom stanju osim EGRa i DPFa koji su iskljuceni.

 

Moja pretpostavka je da nije ni imala problem sa tim, nego je uradjena "komplet usluga" chipovanja. Da ne kazem sveto trojstvo - chip, egr, dpf, amin...

 

Boschista mi rece juce da su dizne odlicne i da stvarno nije sretao cesto tako dobre dizne i pohvalio je kako se vidi da sipam samo najkvalitetnije ulje i najbolje gorivo.

Nisam imao srca da mu kazem da je auto kod mene samo godinu dana. :P

 

Kako god, nikada covek ne moze da bude siguran ni u sta, ako nije prvi vlasnik auta, ali sve zajedno sto su mi majstori napricali me nekako navodi da budem skloniji da verujem da je ta kilometraza "prava".

 

A sto se tice toga da ide kao "cisto zlo" - ide. Ne mogu da kazem. Potpisuje u trecoj sa sve kvacilom koje proklizava. :)

 

Mozda je sporija 0-100 od 1.8Di Tjet, ali zato cupa "za sve novce".

 

Kako god, vise bih voleo da je benzinac, ali sta cu sad? :)

30 minutes ago, horvat said:

Lep auto :) 

 

Safe nije ponudio da ti vrati fabricku mapu?

 

U svakom slucaju, najbolje je prvo vratiti fabricku mapu, onda sve istestirati i dovesti auto u ispravno stanje, pa onda posle vec kako hoces :) 

Hvala :)

 

Ne, nije mi ponudio. Stavise, kada sam ih pitao da mi vrate fabricku mapu odbio me je, uz obrazlozenje da cu izgubiti ks i da prvo sredim auto u fullu, pa da dodjem.

 

Mislim, ne mogu da ga krivim, ima raznih ljudi i neko bi mu mozda napravio problem.

Edited by yoxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je njakan auto na kratkim deonicama i kilavom voznjom kad su sahranili dpf/egr i ostalo, sad kad si sredio sve ili vecinu, cak i sa dpf/egr off gledaj da ju redovno produvas i nece biti problema.

Ima jedno makar 5-6 crnih delti u ns, redovno se mimoidjem sa nekom, ali ne znam ko je sa foruma, a ko ne, pa da ne sviram za dzabe :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, ali su samo dve (ili sam makar ja znam za samo dve) sa duplim izduvom.

Jedna je moja, jedna je ona parkirana u Kisackoj sa 18" felnama. :heart:

Edited by yoxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yoxa Yep, moja je slabija 2.0mjet/165ks, alkantara unutra. 

 

Ima na limanu 2 crne 1.9tt sa duplim izduvom i slabijom opremom. Parkiraju iza idee, 18" felne stelt samo fale poklopci. Jedna ima foliju na krovu, druga ne. 

Ima jedna baš dobra isto 1.9tt čak mislim i da je mlađa pošto je restyle model kod maslačka, ona je kao nova, unutra je skroz očuvana. 

I mislim da nas je samo par na forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis, nisam znao za ove dve. Nisam ih ni video. Izgleda sve zavisi od toga kojim delovima grada se kreces i u koje vreme. :)

Bila je na prodaju duuuugo vremena za 7.900 evra crna Delta TT iz Mladenovca. 2014. Godiste i razmisljao sam i o njoj, jer je stvarno bila ocuvana, ali sam propustio, jer sam odlucio da cu, ako budem menjao, uzeti 1.8Di Tjet.

 

 

Edited by neshaoct
tehnički edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta je odlicna...

Bas cudno sto nema tempomat u ovoj opremi, ali sam vidjao i ranije sa jakom opremom a bez tempomata.

Ove Blade felne na Delti izgledaju kao da su 16", definitivno se ne uklapaju sa oblim linijama Delte...

I nemoj da se brines, dizeli ce kod nas jos dugo da se voze bez problema;)

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, yoxa said:

...Ja sam moju masku uzeo preko kasko osiguranja u Stojanovu. Kostala je 32.000 dinara...

 

 

32hdin MASKA ?!?  Boze sacuvaj i sakloni  :sick:

 

Andreja, sumnjam da cemo mi ikada da zamenimo maske za noviji tip...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing Pojavila se kod Makija u Šapcu, zvao par puta, niko se ne javlja.

Stari tip nova, ne znam da li je još uvek na kp, lik traži 100 EUR 

Nova je toliko, 200+ EUR gde god sam gledao. I preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zbog cega biste menjali maske za novi tip posto je stara maska bas Lancia-in znak jos od mnogo ranije (samo modernizovan), a novi tip maske je odradjen zbog spajanja sa Chrysler grupom i da bi bio u skladu sa njihovim modelima koje su preuzeli...

BTW, stara maska se po meni mnogo bolje i uklapa pogotovo iz nekog poluprofila kada se gleda...

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog čega? Pa zbog dupeta, ovaj ukusa. Svako ima svoj i svakome tuđe smrdi  :D

Ma ne pada mi na pamet da menjam sad kad znam cene, evo baš sam shvatio da je stara maska originalna Lancia a ova nova bljak, fuj američki Čelister...

 

 

yoxa soryy, back to you   :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najčešće je maska zamenjena na vozilima koja su imala neku vrstu havarije. Važi za većinu vozila sa aftermarket delovima.

 

Ovo je jako zanimljiv auto, ali hrabra kupovina. Ako ćeš mene da poslušaš, sve vrati na stock, pa jedno po jedno. Remapirano vozilo mora da bude tiptop, ukoliko ti je to jedini auto, a ne vikend hobi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nidza

Da, i ja sam se isto neckao bas zbog nove maske, ali sam oterao auto kod mehanicara pre kupovine i nema nikakvih tragova farbanja, krivljenja nosaca i slicno.

Ako je i bio neki udarac nije bio jak, nego neko lomljenje branika i maske na parkingu, tako da bi trebalo da je ok. Na kraj krajeva i ja sam imao situaciju gde sam menjao masku zbog krckanja i odabrao novu. :)

 

Ovo mi je jedini auto, tako da - slazem se. Idem danas da mi vrate stock mapu, pa cu dalje znati sta mu je i da li mu je.

Svi kod kojih sam vozio auto (boschista, dijagnosticar, mehanicar) su mi rekli da je motor dobar i turbine rade ok, pa se nadam da je samo losa mapa u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to toliko strasna cena, pogledajte za druga vozila, izadju na kraju branici po 500-1000e :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjeftinija cena za novu originalnu prednju maskicu za Giuliettu je bila 170e u Subotici, Annus(h). Na otpadima polovna ~120e. A mnogo je manja od Deltine... Tako da, to su te cene. I iz nekog razloga, uvek je facelift maska skuplja, i to znacajno, iako nije nista veca nit od plemenitijih materijala, nego eto...jer tako su u mogucnosti :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjena fabricka mapa.

Detaljnije sam postovao u temi Chip tuning.

 

Evo linka.

 

Sto se tice cene maske, evo racuna.

IMG_20200324_234754.thumb.jpg.4b95e0a7658ce8c5bd07d29bd706a9a8.jpg

Kao sto sam vec naveo, na kraju sam platio 11.754 dinara, a ostatak je pokrilo osiguranje.

Ovaj farbarski materijal je poliranje branika koji je bio ocesan kada je neko skrckao masku.

Edited by yoxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratio sam letnje gume i felne i sredio sam auspuh sto je visio, pa evo i slika. :)

IMG_20200515_155314.thumb.jpg.6e2417f57ee786b046d2e99f7905ccab.jpg

 

IMG_20200515_155344.thumb.jpg.dbc9780a3351f6d8e121cd9e910a290e.jpg

Auto mi izgleda milion puta bolje posle podizanja auspuha.

Na jednom mestu se cev iskrivila i zato je visio. Odsecen je taj deo i zavaren novi, sada sve stoji kako treba i cak mi se smanjila i buka u kabini, jer je na tom mestu auspuh blago dodirivao patos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...