Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Može da se uđe iz BiH, CG, Severne Makedonije, Mađarske i Hrvatske bez ičega kao i do sada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da podelim svoje iskustvo sa vakcinama i antitelima, a da upozorim na vreme, nista nisam naucio.
Licno sam verovao u efikasnost vakcina i cim mi se ukazala prilika, kao zdravstveni radnik vakcinisan sam kineskom vakcinom relativno rano. Radim kao laborant u privatnoj lab u Beogradu. Pratio sam razvoj antitela kod pacijenata i procenat nije bio los, cak i oni koji su 2-3 nedelje posle revakcine ispitivali imali su antitela, ne svi naravno.Uglavnom kineska, jer je i najvise ima. S-protein, ne N, i S ce pokazati iako kazu malo kasnije. Ono malo Fajzera, antitela prste vec posle prve.
Cekao sam 42 dana od revakcine, uradio antitela i nisam ih dobio. Zasto, kako pojma nemam! Ali zato koronu jesam, isto prepodne sam dobio simptome. Napominjem da se radi o najkvalitetnijem testu i aparatu, najosetljivijem i najspecificnijem. Uostalom, korona mi je dokazana, antitela nisu, ima slucajeva i to ozbiljnih korone posle revakcine Fajzerom, ne par dana posle revakcine.
Ne bih da ispadne da ovde propagiram nesto protiv vakcine, opet bih se vakcinisao, nazalost meni zapalo da ne dobijem antitela, a imam hronicni problem sa plucima i znao sam da cu se zaraziti jer sam izlozen virusu i pozitivnim pacijentima.
Dosta napisah, pa neka svako izvuce neki svoj zakljucak, moj licni iz izolacije je da ovome nema kraja dok prirodnim putem ne steknemo imunitet, tj. ne prelezimo koronu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo da imaš komplikacije jer si vakcinisan.
Moja keva,76 godina, dobila Fajzer i revakcinisana, dobila koronu,nedelju dana kao standardna gripa samo bež osećaja mirisa i ukusa...
Prošlo problema bez
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi, ako ti je keva dobila antitela od Fajzera i dobro prosla, onda ok, sprecena je teska klinicka slika. Kod mene je slucaj da nisam razvio antitela, znaci provereno sve po PS-u.
Taj celijski imunitet o kome pricaju, nemam pojma veruj mi. I dalje mislim da je bolje vakcinisati se, ali sam definitivno imao prevelika ocekivanja od vakcine

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sekiraj se imaš imunitet,nije sve u IgG...
Imunitet je kompleksan kao i organizam... zato lekari i preporučuju da se ne rade ti testovi, samo prave zbrku ljudima u glavi,a ne dokazuju ništa...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako procitas tekst pazljivo, objasnjeno nista nije.Moze, a ne mora. Sa cime se slazem, pojma nemaju, sto razumem. Ja nisam ispitivao antitela 2 ili 3 nedelje posle revakcine, vec tacno sest nedelja od druge doze. I nisam imao antitela. I zarazio sam se. A ako citas i izmedju redova procitaces da se kroz clanak propagira ispitivanje u INEP-u.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/25/2021 at 8:50 PM, andreja.micovic said:

Može da se uđe iz BiH, CG, Severne Makedonije, Mađarske i Hrvatske bez ičega kao i do sada :)

Pre 3 dana ušao na Kosovo, prošao kroz Albaniju do Crne Gore i istim putem nazad. Niko pitao za vakcinu ili zabranu kretanje nije spomenuo na graničnim prelazima. 

Uglavnom je sva procedura bila zasnovana na... 

 

- Dobar dan! 

- Dobar dan! 

- Ličnu kartu. 

- Izvol'te.

- Srećan put. 

- Hvala. 

 

Takođe ni reči o nenošenje maski i slično. 

 

Inače i kod mene u firmi su poslali mail ako neko hoće dobrovoljno da se prijavi za vakcinu. Odziv zaposlenih za obe fabrike prošle nedelje je bio 0, kako za proizvodni pogon tako isto i za prodaju. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osnovno sto treba da znas da NIJEDNA vakcina ne stiti 100%! Ti si bio kandidat za trecu dozu vakcine, za veliku vecinu je dovoljno dve...

Efikasnost vakcine Sinopharm je oko 70%, sto je nize od ostalih.

Ti si nazalost u onih 30%.

 

Upravo izasla vest:

 

B92: Moguće da je potrebna i treća doza vakcine Sinofarm http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2021&mm=03&dd=28&nav_id=1834184

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedna vakcina nije svemoguća, ne samo za covid, nego uopšte. Njihova moć je jedino u matematici velikih brojeva, gde su skoro svi članovi društva vakcinisani, i oni kojima je imunitet jak, štite one sa slabim.

Mi smo ugasili vatru na samo 20% populacije, imate još 80% gde pandemija bukti. Samim tim, efikasnost svih vakcina ovde je zanemarljiva. Daje izuzetnu prednost lično, ljudima koji su ih primili, ali neće imati merljiv uticaj na tok pandemije ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, da se pohvalim...iako sam se prijavio za vakcinu pre mesec ipo, nisam pozvan.
Nisam zakačio koronu ni u kafanama koje sam redovno posećivao, niti u prodavnicama već u sred šume na fruškoj gori . Imao sam neki fizički zahtevan posao pa sam pozvao dva drugara da mi pomognu, jedan od njih je bio pozitivan u prvoj fazi pa nije ni znao.
Od kontakta do prvih simptoma prošlo je 5dana, peckanje grla, nisam pridavao značaj, i to je trajalo tako od utorka do petka kada sam izgubio čulo mirisa i ukusa. Normalno sam radio sve što i inače radim sam. Prijavio sam se za testiranje, i to se zakazuje. Jedino juče deseti dan od kontakta sam bio u krevetu jer se nisam osećao sposobnim za bilo šta drugo. Danas znatno bolje iako još bez ukusa i mirisa.
Uglavnom prošlo je nadam se, za sada bez ikakve teperature za razliku od tog drugara koji je 3 dana imao preko 39.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, bit said:

Eto, da se pohvalim...iako sam se prijavio za vakcinu pre mesec ipo, nisam pozvan.
Nisam zakačio koronu ni u kafanama koje sam redovno posećivao, niti u prodavnicama već u sred šume na fruškoj gori emoji40.png. Imao sam neki fizički zahtevan posao pa sam pozvao dva drugara da mi pomognu, jedan od njih je bio pozitivan u prvoj fazi pa nije ni znao.
Od kontakta do prvih simptoma prošlo je 5dana, peckanje grla, nisam pridavao značaj, i to je trajalo tako od utorka do petka kada sam izgubio čulo mirisa i ukusa. Normalno sam radio sve što i inače radim sam. Prijavio sam se za testiranje, i to se zakazuje. Jedino juče deseti dan od kontakta sam bio u krevetu jer se nisam osećao sposobnim za bilo šta drugo. Danas znatno bolje iako još bez ukusa i mirisa.
Uglavnom prošlo je nadam se, za sada bez ikakve teperature za razliku od tog drugara koji je 3 dana imao preko 39.

 

 

Drž' se i samo mirovanje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, italiano said:

Sad nema vakcine ;)

 

A bice i antitela, dovoljno...

Moze biti, a ne mora da znaci :) Koleginica u februaru imala koronu i juce odradi test, kad ono prc, nema antitela. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraju biti antitela dovoljna je informacija kako se prave, a za to još nema testa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas primio revakcinu Sputnikom V. 

Bukvalno me razvaljuje. Bole mi svi zglobovi, kicma, temperarura 37.5c,suze oci, glava puca. Nadam se da ce ova reakcija brzo da prodje. 

Evo sada 37.8c i preko paracetamola. 

 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, werp690 said:

Danas primio revakcinu Sputnikom V. 

Bukvalno me razvaljuje. Bole mi svi zglobovi, kicma, temperarura 37.5c,suze oci, glava puca. Nadam se da ce ova reakcija brzo da prodje. 

Evo sada 37.8c i preko paracetamola. 

2-3 dana. Izdrzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...