Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

36 minutes ago, igor0511 said:

Zbog toga ja nisam zurio sa vakcinacijom jer je u mom slucaju suplementacija bila dovoljna. E sad da li sam imao srece  zaista ne znam

Niko ne spominje da li su svi proizvođači prvo svoje zaposlene vakcinisali pa tek onda počeli sa prodajom i izvozom. Ako jesu svi bismo voleli da znamo nus pojave zaposlenih posle dva, tri, nedelju, mesec dana. Naravno, da li je sastav u tim vakcinama koje (ni)su primili  isti kao i ovaj koji dođe kod nas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bil Gejts već uveliko najavljuje kako moramo da se spremimo za sledeću pandemiju i da moramo da imamo bolji odgovor tako da je ovo verovatno samo početak oduzimanja ljudskih prava i sloboda. Sad je prividno sve na dobrovoljnoj bazi, ali verovatno je samo pitanje vremena kad će i ulazak u prodavnicu biti uslovljen posedovanjem nekakvog sertifikata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

Sad kad spominješ devojku koja se nije zarazila od tebe, setih se druga koji je imao sreće.

Prvo se zarazila njegova žena, pa onda on i deca.

Caka je u tome što se žena zarazila od komšinice, stan pored, sa kojom redovno pije kafu. A komšinica, lepa plavuša, samohrana majka.

A zamislite da se prvo on zarazio...

Ne bi preživeo koronu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je ucestalost reakcija na prvu dozu Astrine vakcine slicna kao na drugu dozu Fajzerove.

Kineska se tu najbolje pokazala, uglavnom bez reakcija ili su vrlo blage.

Sto se tice ruske, vrlo malo ljudi poznajem koji su primili obe doze.

Ja jos uvek periodicno kontrolisem titar antitela, kad dodje vreme za vakcinu, samo China girl! :zorro:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astra Zeneka i Sputnik V su rađene na isti način, unose informacije uz pomoć adenovirusa... verujem da je i isti odgovor organizma

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci. Neke imaju pojacivace imunog odgovora.

P.S. malo komplikovanija prica od cuvenog Fiatovog motora 1.4 sa ili bez turbine... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/3/2021 at 12:21 PM, Martin said:
Da se zapljunem da sam se čipovao, Fajzer stronk.

Kod mene ne mogu da navataju ljude za fajzer,niko neće zbog nus pojava,pa ne mogu da otvore pakovanje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/30/2021 at 8:21 PM, bane1321 said:
Danas sam vodio zenu na Sajam da se vakcinise - sinoc su joj javili sa Instituta gde radi. Danas je bio poseban deo samo za medicinske radnike.
Nije bilo guzve, elem morala je po obavljenoj vakcinaciji ruskom vakcinom da saceka 20ak minuta zbog ucestale pojave reakcija. Pricao sam sa nekoliko medicinskih radnika na Sajmu i svi su mi isto rekli da ruska ima najvise reakcija, pa onda Fajzerova. Najbolje se pokazala, bar sto se nezeljenih reakcija tice, kineska vakcina (ima logike, oni su napravili virus, pa verovatno znaju da naprave i vakcinu).
Zena je dobila blago povisenu temperaturu pre sat vremena i blagu groznicu!
 
p.s. Svadba nova ce biti sledece godine, kum je [mention=17123]djomla[/mention] , [mention=10479]totti[/mention] stari svat, a [mention=10902]Siciliano[/mention] vozi mladence!

Mene pozvali da sutra budem na sajmu da primim vakcinu. U kojoj hali je vakcinacija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...