Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Najgore od svega ko zna koliko ih je doslo, samo ih nisu "uhvatili" jos uvek.

Nista kazna, ili da mu uzmu milion evropskih i podele sestrama i lekarima ili u zatvor. 

Ova kazna od 150k nije nista, njemu toliko mu vredi privezak na kljucu Porsea...

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, bane1321 said:

Sa druge strane po nekim izvorima sa neta od gripa u sezoni umre između 290 000 i 600 000 ljudi na svetu!

Ono što želim da kažem je da se digle (bes)potrebna histerija oko ovog virusa!

Najbitnija razlika između klasičnog sezonskog gripa i ovog novog virusa je (ne)postojanje vakcine. Za sezonski grip postoji, za ovo drugo ne.

Zato, iako su cifre uporedive, iako zbog sezonskog gripa umre više ljudi (za sada), reagovanje na ta dva virusa ne treba da bude uporedivo. Zato mi je ok da nema reagovanja vanrednim stanjem i ostalim oštrim merama na sezonski grip (jer imamo vakcinu za njega), a jeste mi ok reagovati drastičnije zbog virusa za koji lek niko nema. Svake godine se pozivaju ugrožene kategorije stanovništva da se vakcinišu protiv sezonskog gripa...sad nemaš vakcinisanje na koje možeš da pozoveš te iste kategorije stanovništva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edit mi pojeo post...

 

 

Ma...

Koliko dece umre od GLADI, ŽEĐI, nedostatka osnovnih vakcina i antibiotika.

To što bi virus pokosio 50% starijih od 80 godina. Pa ja da doživim 80 na nogama voleo bih da me virus ubije, a kamoli da ležim u krevetu.

Brojke su sitne u svakom smislu. I ovde se radi o lancu panike među državama političarima. Verovatno će neka sila dobro zaraditi na svemu ovome i steći neku taktičku prednost, vreme će pokazati.

Strah od smrti nikada nije imala pravo da zaustavi život.

 sve je ok dok u novčaniku ima šta, mnogi žive od plate do plate...to me zabrinjava da ne pukne nešto drugo ako se oduži sve ovo

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisu sitne brojke kada dnevno umre po 300, 400 ljudi u jednoj zemlji. 

Nesto mi to ne deluje sitno. Okej, potegne se pitanje koji je to procenat, slazem se, vrlo mali ali nije ni normalno da umre toliko ljudi u jednom danu.

Nisu samo stari umirali, bilo je i slucajeva kod mladjih osoba sa nekim drugim zdravstvenim problemom.. Sto bi bilo ko umro na kraju krajeva ?!

Bez ikakve uvrede, al najlakse je kenjati sa neke Fruske Gore i gledati iz neke kolibe sta se desava preko tv-a.

 

Prvi ja ne bih voleo da mi umre neko iz kuce, sto moze da se desi ako se zaraze. Sto ne bi ziveli jos 15, 20 godina ako mogu pa da umru od starosti a ne od nekog tamo virusa.

To bez smrti nema zivota, ni zivota bez smrti mi zvuci kao da mi je Jehovin svedok pokucao na vrata i pokusao da proda pricu :D 

 

Edit: odgovor na post od bit-a, ali mu nestade post.. 

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa od nečega mora da se umre.

I nije normalno da prosek godina u nekoj državi bude 47... Koliko je u tom delu Italije.

 biće toga još, kako se lednici tope, oslobađaju se novi stari virusi samo bez panike...

Mani se tih svedoka.

Takav ti je kosmički ciklus, koji je isti i kod nas, dok nešto ne eksplodira (umre da ti bude lakše) ništa novo ne može ni nastati.

 

rakija001.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, bit said:

Brojke su sitne u svakom smislu. I ovde se radi o lancu panike među državama političarima. Verovatno će neko dobro zaraditi na svemu ovome i steći neku taktičku prednost, videćemo ko je to.

Strah od smrti nikada nije imala pravo da zaustavi život.

Brojke su ''sitne'' kad se uporedi sa ''običnim'' gripom jer se primenjuju mere. Da se ne primenjuju brojke bi bile veće.

Brojke za sezonski grip su tolike kolike su uprkos primeni najbolje moguće mere u vidu vakcinacije, a ne zato što se ništa ne primenjuje. Vakcinisanje je bolja mera od bilo kog vanrednog stanja, bolja od bilo kog policijskog časa - ali je sada ne možemo primeniti. Pa, kad je već tako, tj. kad ne možemo primeniti najbolju moguću meru jer vakcine za ovaj virus nema, 'ajmo onda da primenimo sve one druge mere (koje inače ne moramo kad je sezonski grip jer za njega imamo vakcinu).

 

Zabluda je da se ništa ne radi protiv sezonskog gripa, pa se onda iz toga izvlači nekakva analogija po sistemu ''šta onda sad toliko paničimo za ovaj drugi virus kad za sezonski grip, koji ubije toliko i toliko svake godine, se ne cimamo toliko''. Za sezonski grip primenjujemo najbolju meru - vakcinisanje. Nažalost, ovde ta mera nije moguća...i kad bi ostali i bez drugih mera, tj. kad bi samo pustili da eto samo prođe...ae da računamo:

50% populacije zakači virus u narednih 15 dana (bilo bi toliko brzo jer ne primenjujemo nikakve mere, a stanovništvo nismo vakcinisali jer vakcine nema) =  3.000.000 ljudi u SRB.

9% od tog broja su teški slučajevi = oko 250.000 ljudi / 15 dana = skoro 17.000 ljudi se treba primiti u bolnicu svakoga dana, i tako 15 dana zaredom. Ima li toliko mesta, resursa? Nema.

1% zaraženih umre = oko 30.000 ljudi / 15 dana = 2.000 ljudi na dan.

Ali, tih 1% je stopa ako oni teški slučajevi dobiju bolničko lečenje, pa najveći deo njih preživi, a manji deo uprkos merama u bolnici umre.

Međutim, koje bolničko lečenje kad ih se javlja po 17.000 svaki dan...gde da uđu, gde da legnu, ko da se stara o njima, na koje respiratore da se priključe? Zato procenat smrtnosti ne bi bio samo 1%, nego nekoliko puta veći...a, onda nije oko 2.000 ljudi mrtvo na dan, nego nekoliko puta više. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa te brojke za običan grip ni Srbija uopšte nema sem onih koji su se javili hitnoj službi i umrli u bolnici. Najveći broj ih umre kod kuće.

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno, čitav cirkus, skele gužve, pun sam virusa

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je izgleda prosuo priču kako neće biti goriva sem za pravna lica, tako nešto. Debila na svakom koraku jbt.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/19/2020 at 5:55 PM, djomla said:
Neko je izgleda prosuo priču kako neće biti goriva sem za pravna lica, tako nešto. Debila na svakom koraku jbt.

To sam i ja čuo, da će povući gorivo u državne svrhe...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, Djuk85 said:

Ausweis :)
05b6d14a624d0770efbc401d4801477d.jpg

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 

Dobio i ja juce slican. Nekima su juce panduri pravili problem. Da li zato sto firma nije prijavila MUP-u ili je nesto drugo u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, totti said:

B92: Jović dobio krivičnu prijavu – može i u zatvor; Sumnjiv i Ninković http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2020&mm=03&dd=19&nav_id=1667905

Posle se pitaju zašto ga ne zovu u reprezentaciju... dečko nema mentalni sklop iole normalne osobe. Ja nikog ne bih zvao ko se oženi/zaljubi u onakve fukse i koji u životu samo qrcem razmišljaju, a ima ih kol'ko hoćeš među fudbalerima.

Moraju da ga ozbiljno kazne za primer. Umesto da se bar budala izvini on izbacuje saopštenje da mu je lekar Real Madrida dao dozvolu da poseti Srbiju. Ovde država mora da pokaže minimum ozbiljnosti i da ga oštro kazni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih mu uzeo pare za 5 respiratora.

Kada hoce da se ku*ci, neka bude koristan.

 

Ili da opremi jedno bolnicko krilo. Sta je to za “zvezdu” Reala (‘bem ti ko je danas sve zvezda, nije ni cudo sto se Ronaldinjo od muke drogira :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/19/2020 at 5:21 PM, Martin said:
Nešto kontam, tih 300 dinara ne potrošim ako idem preko NSa.

Pa tu je negde, ali skela je skela

60km za 300din baš i ne može

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/19/2020 at 6:19 PM, virke said:
Dobio i ja juce slican. Nekima su juce panduri pravili problem. Da li zato sto firma nije prijavila MUP-u ili je nesto drugo u pitanju.

Uglavnom su upozoravali prvu noć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...