Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Gledam malopre na vestima RTS, izvinjavaju se što se za prvi slučaj na Kosmetu u selu Dobrotin ispostavilo da ta žena ipak nije bila zaražena. Sve u svemu taj "prvi slučaj" je kuma mog brata iz obližnjeg sela i trebalo je da bude prebačena u KBC Niš još početkom marta zbog ranijih problema sa plućima. 

 

Da li je namerno stvorena panika da bi uplašili narod ili je neko "stručan" okarakterisao da je osoba pozitivna ne uradivši nikakav test pitanje je. Kako god žena se oporavlja bez ikakvih respiratora i ubrzo će otići kući. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti i ovako

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh što volim dobro poznatu američku propagandu... Znači Tramp kao opšte poznata cicija neće dalje da rasipa novac koji USA ionako nema već mora da ga štampa, a sve nakon što su ih kinezi izradili nakon pada cena akcija i otkupili nazad ogroman broja akcija svojih kompanija po bagatelnim cenama i zajebali ih žešće. Hajdemo sad kako bi se iskupili i skrenuli pažnju sa nas da bacimo kosku da je Bil Gates (neposlušna džukela), koji uzgred ne zna šta će sa parama koje ima pa mu čuvaj bože trebaju još, glavni negativac u celoj priči jer želi da zaradi prodajući vakcine gurajući ih preko SZO. Big like!!! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što ovaj virus utče indirektno i na pacijente koji ga i nemaju. Dakle, mi smo ostavili dete u institutu za majku i dete, zatim je ono prebačeno u urgentni a zatim u tiršovu. Od momenta kad je ostavljeno u IMD mi nismo mogli nikako da ga vidimo i da bude barem majka sa njim. Mere predostrožnosti su ogromne. Lekara nema dovoljno, i ono što ih ima gledaju da ne budu svi odjednom u bolnicama da se ne bi zarazili. Preko veza i vezica se dovijamo da bi saznali stanje deteta. Naravno, na info telefone se javljaju i daju nam informacije, vrlo profesionalno sa njihove strane, al nije to isto kao kad je i roditelj u pratnji deteta. Naše dete je životno ugroženo (nije corona) i ne daju nam da budemo sa njim. Ne mogu vam opisti kroz šta smo sve prošli i uradili da bi ga majka videla na SAMO pet minuta. Sve zbog corone! I pored njegovog teškog stanja, morali su mu raditi test na coronu kad je prebačen u tiršovu i čekali se rezultati da bi išla dalja procedura. Sve je to mučenje, odlaganje i za dete i za roditelje. Moram napomenuti da navedene ustanove deluju "pusto" što je i logično i da lekari daju sve od sebe.
Sebija je došla dotle da još samo PAR vrhunskih lekara, hirurga, profesora da ode, mi smo najebali, jer bukvalno neće imati ko da radi sa teškim i komplikovanim slučajevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jer sve što je brzo to je i kuso...

 

http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2020&mm=04&dd=18&nav_id=1676417

 

Izdvojio bih jedan komentar s kojim se slažem u popunosti:

 

Quote

"1500 karaktera je premalo da se odgovori na sve gluposti koje prosecan gradjanin moze da napise. Polazite od sebe i vaseg sopstvenog prevarantskog mentaliteta koji ovde dominira. Zemlja u kojoj je narod roblje i gde vladaju korupcija i kriminal, e tu naravno da mislite da je sve zavera i da postoji neka pozadina. Naslusah se Gejtsa i sve sto je rekao je poptuno logicno i nije mi trebao on da donesem identicne ili vrlo slicne zakljucke. Ljudi,vama je prosecna plata 350 eura. Stanje svesti takve nacije je takvo da ne mozete razumeti nista izvan vase zone kretanja,a to je za vecinu zona prezivljavanja i nesigurnosti. Pa vi ne znate kako razmislja obican obrazovan covek koji zaradui 10K eur mesecno,a kamoli Gates.Njemu novac ne treba, njemu treba da u istoriju ode kao bitna istorijska licnost. Nema boljeg nacina nego ovo sto radi.Nista novo nije rekao,pandemije su se desavale stotinama godina pre nego sto se Gates rodio i desavace se i dalje, i to mnogo brze i jace jer zivimo u vreme globalne povezanosti i brzine. Doduse Srbija kaska par stotina godina iza, pa je mozda tu i problem. Citam zaista infantilne komentare o tome kako mirno se smeska. Sta treba da radi, da vristi ili komunicira onako kako ste vi navikli ovde od strane politicara i estrade? On se u tehnologijama i finansijama odavno ostvario na nacin kakav niko od komentatora ovde nikada nece uspeti. Bogat je zato sto kao i vecina bogatasa,ima intelekt da prevdidi potrebe i desavanja kao sto je to radio i pre."

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad... Teorije zavere nisu bas krenule od ljudi sa po 350€ plate koliko se meni cini... Evo Željko kao i Gejts ima drugaciji pogled na svet i hoce da ostane upamcen i zapisan u istoriju... Mozda gluposti, sta ga znam... Vidis da krece sa ozoniziranjem i objasnjavanjem doktorima kako se koriste maske i viziri...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/19/2020 at 5:44 PM, neshtry said:

Oće auto da mi se ukiseli od ovolikog nevoženja... Greota a pun tank....

 

IMG_20200418_145414.jpg

barem ce ostati čorbe,pa od utorka jos kad pojeftini gorivo,nataknas pun za male pare pa se navozas malo

ja ima da zaboravim da vozim,od kako sam bajs opravio samo bajs teram:D,al ovih dana mogu samo papuče da vozim

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, silenci said:

ovih dana mogu samo papuče da vozim

Kuče pod ruku pa u crkvu :D

 

Ima načina... 
http://rs.n1info.com/Vesti/a590776/Mediji-Crkva-u-Petrovaradinu-puna-nepoznati-snimali-novinare.html

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si za bajs@silenci, zadnju spoljnu da zamenim i cepaj, meni ok... Nego, ovu moju pravno obavezujuću(supruga prim. aut.), moram na posao i sa posla, neće da vozi, šefica je zapucala u desni blatobran , pa sad ja moram... Bar ulje malko razbaca po motoru...

Mićo, žena ima ausvajs, ali ja nemam, jbg...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, silenci said:
5G da nije

Nije, space x projekat, zovu ga satelitski voz...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...