Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

On 4/4/2020 at 2:41 AM, Quadrifoglio Verde said:

Prijatelju, jedno moje dete je moglo u dva navrata da umre od običnog virusa. Autoimuna trombocitopenija! Znaš li šta bi mu uradilo ovo mutirano čudovište od virusa?

 

Drugo dete ima asmatični bronhitis i od običnog virusa dobija napade gušenja!

 

Ja ih ne čuvam pod staklenim zvonom... I jedan i drugi se bave sportom. Jedan trenira košarku i odličan je u tome. Drugi trenira fudbal iako nije za to. Ne želim da mu trujem volju. Ali vodim računa maksimalno o tome da ih sačuvam. Sve i da ih neki neogovorni bajča pozove u ovo vreme na trening ili bilo kakvu utakmicu ja ih ne bi pustio. Ali neki njihov drug, koji taj virus može da preleži na nogama, će otići na utakmicu i u prolazu će preko ograde baciti loptu da mu je vrate ili će se pozdraviti rukama. Pa da te pitam gospodine "odgovorni", ko će biti najodgovorniji ako se mom detetu desi nešto?

Ti ćeš biti. Niko drugi.

Svako je odgovoran za svoje odluke.

Srećom, razum je preovladao pa se taj skup nije održao. Ja sam popušio posledice ali to nije ni najmanje bitno. Boli me uvo.

Zaista saosećam sa tegobama tvoje porodice, ako možda nešto mogu da učinim da vam pomognem molim te javi mi. 

Kao što jednom napisah, i ja sam čovek, sa svim svojim vrlinama i manama. Ali apsolutno uvek pomažem svakome kome mogu i ko to od mene zatraži, a da već sam nisam video.

A hvala Bogu, zbog svojih prijatelja, mogu podosta... 

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma 5G je glavni krivac za ovo sve.
Tačnije Huawei, naljutili se na Amerike što su im zabranili korišćenje Google services-a te su razvili ovaj virus. Da ne bi bilo provaljeno prvo su pustili virus u "malo ribarsko selo" Wuhan. Svi znamo da je Huawei počeo da postavlja 5G repetitore po Amerike prošle godine, slučajnost? Ne bih rekao.


Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo lepo objašnjeno.

 

https://www.espreso.rs/vesti/drustvo/541253/cuveni-srpski-imunolog-objasnjava-sta-znaci-kad-se-kaze-da-je-neko-zdrav-umro-od-virusa

8 hours ago, OmenVeritas said:

Ti ćeš biti. Niko drugi.

Svako je odgovoran za svoje odluke.

Upravo tako. Zato je moja odluka bila da ne podržim to što ste planirali.

 

Ja sam decu makao iz grada. Evo ih na selu trčkaraju po dvorištu i voćnjacima gde nema žive duše. Uradio sam najbolje što sam mogao za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, djomla said:

Ma 5G je glavni krivac za ovo sve. emoji57.png

Ali od svega su mi u celoj priči najinteresantniji zeoretičari zavere.

 

Al najjača mi je teorija da je sve ovo test kako da se što pre udari na Rusiju, jer se nekako poklopilo s vežbama Nato i silnim kolonama i vagonima vozova sa teškom artiljerijom koja širom evrope ide prema istoku. :rofl:

 

Taj korona virus nije ništa novo već postoji unazad ko zna koliko. Samo što je sada "mutirao" ili pravilno rečeno evoluirao. Evoluirao je kao što i mi i sva ostala živa bića evoluiramo iz dana u dan jer tendencija je da se bude bolji i jači i da se prati uticaj životne sredine. Ne vidim ništa čudno u svemu tome. U linku koji sam gore podelio imunolog lepo objašnjava da nam ovaj virus ne može ama baš ništa ako je imuni sistem u dobrom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"...Ako!..."
Nama je svojstveno da se u sve razumemo!
Zato, i kada teramo auto kod majstora i kada slušamo stručna lica iz raznih oblasti, znamo i ono što oni ne znaju.
Uvek imamo potrebu, ne samo da se osvrnemo na njihov rad, već se pretvaramo u "ozbiljne" kritičare ubeđeni u svoju teoriju iako smo daleko od srži problema. Jer, eto nije to nikakva nedokučiva nauka, posebno ako znamo kako je neko završio isti.
Nekada to i prođe.
Generalno podržavam odlazak sa decom u periferiju, selo...
Ali, to je takođe svojevrsna izolacija, zar ne.
Budimo zdravi ali se ponašajmo oprezno jer nismo sigurni u sve što nosimo sa sobom, da ne ugrozimo sebi drage osobe.

tt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na selu je super, može da se napravi soc distanca i sve ostalo i da se lepo zabavi, da se bude koristan i sl
Trenutno kod mene, 2 obolela, vojnici koji su bili u SU, oba sada na Paliću, u izolaciji.
Pekar te zna, nazoveš da ostavi lebac da ne ideš u gužvu, isto u prodavnici, apoteci,piljari....

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma 5G je glavni krivac za ovo sve.
Tačnije Huawei, naljutili se na Amerike što su im zabranili korišćenje Google services-a te su razvili ovaj virus. Da ne bi bilo provaljeno prvo su pustili virus u "malo ribarsko selo" Wuhan. Svi znamo da je Huawei počeo da postavlja 5G repetitore po Amerike prošle godine, slučajnost? Ne bih rekao.


Sent from my 3310 using Tapatalk


Ako izuzmemo 5G, ima jos nekoliko stvari... Budzetski sistem mnogih drzava je prilicno opterecen penzionim fondom. Svojevremeno su strucnjaci tvrdili da ljudi predugo zive, sto, kako god zvucalo, jeste cinjenica, te se i pomeraju starosne granice odlaska u penziju. No, ni jedan pio fond igde u svetu nece reci kako im je drago da su matorci zivi i zdravi, eo jedan puni 100tu godinu...maltene je ceo radni vek na drzavnoj penziji, kolika god ona bila.

Sa druge strane, zdravstveni fond i farmaceutske kompanije od njih cvetaju..stariji ljudi kupuju hrpu lekova (%-koji se drzi nekog sporta i pije samo rakiju 3x dnevno zdrav kao dren, ravan je statistickoj gresci) i to je to...hrana, lekovi i to je to. U USA je taj sistem u qcu...samo zbog njih se pomera dijabetis granica i mnostvo drugih jer im je nacija puna secera, natovljena, nezdravo se hrani i mahom zavisna od suplemenata i kao takva dosta opterecuje zdravstvene fondove.

Glupo zvuci ali....rasterecenje sistema je najbolje ako ostane samo radno sposobno stanovnistvo. 5G je sigurno tu kao vid jakog zracenja na meti, ali sumnjam da je samo to, vec dobar paravan. Kinu sabotira zemlja koja joj je najveci svetski duznik, da ne uvede 5G..mos misliti. Ima tu i ekonomskog straha, a ovaj virus je sigurno pobegao iz laboratorije kao i sida.

Inace, sto vakcinu francuzi ne probaju kod sebe vec u Africi ? Bas mora afrika, gustina naseljenosti idealna ako krene po zlu...

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
67god... Moj bivsi komsija... Vojno lice... Kazu da je od korone... Navodno bez ostalih zdravstvenih problema...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4328542333838538&id=100000484426153?sfnsn=mo&extid=yfhvPNlT6W9dpJ13

 

Izgleda da aplauz u 20,00h bas i nije za svakog zdravstvenog radnika... To je taj komsija kog sam spominjao...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

55dbd64701604b67c5e0e86c583c0547.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Woodoo said:
 Procitajte ceo niz poruka.

A danas profil deluje ugašeno. Sloboda govora at its finest.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/12/2020 at 9:14 AM, Quadrifoglio Verde said:

Vrlo lepo objašnjeno.

 

https://www.espreso.rs/vesti/drustvo/541253/cuveni-srpski-imunolog-objasnjava-sta-znaci-kad-se-kaze-da-je-neko-zdrav-umro-od-virusa

Upravo tako. Zato je moja odluka bila da ne podržim to što ste planirali.

 

Ja sam decu makao iz grada. Evo ih na selu trčkaraju po dvorištu i voćnjacima gde nema žive duše. Uradio sam najbolje što sam mogao za njih.

Nemoj se ljutiti i molim te da razumeš jednu činjenicu: Nikog normalnog nije briga šta ti podržavaš ili ne podržavaš. Svako vodi svoj život. Mene ne zanima deklarativno tuđe mišljenje. 
Opet, u velikoj sferi odgovornosti nije sve baš crno i belo. Prosto moraš da se povinuješ nekim stvarima, a ako se sa njima ne slažeš, da učiniš nešto što će biti za dobro većinu, a ne osnova htenja uticajnih pojedinaca... Nemoj da obrazlažem ovo...
Moji prijatelji i ja, a najviše neki od njih, se jako mnogo trudimo da uradimo neke dobre stvari za našu širu društvenu okolinu. Igrom slučaja, tokom regularnog perioda, to je dosta naraslo... i sada imamo mnogo ljudi sa kojima treba izaći na kraj...
P.S: Ja ću raditi oko tri meseca samo da poplaćam kazne drugih bahatih osoba. Ali nema veze. Ostaje devet meseci da ljudi rade i sve moguće obezbede za tu dečurliju.

On 4/12/2020 at 9:53 AM, Mijailović P. said:

"...Ako!..."
Nama je svojstveno da se u sve razumemo!
Zato, i kada teramo auto kod majstora i kada slušamo stručna lica iz raznih oblasti, znamo i ono što oni ne znaju.
Uvek imamo potrebu, ne samo da se osvrnemo na njihov rad, već se pretvaramo u "ozbiljne" kritičare ubeđeni u svoju teoriju iako smo daleko od srži problema. Jer, eto nije to nikakva nedokučiva nauka, posebno ako znamo kako je neko završio isti.
Nekada to i prođe.
Generalno podržavam odlazak sa decom u periferiju, selo...
Ali, to je takođe svojevrsna izolacija, zar ne.
Budimo zdravi ali se ponašajmo oprezno jer nismo sigurni u sve što nosimo sa sobom, da ne ugrozimo sebi drage osobe.

Ne može da prođe.
Kako može da odvezeš auto na zamenu hladnjaka, a neki neiživljeni seljak ti spali dihtung glave motora?
Kako može da se dogodi da odvezeš auto kod električara da popravi leptire na volanu, a on ti spali pločice i pregreje lamelu testirajući?

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, OmenVeritas said:

Prosto moraš da se povinuješ nekim stvarima, a ako se sa njima ne slažeš, da učiniš nešto što će biti za dobro većinu, a ne osnova htenja uticajnih pojedinaca..

Ne želim da se povinujem mišljenjima pojedinaca koji su umislili da su u pravu. Tačka.

Inače samog sebe sada zakopavaš, jer si nudeći mi pomoć svima dao do znanja da si uticajan pojedinac zahvaljujući prijateljima.

On 4/12/2020 at 12:33 AM, OmenVeritas said:

A hvala Bogu, zbog svojih prijatelja, mogu podosta... 

 

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem da ti ne moraš. I to je ok, sve dok se ne nađeš u toj situaciji. Jbga to treba razumeti...

Nije me ni najmanje briga za to "svima", boli me uvo. Nije me briga za tuđe mišljenje.

Društvena odgovornost je nešto što je mnogima strano. Ali ok, očigledno im je teško da dobre stvari čine i kada je teško...

 

25 minutes ago, The Punisher said:

O čemu ovaj piše?

Pojavio se pre par godina da brani Duleta i od tad samo piše bezveze po forumu.

Nemoj tako. Stvarno nije lepo tako pisati. 

Toliko pogrešnih pretpostavki na koje nije lako smisleno odgovoriti je prosto neprijateljski.

Hajde da pokušamo da razumemo jedni druge...

 

 

Edited by neshaoct
spajanje dva uzastopna posta / rečnik u prvom

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Quadrifoglio Verde said:

Hoćeš da kažeš da je ta organizacija bila društveno odgovorna?

Pa dobro, sunce mu poljubim... Jesam li lepo napisao ''Nemoj da obrazlažem ovo..."?

 

Hajde molim te batali. Veruj mi da ja razumem tvoje stavove. Očigledno je problem što ti ne razumeš moje. I to je u redu, niti se lično poznajemo niti znamo nešto jedan o drugom...

Ali možda će se to jednog dana razjasniti...

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvena odgovornost, kada smo vec kod nje, zbog zasto i dalje snimaju parove i farmu ? mislim, ne bunim se ja ako oni skapaju, nisu mi ich interesantni, nego sto javno prikazuju krsenje mera na ekranima
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, ISV_01 said:

Drustvena odgovornost, kada smo vec kod nje, zbog zasto i dalje snimaju parove i farmu ? mislim, ne bunim se ja ako oni skapaju, nisu mi ich interesantni, nego sto javno prikazuju krsenje mera na ekranima emoji848.png

 

Stvarno ne znam. Te emisije me ne zanimaju ni najmanje... Ja TV program ne gledam... 

Imam pametnija posla uvek...

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...