Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Naravno, pa sta ocekivati od novog tj.potpuno nepoznatog virusa?

Prirodni imunitet je cudo :thumbup:

A teorija ce tek i biti...

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/24/2021 at 3:26 PM, italiano said:

Pre neki dan uradio kontrolnu analizu IgG antitela na Covid-19.

Rezultat: 241 (ref.vrednost do 50).

I posle 9 meseci od infekcije dovoljno antitela.

Vakcina ce jos da saceka...^_^

Ja 437 7 meseci posle. Nego sad promenili skalu-metodu šta već, a u istoj lab sam radio, sad je ta preko 50, a prošle su bile preko 1, tako da nemam uporedivo, ali mislim da je to sličan nivo kao pre tri meseca kad sam radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cak i nisam siguran da sve lab koje mere sa skalom od 50, mogu da se porede? Zna li neko ovo tacnije? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Moskvi će u sklopu kampanje vakcinacije protiv pandemije poklanjati automobile

 

178799-Moskva.jpg

 

U sklopu kampanje vakcinacije protiv koronavirusa (Covid-19) u Moskvi, glavnom gradu Rusije, poklanjaće automobile. Gradonačelnik Moskve Sergey Sobyanin podsetio je da su ponovo uvedene neke mere protiv pandemije. Ističući da treba ubrzati postupak vakcinacije protiv Covid-19 kako bi se izbegle dodatne mere, Sobyanin je objavio da su započeli kampanju vakcinacije za građane starije od 18 godina. ''Oni koji prime prvu dozu vakcine od 14. juna do 11. jula učestvovaće u lutriji za automobil. Svake sedmice održaće se pet lutrija u vrednosti od oko milion rubalja (oko 14.000 dolara)'', najavljuje Sobyanin. Podsetivši da se on vakcinisao u maju 2020. godine, Sobyanin je rekao da je pre dva dana ponovo primio vakcinu ''Sputnik V''.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

General Motors traži od radnika da se izjasne da li su vakcinisani

 

general-motors slika sa zastavama.jpg

 

Američki gigant je od svojih radnika u Americi zatražio da se izjasne da li su ili nisu vakcinisani. U pitanju je 48.000 radnika, koji će morati da objave svoj status u pogledu vakcinisanja. U GM-u objašnjavaju da su tu odluku doneli kako bi mogli da procene ukupnu imunost radnika, ali i da optimizuju sigurnosne protokole u fabrikama. Naime, razmišlja se o ukidanju potrebe nošenja maski, smanjenja fizičke distance i broja osoba koje mogu da budu u pojedinim prostorijama. GM je tražio da se izjasne isključivo stalno zaposleni radnici, dok su ostali izuzeti. Na sve je reagovao i sindikat koji misli da vakcinisanje mora da bude dobrovoljno, ali se oni jasno izjašnjavaju za vakcinisanje.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno sam u Sankt Peterburgu. Ovde 30% ljudi uopšte ne nosi masku, 40% je nosi ispod brade, 20% samo preko usta, a 10% pokrije i nos. Važi i za gradski prevoz, metro, tržne centre... čak je ne nose ni "službena lica" - kondukteri, recepcioneri u hotelu, prodavci...

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima nade kad je 70% normalnih  :clap::thumbup:

 

Ja sam trenutno u Turskoj na letovanju. Ovde hvala Bogu kao i kod nas, skoro pa niko ne nosi maske. Jedino u trznim centrima i to samo preko usta, u gradskom prevozu nikog osim vozaca ne videh sa maskom.

Ne traže sertifikate, hes kod ili bilo sta za ulazak u bilo koji zatvoren prostor niti su na aerodromu nesto trazili pri dolasku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednje vreme, često se navodi Izrael kao primer da vakcine ne funkcionišu, jer, navodno, ima više obolelih vakcinisanih, nego nevakcinisanih. Da je u pitanju obično nerazumevanje statistike, tj. matematike od strane antivakcinaša, lepo ilustruju ovi podaci:

 

https://www.facebook.com/groups/scienceinserbia/posts/4418883408160649/

 

(Mislim da se sadržaj linka vidi i za neulogovane na FB).

Edited by _Boki_
typo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u "firmi", manji je procenat pozitivnih od recimo novembra ili marta, za oko pola... preko 90% vakcinisani... Ali svi, bas svi novi slucajevi su vakcinisani sa dve, a po neko i sa tri doze

 

"Statistika je kao brus, skriva najvaznije, a otkriva nebitno"

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, bane1321 said:

"Statistika je kao brus, skriva najvaznije, a otkriva nebitno"

 

Ako na ispitu kažeš da je statistika tačan skup tačnih podataka, računaj da si odmah pao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod mene u "firmi", manji je procenat pozitivnih od recimo novembra ili marta, za oko pola... preko 90% vakcinisani... Ali svi, bas svi novi slucajevi su vakcinisani sa dve, a po neko i sa tri doze
 
"Statistika je kao brus, skriva najvaznije, a otkriva nebitno"
Ako nekog želiš da slažeš, slaži ga statistikom...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

B92: Državni praznik koji se slavi prvi put: Trubači, konjica, "Pukni zoro", helikopteri i vatromet http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=09&dd=15&nav_category=12&nav_id=1922821

 

 

Korona u Srba...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...