Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Nuova Delta Svaka cast na tekstu gore , covid ne ide u Lidl NIKAKO i jos gore u eps gde radi non stop 1800 ljudi jer je firma od znacaja i svi imaju obavezu rada , a kod frizera npr. ulazi ;).

I to samo u jednom ograku firme je broj ljudi gore, tu covid NE SME da udje , zabranila mu struka jbg-a :P.

Rec PIZDA se ovde olako izgovara u zadnje vreme sto je po meni veoma ruzno , ko hoce neka se vakcinise ko nece njegova stvar. Ja sam prelezao to govno jos krajem novembra (blazi oblik) imam i dalje visoka antitela sto bih nekome uzimao vakcinu pa i ako je dzabe , ludilo gluposti. Prvo ko je prelezao to i ima antitela sto bi uopste primao vakcinu (da li je to uopste dobro) , ja se kontrolisem na svaka 3 meseca (antitela) i to je to za sada.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spisak je jos mnoogo duzi kolega, svakim danom se prosiruje :D Neko je rekao ili sam procitao negde, kaze " Da je vakcina toliko dobra, spas za stanovnistvo i sl. najverovatnije je Srbija i Izrael i ostale zemlje treceg sveta ne bi dobile jos uopste, ne dok se ne vakcinise cela Usa, D, Gb i sl. " , tako da ima i tu logike, a da ne pricamo sto se javno preko nacionalne tv X puta reklo da je pustena na testiranje prva, druga faza ... testiranja vakcine nad stanovnistvom u Srb i dalje. Ja jesam licno protiv ovakvih "vakcina" ali nisam od onih da nekoga ubedjuje da to ne treba i obrnuto. U principu, informisi se i radi kako mislis. Ja kada vidim sta ovi nasi iz "struke" kazu i rade, donosim zakljucak da treba sve suprotno raditi :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hebeš njih, čuvaj sebe, vakciniši se,masku na lice, izbegavaj gužve, razmak 2m i cepaj sveže voće i povrće...

Njih ko šiša!

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bole-stilo.jtd Samo sam iz tog razloga i komentarisao, zbog komentara tipa pizda i sl., neverovatno je koliko ljude moze da podeli najobicniji stav i misljenje o necemu, u ovom slucaju to je o koroni, vakcinaciji i sl. Do juce, sto bi se reklo, ovde razmenjujemo misljenja, iskustva, normalna neka komunikacija, a odjednom se delimo na heroje i pizde ili na sta vec..

@MS PK Da, sigurno ima materijala za nabrajanje u vezi sa tim nelogicnostima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bole-stilo.jtd "Sve covek do coveka, sve ljudskost do ljudskosti, sve karakter do karaktera." 

Sto bi rekao jedan razocaran covek gradjanima koji su presli 100km da podrze Jutku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala baš....
Možda postoji i racionalan razlog da se neko ne imunizuje...da vidi kovid bolnicu iznutra ...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda sam propustio... ali ko se sa ovog foruma vakcinisao zato što je to video na TV-u, zato što je slušao državni vrh ili krizni štab i zato što je to njihova preporuka?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To više koristi kao argument onima koji neće da se vakcinišu da tako racinalizuju ono što im iracionalno u njima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada sam zvao druga doktora sa pulmologije a u Batajnici je od pocetka , i ko je prelezao coronu ovako a testirao se i zna da ima antitela ne preporucuju vakcinu - da razbijemo bar tu predrasudu .......... jednostavno nista ne dobija sa vakcinom ako vec mesecima (i duze) imas antitela , a onaj prvi iz Kikinde sto je jos u martu 2020 prelezao covid sa teskom slikom ima antitela - to je receno i na tv-u skoro. 

Druga je prica ko nije prelezao i nema antitela sto kazu 100 ljudi - 100 cudi , uvek bilo i bice ......... :mellow:.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima toliko razlicitih iskustava sa Covidom, da pricao mi dr iz Batajnice, video na tv-u prvog sa koronom jos ima antitela i dr. mi ostavljaju utisak rekla mi surnjaja, njene zaove frizerka...Taj dr je bas siguran do kada ce imati antitela? U Bataji su skupljeni sa stapa i kanapa, sestre bacene u intenzivnu negu, nisu videle lezeceg pacijenta, a kamoli respirator. Vrata neka u hodniku, omasis, nezakljucana, dole nista, provalija.
Sta bi rekli na to da smo imali pacijenta sredinom marta, u decembru prelezao koronu, antitela nulica.Proveravali, da iskljucimo gresku, to je to.
Imunizacija je proces,ako dobijes Sinopharm, racunaj minimum 7 nedelja od prve doze, cak i 9 da dobijes antitela, za to vreme nemas bas nikakvu zastitu. Tu su se mnogi zeznulu. Ima slucajeva da se i ranije dobiju antitela, ne kazem.
Evo ja ih uopste nisam dobio, zarazio se i lagano prolazim, mozda je ipak pomogla vakcina, mada je to ipak spekulacija, pa ne bih bas sto posto iza toga stao. Poznajem puno ljudi koji su prelezali sa klasicnim simptomima, prvi su za vakcinaciju. Ne zele ljudi vise to u zivotu. A da ne pricam koliko sam ih video i pricao koji su imali upale pluca, decko 40 godina pretekao citokinsku oluju, meseci oporavka, kontrola, nesposobnost za rad i izdrzavanje porodice.

Послато са Moto C помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK

Treca faza ispitivanja, nikako prva ili druga!

U SAD se vakcinisu Phizer-ovom ili Moderna vakcinom sto je moguce i kod nas tj.u vecini evropskih zemalja, ne vidim poentu?

 

@Nuova Delta

Lepo si izneo svoje vidjenje, sa vecinom se slazem, nazvao bih celu ovu situaciju koronado-cirkusom...

Mada, verovatno znas da su sve zemlje sveta prosle slicno, iz ugla epidemijskih mera, zatvaranja, propagande oko vakcina i sl. uz politizaciju svega kao i zaradu pojedinaca.

Ne vidim neku vecu razliku kako je kod nas.

 

Jedino ono sto si napisao za zarazavanje virusom preko raznih predmeta nije tacno.

Dokazano je prisustvo virusa na tim povrsinama odredjen vremenski period ali ne i njegova virulentnost tj.mogucnost izazivanja infekcije.

 

Sto se tice vakcine to je ipak licni izbor. Kazes nisi imao prehladu, nisi se zarazio, to samo znaci da si imao srece ili da postujes sve epidemioloske mere ili si smanjio socjalne kontakte.

Vakcinacija je najefikasnija preventivna mera od kako postoje zarazne bolesti.

@kruzni.

U nasem kovid centru je lezalo nekoliko pacijenata koji su se zarazili posle prve doze ruske ili kineske vakcine i jedan posle druge doze kineske.

Zajednicko je da su svi imali laksu klinicku sliku i niko na kiseoniku!

Posle druge doze kineske treba bar mesec dana da bi se stvorilo dovoljno antitela, mozda cak i duze...

 

@bole-stilo.jtd

Ja sam prelezao kovid letos, blaza klinicka slika, jos uvek imam dovoljno antitela, proveravam na tri meseca.

Kad dodje vreme primicu jednu dozu vakcine, verovatno kinesku

Share this post


Link to post
Share on other sites

italiano da na 3 meseca se proverava , bar i ja tako radim pa cemo videti (ne bezim od vakcine). isto blaza klinicka slika kraj novembra - pocetak decembra , par dana temp. (3 dana) i gubitak cula mirisa jedno 10-tak dana da ni parfem nisam osecao a sve reseno sa 3 kutije hemomicina + vitamini (cink i sada pijem) + lezanja bukvalno 12-14 dana (samo do wc i nazad) i ako sam dijabeticar ali eto kako koga uhvati. dok je to trajalo jeo sam normalno , nisam imao gubitak apetita. nikad u zivotu nisam imao upalu pluca cak ni brohitis tako da mi je lekarka rekla da i to utice , ali ja ipak verujem da sam imao srece sa laksim oblikom.

nista mi vise nije jasno ali sta je tu je. najbitnije je da covek bukvalno prelezi sve i ako je mene kicma zezala od tolikog lezanja , jer mi je bilo bolje vec posle prve kutije ali se vrati jos gore ako krenes na noge , to sam primetio da su se mnogi zalili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bole-stilo.jtd

Hemomycin nema dejstvo na viruse. Antibiotici se daju da se ne bi razvila sekundarna bakterijska pneumonija.

Mirovanje, puno sna, suplementi i simptomatska terapija je dovoljna kod blazih simptoma.

Samo da ne treba kiseonik!

Ja recimo nisam imao ni povisenu temperaturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sedim tako zaludan kuci i rekoh sebi (nazalost) daj da procitam malo ovu temu, da vidim sta ljudi pisu, jer tek sad vidim da ova tema postoji na ovom forumu... Prva stavka koja mi je upala u oci su ljudi koji na sav glas pricaju kako su primili vakcinu, a SVI oni koji nece da prime vakcinu su pizde, uceni od strane YouTube-a, slusali Miroljuba Petrovica i sl. Ja licno niti slusam takve ljude, niti sam primio vakcinu, prehladu obicnu nisam imao cini mi se oko 4 godine, o temperaturi da ne govorim, tako da ne smatram da mi treba vakcina. U okruzenju znam ljude i koji su primili vakcinu i bilo im je lose posle toga, zatim one kojima nije nista, zatim one koji su prelezali koronu bez ikakvih posledica itd itd. Nikome ne trubim na uvo kako bi trebalo da radi ovo ili ono, niti sam ikada, ali mi je vise nepodnosljiva grupa ljudi (ogromna grupa) koja cim cuje nesto na TV-u pretvara se u ovcu i brze bolje staje u red...sta god da je u pitanju, a u ovom slucaju to je vakcinacija. 
Moja LICNA zapazanja i stavovi u vezi sa ovih godinu dana korone:
1) Sa 50-ak zarazenih ljudi u Srbiji uvodi se vanredno stanje - cudno.
2) "Struka" prica kako se korona zadrzava na raznim predmetima i moze se prenositi i dodirom, a svih godinu dana ljudi te gledaju kao da si pao sa marsa ako ne nosis masku, a ti isti ljudi koji spavaju sa maskom ne nose i rukavice.
3) Ona Kisic prica u emisiji kako su ljudi koji ne nose maske stoka, a dok je to izgovarala u emisiji ona sama ne nosi masku, a ujedno je rekla kako su izbori potpuno bezbedni i da treba svi da dodju na izbore (bas je zena od struke, nema sta).
4) Maltene prvog dana uvodjenja vanrednog stanja cene maski i rukavica drasticno skacu.
5) Ne rade kafici, restorani, splavovi, barovi i sl. (ne zanima me, nisam posetilac istih), a istovremeno DM Drogerie i kladionice nesmetano rade (ovde je ocigledno rec o tome ko je vlasnik).
6) Gore spomenuti ugostiteljski objekti ne rade jer su leglo korone, a ljudi koji stoje jedni drugima na glavama u Lidlu nisu leglo korone - cudno.
7) Poprilicno brzo se pravi neka vakcina, doduse stotinu razlicitih vakcina, Srbija spasava ceo svet, sve vakcine su besplatne i svi nam misle dobro i zele da nas zastite, a deca se lece (standardno) putem SMS poruka, a naravno i dalje nema lekova za neke bolesti, cak ni za pare, a kamoli besplatno.. 
8) Predsednikova slika sa fakulteta gde sedi okruzen studentima koji nose maske, a on jedini bez maske.
9) Neko kaze nesto drugacije, bio taj neko iz "struke" ili ne, odma pocinje pljuvanje po tom, ismevanje, etiketiranje.
 
 
Ja LICNO kad sve ovo uzmem u obzir, voleo bih da mi neko objasni, kako onda da verujem vakcinama, kako da verujem veoma strucnim lekarima sa vrha, kako se postaviti uopste i kome uopste verovati u ovoj zemlji ?!
Imaš početnu premisu pogrešnu, pa ti je i zaključak ukrivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

italiano  meni je prepisala 3 kutije hemomicina mozda zbog temp. jer sam je imao prvi dan 39,5 , drugi dan 38,5 i treci dan 37,2 -- inace nikada nisam imao vecu temp. u zivotu od 37,8 ni kada sam bio prehladjen pre nastajanja ove bolestine.

zena posle mene 3 dana isto sve , ista terapija i ona ima antitela od tada ......... opet kazem ne znam mnogo oko toga ali mislim da niko ni ne zna nista oko ovog zla , samo nabadaju jos uvek ovo - ono. ko zna sta ce tek biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bole-stilo.jtd

Moguce da je bio dosta povisen CRP, onda odmah ide antibiotik.

Zna se skoro sve o virusu, njegovim osobinama, putu infekcije, simptomima, lecenju, koje se naravno menja kroz vreme kao i za sve ostale bolesti.

Ono sto se ne zna je poreklo virusa, tezina i vrste komplikacija, i naravno kraj svega ovoga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 tableta pancef je moja trenutna terapija.

Normalna t mi je od 35.7-36.3

A maximalna izmerena u 3 dana teperature 38.5 nisam baš često merio. Ali sam svaku noć ustajao kompletno mokar da se presvučem i zamenim posteljinu.

Inače od od subote sam slab, od ponedeljka u krevetu i juče sam ustao.

 

 

 Crp 0.71 nizak, ali valjda pancef za svaki slučaj, da grlo mi je bilo crveno i sada je

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@italiano Ne razumem se u viruse, u medicinu generalno, jedino sto sam ja komentarom/vidjenjem/misljenjem hteo da kazem je to da kad se uzme u obzir sve sto sam naveo, sve neloginosti i sav ovaj, lepo si rekao - CIRKUS, covek ne zna u sta i kome da veruje, pa bas samim tim ne mogu 100 posto verovati ni u tu istu vakcinu. A sto se tice zadrzavanja virusa na predmetima samo sam parafrazirao ono sto se pisalo u novinama i sto je moglo da se cuje na vestima uopste, jos pocetkom svega ovoga...u martu, aprilu i maju mesecu prosle godine.

Meni majka radi u jednoj od bolnica, tj. jednoj od bolnica koje su covid bolnice od samog starta, vakcinisala se jer je bila prinudjena na to, i njoj licno, kao i jednoj njenoj koleginici u zadnje vreme nije dobro, u vidu preteranog umora, migrene, malaksalosti i sl., da li je konkretno do vakcine ili ne niko to nece ni saznati, samo prenosim licno zapazanje iz prve ruke sto bi se reklo.

A njeno vidjenje cele ove situacije je pomesano, u tom smislu da ni ona sama vise ne zna u sta da veruje, a u sta ne... Videla je teze oblike korone, one bezazlene (verovali ili ne vise je takvih, barem u toj bolnici)...Prosto ima raznih slucajeva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je zajedničko svemu, nesposobni krizni štab na čelu da državnim vrhom koji je celu priču oko korone i vakcina totalno amaterski odradio i uneo pometnju među narod.
Ne kaže se SOCIJALNA distanca, već FIZIČKA distanca.
Ne laže se narod da na grobljima nema mesta!
Ne preti se narodu diskriminacijom ako se ne primi vakcina!
Predsednik države od prvog dana laže da će se prvi vakcinisati...
Mogu nabrajati do sutra ovakve nebuloze....
Moglo je to sve drugačije, al eto, kod nas ne može.

Što se tiče gđe Mile Alečković I njenog gostovanja kod Jovane i Vesića, žena je morala da se izbori sa dva mediokriteta, što se mene tiče pokušala je da im objasni neke stvari koji oni neće videti ni razumeti ni za tri života. A činjenica je da zbog raznih oprečnih delovanja kriznog štaba, unošenja panike među narod itd, sve više i više suicidnih ljudi i psihički labilnih koji traže pomoć psihijatara sluđenih ovom situacijom, o tome se nigde ne priča.
Za razliku od mnogih naših "stručnjaka", meni je žao što u tzv stručnom štabu nema ljudi kao što je gđa Mila, ipak neko ko je doktorirao na Sorboni, predavač, profesor....... Da ne nabrajam dalje, imate na vikipediji, al u svakom slučaju, njeno mišljenje nije za podcenjivanje.

Iz ličnog iskustva znam, u ovoj državi doktori neće da preuzmu odgovornost za vakcinu koja se prima decenijama u nazad, konkretno vakcina koju primaju deca do svoje druge godine, a sad odjednom se forsira vakcina koja je napravljena pre par meseci i kao sve je OK.

Virus postoji, treba se paziti i štiti, svako bira na koji način će to činiti. U svakom slučaju, treba se biti odgovoran prema sebi i drugima a ne izigravati goveda igrajući kolo oko Stefana Nemanje.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milina priča je bila puna kontradiktornosti, tako da je imala sreću što je preko puta nje sedelo ono govedo koje nije znalo da joj odgovori argumentima Ja ne kažem da nema istine u njenim rečima (jer ne znam), ali dobar deo argumentacije joj je nula.

Poziva se na mišljenje naučnika, a kao da drugu stranu i drugačije mišljenje ne zastupaju takođe naučnici, u višestruko većem broju... pa nisu valjda pekari i auto limari zastupnici kontra teza.

Pa onda one gluposti o pušačkim zonama u svim restoranima u belom svetu itd itd...

Da se ogradim - ne zastupam ni jednu stranu i možda ćemo jednog dana saznati pravu istinu o svemu ovom, ali ona mi ničim nije izazvala poštovanje i uvažavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...