Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Meni ovo sto Gadafi govori ima smisla da se -to- krije iza svega - ali da je npr Fajzer izasao sa vakcinom 10 meseci pre drugih, i kupio kajmak u to vreme...to mi ima smisla da ga je -neko- fabrikovao i izasao sa vakcinom mnogo pre drugih, to bi bio penal...

Ali...skoro sve "strane" su izasle sa vakcinom u relativno slicno vreme, setimo se trke - Kao Oksford je najblizi, kad prc, Rusi ih zavrnuli...
Ovako pre mozemo pricati o podeli kolaca i to na dosta strana...pored ovih "nasih" spominje se sada i indijska, i Johnson & Johnson itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac jbg brate, ako je laz Gadafi, onda taj koji je prevodio video, odnosno izlupetao ceo prevod je PROROK!!!

Kada se video pojavio svi su komentarisali, eto sta kaze covek i ubise ga posle toga...svi su to govorili, a pogotovo srbi. 

sada avaj svi srbi vicu jebo gadafija, prevod je laz, izmisljen itd...

 

u ostalom boli me patka, supruga i ja smo primili obe doze fajzera. Ko hoce nek se vakcinise, ko nece ok i tu je kraj price...

ja sam ugrozen, imam vise udruzenih bolesti, @italiano zna sta su udruzene bolesti. Od emfizema pluca, hobp IV stepen, bubrezna imssuf gr III i bla, bla jos, ako sam uspeo da se sacuvam do sada, uz vakcinu ili kako neki kazu koktel nadam se da cu se sacuvati do kraja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem Kole da Gadafi nije to rekao, niti sumnjam, niti ne sumnjam u to izreceno. I pre nego sam video klip kada mi neko kaze ma to su Ameri/Rusi/Kinezi smislili da bi prodali vakcinu, cipovali ljude, ugradili 5G u nas ili sta vec... pa cekaj, svi su u skoro isto vreme "izasli" sa vakcinom...to mi malo ne pije vodu iz tog razloga...
No dobro, nije bitno... :)

 

*gde su Gadafijeve zlatne poluge, zna li neko? :D

48101825916_6683bd9c91_z.thumb.jpg.230819bd737f47409a8b4987eb05d754.jpg

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponavljam se,ali ovo je moj stav...postali smo pi%de i mislim to,od ratova devedesetih
Šta sam ja sve primao u školi,samo dođu doktor i sestra i diži rukav...na ramenu sam plik imao par dana u sedmom...i.preživehScreenshot_20210219-190934.jpg

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pre 3000 godina umirali od divljih zveri i hladnoce, a danas se pi%de greju tom logikom :D 

 

I zivotni vek bio 40 godina. Ne treba generalizovati i nigde vuci, niko od nas ne zna sta je zaista istina. Samo se nadam da nece biti posledica ni za jednu “stranu”

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje mislim da smo pi%de i da se zato ne vakcinešemo

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se cuo sa kumom koja je na ispomoci u Batajnici... Kaze ona, "sad mi je sve jasno, odakle ovoliko zarazenih i preminulih, Beograd tj vlast u Beogradu i Beogradjani koji se tako ponasaju su uzrok svega..."

Kaze ona da u Beogradu bukvalno sve radi... Baste pune, gradski prevoz kao 90ih...

Toga nema toliko po periferiji... Osim mozda tog gradskog na koji su ljudi osudjeni ako moraju da ga koriste i po neka akcija u Lidlu ili sl... Nema kafana, ilegalnih zurki i sl...



Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, italiano said:

Upravo bilo na vestima da u Nemackoj preporucuju da se nakon prve doze vakcine AstraZeneca primi vakcina nekog drugog proizvodjaca kao druga doza da bi se izbegle komplikacije u smislu tromboze.

Znaci, medicina se MENJA!

Znači onaj vranjanac kog su greškom revakcinisali sa drugim proizvodjacem je zapravo bio najpravilnije vakcinisan. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni dr odobrila Fajzer tako da stajem u red. 

Taman dok se otvori Morahalom budem i revakcinisan :whistle:

 

28 minutes ago, alfini0507 said:

Baste pune, gradski prevoz kao 90ih...

Isto je i u NS, pisao sam par postova iznad.

Juče pun Štrand, kafići rade na šalter a postavili bašte. 

Share this post


Link to post
Share on other sites





Kaze ona da u Beogradu bukvalno sve radi... Baste pune,




Nisam išao do grada u poslednje vreme, ali ovde gde se krećem ni jedan kafić ne radi
Jedino ako misli na period od pre 10-ak i više dana.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti smesetena je tu negde na Obilicevom vencu i prica o lokalima u okruzenju... Vreme desavanja je sadasnje a vec je 15ak dana na ispomoci...

btw anesteziolog je u crvenoj zoni

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Meni dr odobrila Fajzer tako da stajem u red. 
Taman dok se otvori Morahalom budem i revakcinisan :whistle:
 
Isto je i u NS, pisao sam par postova iznad.
Juče pun Štrand, kafići rade na šalter a postavili bašte. 
E bas to kaze... Kao fora šalter ali izbacena basta i mozes da sednes bez problema

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://rs.n1info.com/vesti/na-ivici-pucanja-zaposleni-u-kraljevackoj-bolnici-obustavili-rad-na-20-minuta/

 

Ono što pričam 9 meseci unazad, da su se pobunili pred izbore, pred derbi, posle proglašenja pobede na pandemijom, posle svake nelogične i kontradiktorne odluke kriznog štaba...  Ne bi bili u ovoj situaciji.

Jedno je kad njih 1000 i nešto hoće da promeni nešto i izbori se za bolje uslove pa onda nagrabuse, a sasvim drugo je kad ceo sistem stane na sat, dan, nedelju... Zarad bolje sutra. Tada se mora poslušati i druga strana što je u crvenoj zoni.

A podršku građani bi imali jer je preostalo samo njima da verujemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod moje bilo "razgovora" sa direkcijom...Od početka pandemije niti jedan slobodan dan,svaki dan se radi...
A ovo drugo,neki dan se raspravljaju ovi što "ne bi mere,ali ako se nešto desi,za to su plaćeni zdravstveni radnici,ko ih šiša"...
Šta reći?

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislio sam da ovo nikad neću reći, ali bilo mi žao vesića

Ne zbog stavova doktorke, već zbog toga što je kao vodenica

 

 

 

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

Ležeći pogledao par minuta .

Gospođu sam pokušao poslušati u par navrata prethodnih godina u raznim varijantama, i nije mi uspelo.

Žao mi je, jer kao psihijatar neume ni sebi pomoći.

Poražavajuće je da takvi likovi i slični imaju na desetine hiljada pregleda i komentara na youtu.be

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poražavajuće je da likovi koji veze nemaju sa vakcinama, medicinom itd, koji su se skolovali na youtube i balkan info govore kako su vakcine ne proverene i opasne. Poražavajuće je da Dare i Mare komentarišu isto na televiziji, a da imaju stručnost srednjoškolaca iz mašinske i znanje sa youtube. Poražavajuće je da ljudi umiru jer su naravno slušali i gledali takve stručnjake! Poražavajuće je da je 21 vek i da Darvinova teorija sada daje prirodnu selekciju, a ironija je da su zahvaljujući vakcinama i modernoj medicini takvi likovi i ostali u životu. Samo mi nije jasno kako ne osećaju grižu savesti jer je neko gledajući i slušajući njihove šabanizme ostao bez zaštite i umro od bolesti od koje ne mora da se umre. Neka je na njihovoj savesti. Prirodna selekcija na delu jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fascinantno je koliko se lično prihvata tudja odluka da se pojedinac vakciniše ili ne. A isto tako koliko se zažmuri na jedno oko za mane koje ne idu u prilog sopstvenoj odluci. Ok je priznati da se neko vakcinisao, a da se u isto vreme brine za moguće posledice ili da nije, a da se brine da možda greši što nije još. Ili-ili stavovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega sa posla moj najbliži  saradnik, istovremeno ljubitelj fiata i bivši vlasnik onog bravca iz moje teme a sad u posedu grandiše u sport paketu, zapatio Coronu i evo četvrti dan se bori sa temperaturom i bolovima.

Nadam se da neću imati sličnih iskustava a prijaviću se za vakcinu.

Razlog što to nisam učinio do sada je što smatram da treba sačekati da svi iz rizičnih grupa dobiju pa onda ostali.

Sada je vreme jer mi se približila...

Obzirom da je virus iz porodice gripa znači, da će svi kad-tad "zakačiti" neki a, kako će neko odreagovati je nepoznanica pa vakcina služi da ublaži reakciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koleginica moje supruge i njen muž nevakcinisani, zakacili relativno blazi oblik... Mladji ljudi... Njeni svekar i svekrva revakcinisani kinezom pre 15ak dana takodje zakacili pre neki dan ali ozbiljnije... I temperatura i problemi sa plucima itd... Jbm li ga, da covek nije pametan...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korona virus i virus gripa nisu iz iste familije niti imaju ikakve veze osim sto spadaju u veliku grupu RNK virusa ( druga grupa su DNK virusi).

Virus influnce je iz familije Orthomyxoviridae a korona virus iz Coronaviridae.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...