Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Mislio sam da ovo nikad neću reći, ali bilo mi žao vesića
Ne zbog stavova doktorke, već zbog toga što je kao vodenica



Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, totti said:

Ima i jednih i drugih, samo što se antivakserima danas nazivaju i oni koji bi da sačekaju malo

 

 

A sta bi TO oni da "sacekaju malo"? Da vide da li cemo mi, pokusni kunici, koji se jesmo vakcinisali - preziveti ili sta?
Jel tako i u Izraelu, koji poprilicno nastavlja normalnim zivotom, bas zbog broja vakcinisanih i brze mogucnosti stvaranja kolektivnog imuniteta? Ja vakcinisan, ovde imam utisak da me svi posmatraju i cekaju kada ce da mi izraste trece oko ili kada cu samo da padnem...pa mislim stvarno...

 

Kao onaj neki sto su ga intervjuisali pre neki dan vezeno za studente iz Kragujevca...Nisa, odakle li vec. Pita ga ova, zasto necete da se vakcinisete? Kaze on magarcina - cekam da vidim kako ce to da se odrazi kod mojih kolega koji jesu primili. I nije ga bilo sramota, ni najmanje...ostao i ziv cak...

 

8 hours ago, andreja.micovic said:

Nije bilo potpisivanja da se odriče da će tužiti proizvođača vakcine ako mu se nešto desi.

 

Nista ja za Sputnik potpisivao nisam, ni jedan jedini potpis...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih se samo vratio na ovo:

islo je po redu, izbeglice, bla, bla, virus...

inace mi je danas prva nedelja od druge doze, sve proslo manje vise ok. neke sitne vrtoglavice i malaksalost tri, cetiri dana i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo bilo na vestima da u Nemackoj preporucuju da se nakon prve doze vakcine AstraZeneca primi vakcina nekog drugog proizvodjaca kao druga doza da bi se izbegle komplikacije u smislu tromboze.

Znaci, medicina se MENJA!

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, Milutinac said:

 

A sta bi TO oni da "sacekaju malo"? Da vide da li cemo mi, pokusni kunici, koji se jesmo vakcinisali - preziveti ili sta?
Jel tako i u Izraelu, koji poprilicno nastavlja normalnim zivotom, bas zbog broja vakcinisanih i brze mogucnosti stvaranja kolektivnog imuniteta? Ja vakcinisan, ovde imam utisak da me svi posmatraju i cekaju kada ce da mi izraste trece oko ili kada cu samo da padnem...pa mislim stvarno...

Naprotiv da mislim da ce nekome da izraste trece oko, cetvrta noga... Ali zbog nedostatka odredjenih naucnih studija (kako ce sad da zvuci popularno) uticaja vakcine na vec neke prisutne bolesti u pojedincu ili (sto je generalno jednostavnije) uticaj vakcine (neke) na odredjenom broju dobrovoljno vakcinisanih ljudi koji vec imaju odredjenu bolest i nuspojave ili bez njih. 

Vakcina se testira godinama a ne par meseci..bar je bilo ranije tako. 

Ali da se ne lazemo, za uspeh ili neuspeh, dalju modifikaciju i sagledavanje posledica nekog leka ili vakcine, treba veeeeeeliki uzorak. Na to dodamo profit farmacije i necije interese, izjave pojedinih ljudi iz Evropske Komisije koji konstatuju da ima previse penzionera u Evropi (citaj svetu) koji opterecuju budzet, manjak radnih mesta i dobicete totalni fijasko u svetu. 

 

Nemojmo porediti Izrael i (mozda ne sve) ljude tamo koji sami sebi uvode da nose, sada papir, umesto oznake u II Sv.ratu (mozda i to na kraju urade, kao oznaku vakcinisanosti). Njima, licno, nista ne verujem za odredjene stvari, kao ni amerima, ni francuzima, britance tek ne bih spominjao. Koliko su 'dobri' (namazani) vidite sami po svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kineska populacija ti nije dovoljan uzorak? :D;):thumbup:

Izrael ima preko 50% revakcinisanih, zivot normalizovan.

U V.Britaniji je priblizna situacija, vise niko ne umire od korone, zvanicno naravno.

Samo zahvaljujuci masovnoj vakcinaciji!

Druga opcija je da se razbolis a to je vec lutrija kako ces proci.

Trece NEMA!

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, ISV_01 said:

Nemojmo porediti Izrael i (mozda ne sve)

 

A zasto ne? Jedini razlog da se ne poredi Izreal je taj sto ne odgovara trenutnoj diskusiji.
istina je...

FB_IMG_1617352932982.thumb.jpg.3ef81e807bce988d69b7b575d13f2443.jpg

 

17 minutes ago, ISV_01 said:

 

Vakcina se testira godinama a ne par meseci..bar je bilo ranije tako. 

 

 

Pa nije bas da ceo svet ima par godina da ceka testiranje u svakom od najmanjih i najkrajnjih slucaja. Moja zena doji i nije primila vakcinu, nema informacija ni za ni protiv, jednostavno nije primila. Ali ja, potpuno zdrav jesam, zasto ne bih, sta cekam, da vakcinisanom komsiji izraste rog ili ne, pa cu onda? Pritome sam i mislio da cu jednom kapi u moru raditi na kolektivnom imunitetu, ali izgleda da ne vredi.
Vakcina napravljena brzo - ne odgovara nam - Zasto je napravljena tako brzo? Da je pravljena 3 godine, ni to nam ne bi odgovaralo - Ko zna zasto su je tako dugo pravili. Ne vredi...nista nema ne odgovara...

13 minutes ago, italiano said:

U V.Britaniji je priblizna situacija

 

 

IMG-8f5932c4f40e43d26b37ef69614c0436-V.thumb.jpg.1c0e6c5adaa26a7b8d4cd3f09415f36c.jpg

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, ISV_01 said:

Na to dodamo profit farmacije

O kom profitu pričamo? Misliš li da će se neko više obogatiti za prodate dve doze vakcine po glavi stanovnika ili za suplemente koje u proseku svaki peti stanovnik konzumira jednom dnevno? Između ostalog, neka imaju milijarde, ako je stanovništvo zaštićeno, čemu briga o tuđem prihodu?  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim Kina se ne pominje unazad neko vreme, a iskreno sam malo skeptican u njihove brojke iako su preventivne mere krajnje primerene zemlji takvog uredjenja - vrlo efikasne. Slazem se da je uzorak i vise nego veliki po pitanju vakcine i revakcine, ali ako vec aludiras na 'uzorak' obrati paznju na sta sam mislio - uzorke kod ljudi sa nekom bolescu, a o njima nema podataka (kao i navedeno u ranijem postu) kao i koliko ih je preminulo usled komplikacija. 

Ni jednoj farmaceutskoj kompaniji ne ide u prilog da nesto podje naopako u nekom leku/vakcini i sl, a kada je ulog veliki, zataskavati je deo normalnog toka kao i svuda. Neko je spomenuo da ni kod variole vere to nije objavljeno (smrtnost), ali apsolutno se slazem da vakcina kod nekog ima smrtni ishod, ali nije ok da se prikriva. Sto su Italijani toliko zapeli da se obelodani istina (bilo na YT isecak iz parlamenta njihovog). 

 

Ne ubedjujem se ni sa kim, da se razumemo, postujem svaciji izbor kakav da je. I ja cu se vakcinisati svakako. 

2 minutes ago, Šajbi said:

O kom profitu pričamo? Misliš li da će se neko više obogatiti za prodate dve doze vakcine po glavi stanovnika ili za suplemente koje u proseku svaki peti stanovnik konzumira jednom dnevno? Između ostalog, neka imaju milijarde, ako je stanovništvo zaštićeno, čemu briga o tuđem prihodu?  

Meni licno nista, nit u dzep ni iz dzepa (doduse za ovo poslednje nisam siguran). Vise je receno sa aspekta 'cilj opravdava sredstvo'. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koju bi ti drzavu uzeo za primer???

Statistika nema predrasude, kristalno je jasna!

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, italiano said:


za njih bas imam info da je coveku zakazana vakcinacija u julu jer je sada samo za osobe koje su 65+.
E sad kome verovati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka dodje u Srbiju :lol:

 

Imas i kod nas koji se zale da ih niko ne zove ni posle mesec dana od prijave, umesto da odu do najblizeg punkta gde se ne zakazuje!

Ima nas svakakvih

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, cika_kole said:

ja bih se samo vratio na ovo:

islo je po redu, izbeglice, bla, bla, virus...

inace mi je danas prva nedelja od druge doze, sve proslo manje vise ok. neke sitne vrtoglavice i malaksalost tri, cetiri dana i to je to...

Da bi znali da je ovo stvarno izgovorio i da nije montaža morali bi da znamo arapski, a ne znamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijateljica iz Beograda ciji je pokojni suprug bio njegov licni kuvar duzi niz godina a o kome je i snimljen i prilog, mislim na RTSu kaze da jeste to govorio...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postuju epidemijske mere, na vreme su sve zatvorili.

Ako se secas pre godinu dana kada je kod nas bio policijski cas, u Vuhanu je vec bilo pod kontrolom.

Sto se tice broja vakcinisanih, 4% od 1.4 milijarde stanovnika je 56 milona, sto je ogromna cifra!

Ne razumem zasto toliko potcenjujete Kinu???

Za one koji ne znaju svi terapijski vodici za lecenje Covid19 infekcije zasnovani su upravo na iskustvu kineskih lekara!

Ima li jaceg argumenta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procenat je bitan a ne apsolutni broj a tih 4% je jako malo... I kod nas je bio lock down pa nista...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, uz koncerte, gondole i skijanje usred pandemije!

Apsolutni broj itekako znaci iz ugla nuspojava sto je ovde i bila tema...

Za klinicku studiju je potreban definisan BROJ pacijenata a ne procenat!

 

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, Woodoo said:

Da bi znali da je ovo stvarno izgovorio i da nije montaža morali bi da znamo arapski, a ne znamo :D

Moj dobar drugar koji je arapin, koji u bg drzi jednubod turistickih agencija, od reci do reci je ovo isto tako preveo. Ti, ja i mnogi drugi ne znamo arapski, ali ima ljudi koji znaju...tako da nema potrebe teoretisati oko snimka iz UN gde Gadafi drzi govor sat i nesto i gde u istom tom govoru od reci do reci prica o izbeglicama, virusu, leku i drugim stvarima!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da, uz koncerte, gondole i skijanje usred pandemije!
Apsolutni broj itekako znaci iz ugla nuspojava sto je ovde i bila tema...
Za klinicku studiju je potreban definisan BROJ pacijenata a ne procenat!
 
U pocetku toga nije bilo... Osim bakljada vladajuce klike po vrhovima zgrada

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to u pocetku je bio smesno u odnosu na ovaj dugi treci talas, kako iz ugla broja obolelih tako i tezine kl.slike.

Policijski cas da ne pominjem ili zatvorene penzionere.

A sada sve moze osim da popijes kafu ko covek, a bolnice prepune bolesnika pod kisenikom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...