Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

1 hour ago, rocket said:

Pa plaše se ljudi od vakcine, a ne od korone. Trebali bi ti antivakcinaši da odu malo do Batajnice-intezivna nega pa kada vide kako ljudi umiru ko skakavci, trčali bi da se vakcinišu

Moja zena radila u covid bolnici 3 meseca, ona najgora prva 3 meseca a zakacila je kratko i Batajnicu. Nece da se vakcinise do daljnjeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji vakcinaski lobi ali Ne postoji antivakcinaski lobi. Ovi prvi imaju koristi mnogostruke a ovi drugi koji ne postoje, znaci deo populacije ljudi nema nikakve koristi od toga da se neko ne vakcinise. Prosto :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i jednih i drugih, samo što se antivakserima danas nazivaju i oni koji bi da sačekaju malo, dakle svako ko se do sad nije vakcinisao. Tako da je nažalost sve ili ili, nema sredine... ili si s' nama, ili si protiv.

 

A koliko je ludilo zastupljeno, možda ovo najbolje ocrtava:

 

Screenshot_20210401-170208_B92.thumb.jpg.eac050c6eff72e3096d4ca0a6d2959e7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, MS PK said:

Postoji vakcinaski lobi ali Ne postoji antivakcinaski lobi. Ovi prvi imaju koristi mnogostruke a ovi drugi koji ne postoje, znaci deo populacije ljudi nema nikakve koristi od toga da se neko ne vakcinise. Prosto :D
 

A major funder of the anti-vaccine movement has made millions selling natural health products - The Washington Post

 

Imaju antivakseri koristi, itekako. Vakcina za jednog coveka (obe doze) kostaju cca 10-50e, dok suplementi koji se preporucuju, kostaju toliko na mesecnom nivou, ako ne i vise :)  

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad postoji taj ''vakcinaški lobi''?

Od pre par meseci ili godinu dana? Ili je postojao i kad su nas sve vakcinisali kao decu? Ili još pre toga...koliko...50-100 godina?

Ili se postojanje tog lobija ''slučajno'' poklopilo sa nikad većom dostupnošću informacija (hvala internetu), gde onda ljudi još kako skrenu u pogrešnom pravcu, kao što smo svedoci...

 

Poslednje masovno vakcinisanje na našim prostorima je bilo zbog epidemije variole pre skoro 50 godina...i, priča li neko koliko je ljudi tada umrlo kao posledica vakcinacije?

Ne priča se jer ne odgovara stavovima modernih antivaksera da samo sada postoje neželjena dejstva od ovih sad vakcina.

 

Priča li se da je nulti pacijent (Ibrahim Hoti) preživeo variolu baš zato što je već bio vakcinisan kao klinac...priča li se da je on prošao samo sa lakšim simptomima?

Ne priča se jer se i to ne uklapa u stavove modernih antivaksera koji propagairaju da je krucijalni dokaz da vakcine ne rade to što možeš da se zaraziš iako si vakcinisan.

 

Još kako postoji korist kod onih koji propagiraju da se ljudi nevakcinišu. Pa, evo...njihov glavni sajt od ove što su joj jutros upali u stan:

 

sajt01 vakc.jpg

 

Šta stoji pri vrhu sajta, pre bilo kakvog sadržaja? Stoji kako da joj se daju pare.

Plus ono što @horvat pominje o prodaji raznih suplemenata kod nekih od tih likova...

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate šta? Svi oni koje sam pakovao u mrtvačku vreću su verovatno mislili kako vakcina nije sigurna. Ne vredi raspravljati, svako ima svoje mišljenje. 

Još nešto... Najmlađi je bio 1990 god. Nije imao drugih bolesti

Edited by rocket

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to ne gledam tako. Čak i da je neko imao i druge bolesti, ovo mu je skratilo/prekinulo život. Sa tom bolešću bi živeo možda i narednih 2, 5, 10, 20 godina...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav vakcinaski lobi, o cemu pricate???

Vakcina je osnovna preventivna mera u medicini, zasnovana na dokazima  i visefaznim klinickim ispitivanjima.

Pa nije ovo srednji vek! :offtopic:

Da nije vakcina deca bi umirala od banalnih osipnih groznica :nuke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgluplji mi je argument da je vakcina napravljena nabrzinu i da nije ispitana...

10 godina ozbiljni naučnici troše milijarde da razviju vakcine ovog tipa zbog drugih virusa (ebola, SARS i sl) ovo je samo ubrzalo rešavanje problema i skocentrisalo Vlade zemalja da odobre resurse i rade samo to....ja sam pratio to u stranoj štampi,gde autoritet nauke malko drugačiji...

Darko Mitrović je jako površan tip, gledam ja to svaki dan, trebalo je,kad je već u Batajnici da ode do kovid bolnice da mu objasne na licu mesta,ali nema taj muda za takav potez...Ko histerična baba je...

Više volim Dobar Loš Zao

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, neshtry said:

10 godina ozbiljni naučnici troše milijarde da razviju vakcine ovog tipa zbog drugih virusa (ebola, SARS i sl)

I proizvedu jednu za godinu dana za virus iz laboratorije. Okej, ne kazem i ne tvrdim suprotno, tj da je nemoguce, ali lepo si rekao.. 10godina. Istina za neke bolesti ne postoji jos adekvatan lek (ebola Zair/Sudan) ali se toliko i ne ulaze u nju jer je 'lokalizovana' epidemija, brzodelujuca je i zna se vid prenosa iste, ali sa naucne strane istrazivanja je zanimljiva ali i opasna zbog visoke stope smrtnosti (Zair verzija pogotovu). 

 

Covid je smuckan u laboratoriji i nema dileme. Virus je odlican, ne previsoka smrtnost, ali koncipiran da se paralisu kapaciteti zdravstva i lako se siri, mutacije su izvesne.

 

Ne brinem se ja za resurse i vlade zemalja, pogotovu ne EU koji nastampaju koliko im treba kao i USA, novac bez pokrica, nego se brinem za nas smrtnike kojima u ovakvo doba kvadrat skace sa 800 na 1850e i stancuju poreze ko na traci. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, neshtry said:

Najgluplji mi je argument da je vakcina napravljena nabrzinu i da nije ispitana...

10 godina ozbiljni naučnici troše milijarde da razviju vakcine ovog tipa zbog drugih virusa (ebola, SARS i sl) ovo je samo ubrzalo rešavanje problema i skocentrisalo Vlade zemalja da odobre resurse i rade samo to....ja sam pratio to u stranoj štampi,gde autoritet nauke malko drugačiji...

Darko Mitrović je jako površan tip, gledam ja to svaki dan, trebalo je,kad je već u Batajnici da ode do kovid bolnice da mu objasne na licu mesta,ali nema taj muda za takav potez...Ko histerična baba je...

Više volim Dobar Loš Zao

Dokle god je profit farmaceutskih kompanija na prvom mestu bukvalno svaki pojedinac ne treba a priori da im veruje već da preispituje sve njihove odluke. Normalno je da ljudi razmišljaju o tome da li je vakcina prošla dovoljno ispitivanja kao ostale koje su dugo u upotrebi i za koje valjda nema dileme da su kroisne čovečanstvu (osim za mali broj ekstremnih antivaksera ali oni sad nisu tema).

 

Dodatno u prilog sumnji u vakcine koje se trenutno nude ide i delovanje zdravstvenog dela našeg kriznog štaba koji je izgubio bilo kakav kredibiltet za ovih godinu dana a onda i ostale relevantne informacije koje dolaze od stranih izvora kao što su npr oprečne informacije o pelcovanju dece (sada pričaju da i decu treba vakcinisati), pa onda zabrane upotrebe nekih vakcina za određene starosne kategorije, naoprasno uvođenje treće doze vakcine itd itd. Ako su vakcine razvijane 10 godina kako je onda moguće da se u sred vakcinacije i revakcinacije govori da će možda biti potrebna i treća doza. Pa da je dovoljno ispitana valjda bi znali odmah da mora 3 puta....

 

Vezano sa Darka, mnogo je on puta do sada zajedno sa svojim kolegom pokazao integritet da bi mogao bilo šta da mu spočitavaš. Između ostalog i ovim činom je to dokazao, mogao je da se pravi lud da su se ogradili od njegovog mišljenja, da ostane da uživa u verovatno ne baš malom honoraru ali je on ipak izabaro da ode. U toj emsiji je moglo da se čuje i vidi mnogo toga što nije poželjno čak ni na takvim "opozicionim" medijima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije virus nego informativni RNK,vakcina koja radi tako što preko inf RNK obaveštava organizam o pretnji.
Kineska ima umrtvljeni virus.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vakcina je razvijena za desetak meseci a ne godina!

Svaki farmaceutski proizvod ima svoju cenu pa tako i profit, sta je tu cudno?

Naravno da se sad vakcinisu deca i stariji jer su stigli novi podaci iz kasnijih studija.

Nas krizni stab, policijski cas, mere itd.su sasvim druge teme...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokle god je profit farmaceutskih kompanija na prvom mestu bukvalno svaki pojedinac ne treba a priori da im veruje već da preispituje sve njihove odluke. Normalno je da ljudi razmišljaju o tome da li je vakcina prošla dovoljno ispitivanja kao ostale koje su dugo u upotrebi i za koje valjda nema dileme da su kroisne čovečanstvu (osim za mali broj ekstremnih antivaksera ali oni sad nisu tema).
 
Dodatno u prilog sumnji u vakcine koje se trenutno nude ide i delovanje zdravstvenog dela našeg kriznog štaba koji je izgubio bilo kakav kredibiltet za ovih godinu dana a onda i ostale relevantne informacije koje dolaze od stranih izvora kao što su npr oprečne informacije o pelcovanju dece (sada pričaju da i decu treba vakcinisati), pa onda zabrane upotrebe nekih vakcina za određene starosne kategorije, naoprasno uvođenje treće doze vakcine itd itd. Ako su vakcine razvijane 10 godina kako je onda moguće da se u sred vakcinacije i revakcinacije govori da će možda biti potrebna i treća doza. Pa da je dovoljno ispitana valjda bi znali odmah da mora 3 puta....
 
Vezano sa Darka, mnogo je on puta do sada zajedno sa svojim kolegom pokazao integritet da bi mogao bilo šta da mu spočitavaš. Između ostalog i ovim činom je to dokazao, mogao je da se pravi lud da su se ogradili od njegovog mišljenja, da ostane da uživa u verovatno ne baš malom honoraru ali je on ipak izabaro da ode. U toj emsiji je moglo da se čuje i vidi mnogo toga što nije poželjno čak ni na takvim "opozicionim" medijima...
Površan je tip, pratim ga 20 godina, a to što ga ulica voli i poštuje ne znači da sme da popuje nekome kada ni sam ne razume.Mogao je da ode u kovid bolnicu u Batajnici i da se informiše koliko želi,ali je morao na stendap i na kurs iz fotošopa pa nije stigao...ali sme da sumnja u sebi i da ima integritet i niko mu ne bi zamerio


Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo večeras je standup u Areni u NS :) a koliko mi se čini, nije dozvoljeno. Ili jeste...

Za vikend bašte po centru pune. Lepo uzmeš na šalteru piće i sedneš u baštu i niko te ne dira. 

 

Pratim i ja rad Mentalnog razgibavanja pa skoro od kako su se pojavili. 

Ni u jednoj emisiji nisu govorili da kovid ne postoji ili da je prevara već da su potezi vlada zemalja nelogični i da informacije koje dolaze do nas i koje su nam plasirane fino spakovane i kontradiktorne. 

Opet ni u jednoj emisiji nisu rekli da su protiv vakcinacije već da nijedna ponuđena vakcina nije odgovarajuća jer nijedna ne štiti dugoročno (kao vakcine što smo primali kao deca) već se ne zna ni koliko dugo štite (danas Fajzer objavio da njihova vakcina štiti maks 6 meseci), da su kod nas toliko navalili sa vakcinacijom da je to sumnjivo jer kad je vlast nekad uradila zarad svojih građana u ovoj zemlji, da vakcine imaju nuspojave, da su pojedini zbrzali testiranje treće faze kako bi izbacili što pre na tržište svoju vakcinu, da je direktor Fajzera vraćen iz Izraela jer nije vakcinisani, da naš predsednik (ne mislim na Nešu) izbegava vakcinaciju, da pojedini članovi Vlade organizuju privatne žurke u vreme pandemije, da ne nose maske, da su pojedini došli do stanova u BW u zadnjih godinu dana... 

 

Generalno, jesu sirovi i neotesani ali kod njih u emisiji su mogle da se čuju i vide neke stvari koje kod drugih nisu. Opet treba filtrirati informacije i proveriti izvore. 

 

I ko se seća što su ih skinuli sa B92?! I to kada je B92 bila pod Grkom. 

 

Ljudi pričaju o pojedinim stvarima o kojima drugi neće. Pored ove kovid priče, pre 10tak dana su počeli i o Rio Tintu da pričaju i rudniku pored Loznice. Koliko će taj rudnik da donese lošeg nama zagađenjem zemljišta i reka u okolini.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Direktor Fajzera je odlozio put na zahtev Izraela ne zato sto nije vakcinisan nego zato sto nije revakcinisan...

btw meni je u vezi Fajzera i ostalih farmaceutskih kompanija glavno ono oko kinte koja je isplacena ostecenima i broja parnica... Naši stari bi rekli "jednom lopov, uvek lopov"... Sto bi sad bilo drugacije? OK mozda moze i tako... Eno ga onaj od radikala i "100 za jednoga" do pacifiste i demokratskog evropejca... Moguce su promene ne sporim ali cemu onda garancije neke zemlje da firma ne moze biti tuzena za eventualne zdravstvene probleme nastale nakon vakcinacije ili cak i smrtni ishod? To mi je malo...

U svakom slucaju videcemo sta ce vreme da donese... Da postoji taj neki virus postoji, da nemaju mnogo pojma o njemu i nemaju a uce se u hodu... Ne znam... Obican covek je sludjen a sto bi moj matori rekao "nisam pametan"... Ludo bre vreme bez korone a tek kamo li sa koronom...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne ode tema u sasvim drugom pravcu a opet ostane ova osnova oko vakcine. Informacija koju sam skoro čuo, vezana je za vakcine ali one za decu. Poslednjih 4 godina je neverovatan broj slučajeva dece obolele od autizma, najviše njih dolazi iz Crne Gore a tik uz njih je BiH. 

Da je ovo samo rekla - kazala ne bih verovao međutim već dve godine imamo slučaj bliskih prijatelja koji svoje dete leče od autizma u Beogradu. Često se viđamo i od te prijateljice sam skoro saznao da je samo iz Crne Gore bilo 400 slučajeva ove bolesti za 2 godine. 

Otprilike je vremenski period vakcinacije kod te obolele dece isti ili se poklapa. Neko reče da su sve vakcine testirane, proverene pre nego što se "puste u promet". Slučaj tih iz CG baš i ne ide u prilog da je sve to kako treba, provereno i ono najvažnije dozvoljeno od strane SZO. 

 

Sad ova pomama i utrkivanje oko Covid vakcina. Negde se pojavi da jedna valja, druga ne, s trećom ne možete nigde... 

Neko spomenu da nije antivakcinaš ali ne žuri mu se sa primanjem iste, drugi pak odma na prvu to završili pa sad jedno valja, drugo ne.

 

Isto tako razvoj vakcina u laboratorijama košta milione a svi je na kraju dobismo za dž. Nek bude da nam je to od onog što nam skidaju od zdravstvenog osiguranja koje nam odbijaju od plate, poreza, akciza ili čega već ali će nam i to na neki fin način naplatiti kroz 2,5 dinara skuplji litar goriva, pretplatu za TV, putarinu i sl.  Sve na kraju dođe do toga da ništa ne dobijamo za dž a s druge strane ne znamo šta smo "dobili za dž". 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Woodoo said:

Normalno je da ljudi razmišljaju o tome da li je vakcina prošla dovoljno ispitivanja kao ostale koje su dugo u upotrebi i za koje valjda nema dileme da su kroisne čovečanstvu...

Na osnovu čega razmišljaju? Možda na osnovu završenog YouTube univerziteta, i SrbinInfo magistrature...

 

58 minutes ago, andreja.micovic said:

Opet ni u jednoj emisiji nisu rekli da su protiv vakcinacije već da nijedna ponuđena vakcina nije odgovarajuća jer nijedna ne štiti dugoročno (kao vakcine što smo primali kao deca)...

On je tipičan primer antivaksera, kao i svi oni koji su ranije danas privođeni na informativni razgovor. Nema među njima razlike.

 

- Za šta se on (i svi ti drugi kao on) u svojim javnim nastupima zalaže? Zalaže se da vakcine ne budu obavezne? Pa i nisu obavezne.

- Zalaže se da svako može slobodno da bira? Pa, svako i može slobodno da bira, a ako izabere da se vakciniše opet može da bira kojom vakcinom želi.

Dakle, oni se svi ustvari eto samo zalažu za nešto što već postoji???

 

Pa, naravno da se ne zalažu za nešto što već postoji (jer bi to bio vrhunac sizifovog posla), već im je svima cilj da svojim javnim nastupima neodlučne ''privole'' na svoju stranu. Drugim rečima, svi su oni antivakseri 120%...samo eto...neće nikada direktno koristiti takvu formulaciju, ali svejedno ako budu hteli da ih gone mogu to da urade jer nije delo samo kad se direktno pomene.

 

Inače, kao što smo valjda čuli 100 puta, ovaj virus je iz iste porodice kao i virus gripa.

Da li ''oduvek'' poznata vakcina gripa dobijena jedne godine važi i sledeće? Ne važi. Pred sledeću zimu mora da se dobije nova vakcina. Pa, šta je onda sad različito kod ove vakcine koja je za virus istog tipa i takođe ne štiti godinama?

 

Dva korisna linka:

Recommended Child and Adolescent Immunization Schedule for ages 18 years or younger, United States, 2021

Recommended Adult Immunization Schedule for ages 19 years or older, United States, 2021

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, neshaoct said:

Na osnovu čega razmišljaju? Možda na osnovu završenog YouTube univerziteta, i SrbinInfo magistrature...

Otkud se sad youtube i srbininfo nađoše u ovoj priči? Ja sam mislio da jasno razdvajamo i jedne i druge ekstreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, neshaoct said:

šta je onda sad različito kod ove vakcine koja je za virus istog tipa i takođe ne štiti godinama?

Razlika je u pritiscima sa svih strana i ograničenjima ako nisi vakcinisan. Razlika je u tome što niko ne zna da li štiti dovoljno ili ne. Lično znam dvoje koji su revakcinisani pa zatim dobili kovid. Razlika je u procentu uspešnosti. Moj otac je redovno primao vakcinu protiv gripa svake godine, rizična grupa bio, nikad grip nije dobio preko zime. 

 

Nije bilo kampanje za vakcinaciju, bude redovno obraćanje u dnevniku da je počela vakcinacija protiv sezonskog gripa i to je to. 

 

Nije bilo potpisivanja da se odriče da će tužiti proizvođača vakcine ako mu se nešto desi.

 

U svakom slučaju, i ja sam za vakcinaciju. Baš ću sutra da se konsultujem sa dr koja je odgovarajuća za moje zdravstveno stanje pa ću se prijaviti da se vakcinišem. Tu negde u okolini NS, kod lokalne medicinske sestre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...