Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

23 hours ago, werp690 said:

Danas primio revakcinu Sputnikom V. 

Bukvalno me razvaljuje. Bole mi svi zglobovi, kicma, temperarura 37.5c,suze oci, glava puca. Nadam se da ce ova reakcija brzo da prodje. 

Evo sada 37.8c i preko paracetamola. 

 

Antitela under construction, drž se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Mijailović P. said:

@Axic

Zae'bi, nema niđe 5G.

Ne priznaVam! :thumbup:

I ja kažem bez 5G sve ovo pada u vodu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde da stavim ovu vest...

Možda je zajebancija ali svakako nije zdravorazumska vest.

 

Vakcinisani će dobiti popust na putarinu i imaće povlastice kao da su invalidi.

 

Klik link za povlastice: https://vrelegume.rs/vakcinisanim-vlasnicima-drzava-oprasta-porez-na-upotrebu-vozila/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar se u tom slučaju nevakcinisani mogu pozvati na diskriminaciju?!

Bila je i ona vest da će država dati dodatnih 60 eur vakcinisanima. Dakle one 2 rate po 30 svakom i dodatno 60 eur onima koji su vakcinisani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svuda u svetu je to diskriminacija i nije dozvoljeno. Da jeste,odavno bi postojali kovid pasosi i apl na telefonu, pravi ausvajsi :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diskriminacija, nego šta!

Nažalost, kod nas je narod umoran od "kvalitetnog" života, pa ovakve gluposti mogu da prođu. Nema ko da bude glas razuma u ovom sivilu. Gde god se zagrebe svuda neko sra*e (zdravstvu, školstvu, pravosuđu...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato angažuješš advokata koji je voljan time da se bakće. Privatna tužba državi i za određeni procenat čovek radi svoj posao. 

 

Vozio sam devojku od BG do NS koja je advokat pa smo se ispričali. Baš bilo letos i aktuelna priča oko policijskog časa i kazni 50-150000 dinara. Kaže ko nije znao/umeo platio je, ko jeste oborio je kaznu i sastavio tužbu. Bilo je primera. 

 

Jedno je zaštita stanovništva, a drugo je represija. Evo u Beču se spremaju opet na pojačane mere zbog Uskrsa do 10. aprila. Kod njih od oktobra ne rade kafići i restorani. Samo dostava ili za poneti.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, IDzO said:

Ne znam gde da stavim ovu vest...

Možda je zajebancija ali svakako nije zdravorazumska vest.

 

Vakcinisani će dobiti popust na putarinu i imaće povlastice kao da su invalidi.

 

Klik link za povlastice: https://vrelegume.rs/vakcinisanim-vlasnicima-drzava-oprasta-porez-na-upotrebu-vozila/

Simpsons Apocalypse GIF

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre to je samo spin,zamlacivanje naroda i prodavanje magle, kakvi popusti i ostalo. Forsiraju pricu zbog vakcina

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, andreja.micovic said:

Zar se u tom slučaju nevakcinisani mogu pozvati na diskriminaciju?!

Bila je i ona vest da će država dati dodatnih 60 eur vakcinisanima. Dakle one 2 rate po 30 svakom i dodatno 60 eur onima koji su vakcinisani

To za evre nisam ispratio, realno mi je da je to samo neko pustio buvu.

A, ovaj tekst iz VrelihGuma je 1. april fora (ono za putarine, taksu preko 2.0 motora)...čak vidite da su namerno napisali ''prema Tanjurgu'' :D 

 

Nije diskriminacija kad npr. Grčka kaže da revakcinisani mogu da ulaze slobodno, a oni koji to nisu moraju da donesu ili negativni PCR, ili da pokažu test na antitela da su preležali.

Isto kao što nije diskriminacija ni npr. kad se kaže da tu i tu ne mogu da uđu pušači, a oni ljudi koji nisu pušači mogu da uđu.

Nije diskriminacija bilo koje vrste ako revakcinisani mogu da prisustvuju nekim masovnim okupljanjima, a nevakcinisani ne mogu bez PCR testa ili dokaza da imaju antitela...

 

Ne treba se paliti na sve što se negde pročita, naročito kad se u tekstu pomene 1. april :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, neshaoct said:

Ne treba se paliti na sve što se negde pročita, naročito kad se u tekstu pomene 1. april :D 

Haha :lol:

Nisam ni obratio pažnju da je 01.04. sutra.

Prerastao sam to.

 

Ali gledajući kakva je kampanja i pritisak za vakcinisanje, ne bi me čudilo da i ovako nešto izmisle.

 

Pre koji dan su na Radio S pričali o različitim povlasticama koje će vakcinisani uživati, pa mi ovo zvučalo sasvim legitimno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

Zar se u tom slučaju nevakcinisani mogu pozvati na diskriminaciju?!

 

7 minutes ago, neshaoct said:

Nije diskriminacija kad npr. Grčka kaže da revakcinisani mogu da ulaze slobodno, a oni koji to nisu moraju da donesu ili negativni PCR, ili da pokažu test na antitela da su preležali.

U sustini Nesa je u pravu, samo sto, na zalost, znamo cene PCR testova i koliko 'setaju' sa tacnoscu. Niko ne brani da se neko ne vakcinise, ali ima, na zalost, toliko ljudi koji su poput terase da ne gledaju malo siru sliku vec ce zaratiti u kampanji 'vakcinisani VS nevakcinisani'. Mi smo podnevlje gde je sistem zavadi pa vladaj, a da se zavadimo je najmanji problem. 

I onda ce neki nevakcinisani, koji ima to pravo a (za tad) jos ziv i zdrav na kraju i dobiti ogranicenja jer sutra nece moci da digne LK, a mozda ni klinca u vrtic da upise, jerbo nema love da vise dokazuje bilo sta zbog preskupog PCR-a ili drugih 'ogranicenja'. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, andreja.micovic said:
Evo u Beču se spremaju opet na pojačane mere zbog Uskrsa do 10. aprila.

E, tu se sad čeka da li će od 11. Aprila nastaviti sa pojačanim merama, ili će ih zbog ramazana (počinje 13. Aprila) ukiniti. Već duže vreme imaju jedinstvena i najveća prava, a pogotovo migranti. Za njih ne postoje ni testovi, ni maske, ni distanca, ni pasoši, ni poreklo... dok se ova "austrijska" deca testiraju od dva puta nedeljno (mlađi školarci) do svakodnevnog testiranja (stariji školarci). Da ne pričam da je trebalo da puste u rad bašte restorana i kafića, ali samo uz obavezan pcr test, a koji je obavezan i za odlazak kod frizera npr

Šou.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, totti said:

ali samo uz obavezan pcr test, a koji je obavezan i za odlazak kod frizera

da znam, kad mi kum pricao izneverovao sam. kaze dodju komunalci ili sta vec i proveravaju spiskove zakazanih, proveravaju razmak u redovima...

 

9 hours ago, neshaoct said:

To za evre nisam ispratio, realno mi je da je to samo neko pustio buvu.

A, ovaj tekst iz VrelihGuma je 1. april fora (ono za putarine, taksu preko 2.0 motora)...čak vidite da su namerno napisali ''prema Tanjurgu'' :D 

E mislim da je bila premijerka na tv-u ili cak Vesic, tipa pre 2 nedelje ili tako nesto. Danas su objavili za koncerte preko leta tipa revakcinisani ce imati 30% popust na karte, slusao malopre na radiju

 

Nisam ni razmisljao o 1. aplrilu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nisam izjasnjavao jos jer ne zelim da izazovem buru komentara, ali ajd’ da napisem.

 

Ja sam “prelezao” Koronu, sto je bilo bukvalno malo vremena bez mirisa po mene. Pre par nedelja zakacila verenica i njeni roditelji i to je svima donela drugarova cerka, a meni nista, znaci antitela su i dalje tu i jos obnovljena ko zna koliko puta jer se ljudi oko mene na poslu cesto razboljevaju.

 

Sa druge strane sam alergican na penicilin sto me prilicno ogranicava u izboru vakcine. 
 

Imamo i situaciju da nekima trebaju 3 doze vakcine, a sada se pojavljuje prica i sa 4 doze.

 

Takodje se svakodnevno polemise da neka vakcina radi, neka ne. Moderna je u Americi imala ozbiljne posledice po nekoliko ljudi.

 

U celoj toj situaciji, ja bih se strpio koji mesec da vidimo sta ce da ispliva iz svega ovog. Mozda virus nestane, mozda bude sve ok, a mozda i daleko gore. Kada nisam putovao godinu dana, mogu i jos koji mesec da se strpim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je opet zanemarljivo u odnosu na broj perača prozora u USA koji strada

Ja lično nemam nikakvu sumnju o štetnosti vakcina, jedino se postavlja pitanje učinkovitosti i da l' imaju i koliku svrhu... ali, kao što rekoh, zbog potencijalnih putovanja (što privatno, što zbog prirode posla) sam rešio.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakat je da smo najveće pi#cke u regionu, što se tiče vakcinacije...sinoć gledam i dobar loš žao ...




Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Martin said:

 

Antitela under construction, drž se ;)

Proslo je sve u toku jucerasnjeg dana ali zaista nisam ocekivao onakvu buru. Toliko me je u jednom momentu sve bolelo da sam jedva ustajao iz kreveta. Temperarura cak isla do 39c uz drhtavicu. Sreca pa nije dugo trajalo. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, rocket said:

Od običnog aspirina u americi godišnje umre preko 3000 ljudi. Toliko o opasnim vakcinama

Ovo poređenje nije dobro.

 

Prvo, ako 3.000 umre od aspirina to nikako ne može da bude opravdanje da je ok da neko umre i od vakcine, aspirin je lek koji je veoma dugo u upotrebi i razvoj samog leka nije u eksperimentalnoj fazi kao što su vakcine protiv covida trenutno.

 

Drugo, nije ni čudo da umiru od aspirina, kod njih aspirin može da se kupi u svuda, u supermarketu npr i to velika bočica sa 100 tableta svaka po 375 mg. Košta samo 1$. Kad je burazer bio tamo pre 3 meseca doneo mi jednu jer je jeftiniji nekoliko puta od bayerovog koji koristim ovde. Posle par dana  izazvao mi je mučninu, taj njihov nije protect drugačije se razlaže. Bočicu sam poklonio zdravstvenom radniku. Dakle, sa njihovom svešću i dostupnošću aspirina mislim da je brojka od 3.000 u stvari mala kada se uzme u obzir koliko stanovnika imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš da kod nas ne umiru od istog? Umiru, nego tamo je rađeno istraživanje. Kod nas isto možeš da ga kupiš bez recepta i mnogi ga koriste. Poenta je da može da se na svaki lek odreaguje i umre i da mnooogo više ljudi umre od naizgled bezazlenih lekova nego od vakcine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To opet nije izgovor. Ima studija i da neki broj ljudi u Americi godisnje umre jer popiju previse vode, ali to nema nikakve veze sa vakcinom. 
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa plaše se ljudi od vakcine, a ne od korone. Trebali bi ti antivakcinaši da odu malo do Batajnice-intezivna nega pa kada vide kako ljudi umiru ko skakavci, trčali bi da se vakcinišu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...