Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

1 hour ago, neshaoct said:
Da, i to je sistem već uradio kad je neko imao koronu npr. pre par meseci. Baš zato je sistem stvorio antitela.
Sada organizam ponovo dolazi u kontakt sa istim virusom (preko vakcine) za koji već ima antitela...i zašto onda opet reakcija kao kad je prvi put bio u kontaktu sa tim virusom?
Šta onda rade antitela ukoliko je i sada reakcija (temperatura) ista kao i kad je prvi put organizam došao u kontakt sa tim virusom (kad je osoba imala koronu)...
 
EDIT: pronašao sam neka istraživanja koja su radili po belom svetu....sve je ok i kad ljudi koji su imali koronu i samim tim već imaju antitela, ipak imaju posle rekaciju i na vakcinu:
https://www.bmj.com/content/372/bmj.n308

Naš imuni sistem je samo informisan o virusu,organizam nije potpuno imun na bolest.Zato i kažu da ako se bolest pojavi, da ne bi trebalo da bude intenzivno kao da vakcine nije bilo.
Ležimo mi i druge viruse,pa se ponovo razbolimo...
Ja sam lično,slab na stomačne viruse,svaka varijanta me ukoka(ukaka)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naš imuni sistem je samo informisan o virusu,organizam nije potpuno imun na bolest.Zato i kažu da ako se bolest pojavi, da ne bi trebalo da bude intenzivno kao da vakcine nije bilo.
Ležimo mi i druge viruse,pa se ponovo razbolimo...
Ja sam lično,slab na stomačne viruse,svaka varijanta me ukoka(ukaka)
Pa ti si usranko ko i ja

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da imam malo imunog odgovora, danas se malo malaksalo osecam, ali nije kao kad sam imao virus. Temp mi je 37.0. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

Jel, da vas priupitam , sto to radite sebi? Iz ubedjenja da ste posle toga zasticeni il zbog neceg drugog, treceg?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Da l' treba da ti odgovorim? B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bre da am 'teo da mLogo razmisljam, pod a. Ne bih otisao u vojsku i pod b. Ne bih se zenio! :lol:

Cime su me sve spricali za osam godina u vojnim skolama, a Bogme i pre toga, sad cu da se plasim neke Vlaska Zeneka Sputnjik Donji Vakuf vakcine! Eno, na levom ramenu mi jos pelcer od vakcinacije u osnovnoj skoli!

A sto rece @totti sve je verovatnije da ce traziti papir za putovanja!

 

Inace to im je to sto se mene, vakcine i korone tice, bude li trebalo opet iz godine u godinu da se ponavlja, mogu sami sebi da nabiju vakcinu, tamo gde sunce ne sija!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da l' treba da ti odgovorim? B)
Pa treba, cim sam pitao Pretpostavio sam da ce mnogi zbog putovanja ali jos nista zvanicno nema vezano za to, cak sam slusao skoro da su zasedali u Eu i kao ne mogu, to je diskriminacija itd...

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznanikov brat se vaksinisao i revakcinisao kineskom vakcinom. I dve nedelje posle revakcine zapatio tezi oblik korone, upala pluca, temp 39 i sve to. I onda ne mogu da se ne pitam cemu vakcina

Share this post


Link to post
Share on other sites

MIslim da je sve to i dalje u fazi otkrivanja. Nazalost mnogima ne ostaje izbor (drzavne sluzbe, ljudi koji putuju,..).

Najveci problem je sto se smatra da se srednjerocne posledice vakcina vide posle 5 godina, a dugorocne tek nakon 10.


Ne bih da se bavim teorijama zavere, ali nijedna od vakcina ne zvuci spremno za siroku upotrebu tako brzo. Sve i da svi imaju najbolje namere, mora da bude gresaka i posledica.

 

Samo se nadam da se nece novi sojevi javiti i da ce ova vakcinacija dovesti do dovoljnog nivoa kolektivnog imuniteta kako bi virus nestao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pitam se ja zbog eto tako da kazem nekog slucaja, nego zbog ovog sto zvanicno svi od proizvodjaca vakcina, struke a i svake vlasti kazu : vakcinises se na svoju odgovornost, nisu odgovorni za xxxx.., ne znaju da li si i koliko uopste zasticen, mozes da budes prenosioc svakako, moras da se ponasas kao i svi ne vakcinisani ( obavezna maska, distanca, ne mozes da pravis proslave, jos uvek ni da putujes..) i onda cemu sve to?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

To rade sa svim medicinskim sredstvima,nije vakcina izuzetak...
Kada ideš na operaciju, potpišeš to,to je da se oni zaštite,to je pravno sredstvo,ništa ne znači u medicinskom smislu...
Vrednosti vakcine se još uvek ispituju i to rade svi,ne samo naši...
Za kinesku (koju sam ja primio) mi je najsumnjivije,mada,naši kažu da za 2 nedelje stičeš imunitet,a svi ostali tek za četiri...
Moja drugarica primila fajzer jednu dozu,7 dana kasnije otišla na Zlatibor i sad je pozitivna...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites




Najveci problem je sto se smatra da se srednjerocne posledice vakcina vide posle 5 godina, a dugorocne tek nakon 10.



Ionako ću da bacim kašiku pre tih 10 godina, tako da me zabole za posledice

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se vakcinisao zato sto ne zelim da opet budem bolestan. Nije mi bilo nista strasno, ali ne zelim to opet. Kad se zarazim, ne mogu da uticem puno na to, kako cu da reagujem.  Svakako se vise plasim posledica (i srednjerocnih i dugorocnih) virusa, nego vakcine. Mozda bi drugi put reagovao burnije, ko to moze da zna.

 

Da li mislim da su sve savrsene, perfektne, doterane, utegnute? Naravno da ne. Da li mislim da su sve bolje nego imati virus, pa cak i blazi oblik? Da. 

 

Jbg, ima i bice tih slucajeva, koji se zaraze u tim vremenskim prozorima u kojima vakcina ne stiti, ima i bice ovih sto ce burnije reagovati na vakcinu, kada imuni sistem krene da "radi". Takodje, ne sumnjam da ce antivaks ekipa isceprkati za koju godinu, sta su sve stetne posledice vakcine, ali i dalje mislim da je sve to manja steta u poredjenju sa virusom. 

 

Jos uvek nisam svojim ocima video da je neko od vakcine zavrsio na respiratoru, ili u kovcegu, al zato od virusa, bome jesam... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poznanikov brat se vaksinisao i revakcinisao kineskom vakcinom. I dve nedelje posle revakcine zapatio tezi oblik korone, upala pluca, temp 39 i sve to. I onda ne mogu da se ne pitam cemu vakcina
Moje mišljenje o tome:
-ako takva osoba umre, onda će biti da spada u onaj mali procenat gde vakcina ne pomaže, jer niko ne garantuje bilo kakvu uspešnost od 100%
-ako takva osoba preživi, onda će biti da ga je vakcina spasila smrti

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njemu je upravo to i receno, da ne bi preziveo da se nije vakcinisao... E sad, dal je to tako il nije, stvarno nemam pojma. Nije da sumnjam da lupaju gluposti nego nemam predstavu, kao ni svi ostali koji nisu medicinari. Mada, mislim da ovde ni medicinari ne znaju sta se tacno zbiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vakcine iz Kine, Rusije, Nemačke, USA ili odakle sve dolaze, jedne bolje, druge lošije, prve sa revakcinacijom posle nedelju dana, druge posle 3 meseca...

Utrkuju se ko će dati bolju ponudu, više da proizvedu za kraće vreme pa je ovo više dobar/loš marketing. Kao da nas teraju da ne pijemo coca colu nego pepsi ili golf colu, frutelu, malo nas preko TV-a "informišu" oko statistike, pa mi u vrhu, prestigli ove, one, odziv i interesovanje su nam nerealno veliki. 

 

Imamo Torlak institut, još uvek verujem da tamo rade ljudi iz struke i mislim da za naše potrebe mogu da naprave vakcinu koja bi bila  jednako dobra kao i uvozne. Te uvozne pojma nemamo odakle stižu, da li za svaku državu idu iste kao i za ostatak sveta ili kako kome zapadne. 

 

Nisam protivnik vakcinisanja ali mi je ova priča oko istih mnogo napucana i uglavnom se sve pojaviše u isto vreme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, mnogo informacija ima i pitanje je koja je prava.

 

Ljudi dokazali npr da nivo glutationa utice na to koliko Korona osteti organizam. Ali nigde se nije javila prava inicijativa da se Korona leci injektivnim glutationom iako je pun Internet primera gde se ljudi oporave posle par sati bukvalno.

 

Ja mogu da vam kazem moj primer koji ne mora nista da znaci niti ikome preporucujem da radi isto.

 

Uzimao sam vitamin D i NAC tokom cele pandemije. Jednom prilikom je dobar deo moje kompanije zarazen i u cetvrtak uvece primecujem da nemam vise culo mirisa?!

 

Izolujem se odmah i krecem da uzimam velike doze Cinka (obnavlja nervne zavrsetke zaduzene za miris). Petak ostajem kod kuce i u subotu popodne se miris vraca.

 

Nakon toga izvadim krv i imam antitela sveza.

 

Ne kazem da je univerzalni lek NAC i glutation niti da moze svakom da pomogne, cak ni da je meni pomogao, ali defnitivno sam prosao bez ikakvih simptoma i posledica.

Jos cudnije je sto je devojka ostala nezarazena iako smo 24/7 bili zajedno u tom periodu.

 

Zbog toga ja nisam zurio sa vakcinacijom jer je u mom slucaju suplementacija bila dovoljna. E sad da li sam imao srece  zaista ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...