Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Ako prodam Alfu i krenem da gledam Opele, znajte da to nisam ja nego nuspojave :lol:

Prva doza Astre, nista osetio nisam, druga je od 4 do 12 nedelja (znaci nije obavezno 12).

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi najjasnije zašto ljudi koji su već imali koronu, što bi značilo da su stvorili određenu količinu antitela, ipak imaju reakciju kad im poznat virus i za koji već imaju antitela opet dođe u organizam (kroz vakcinu)... Verujem da je neko negde već to objasnio, ne pospešujem sad nikakve budalaštine od teorija :D samo nisam do sada naleteo na taj info...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo kod mene ljudi koji su imali Koronu, rusku su prošli bez problema. Oni koji nisu imali žešća reakcija!

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, neshaoct said:
Nije mi najjasnije zašto ljudi koji su već imali koronu, što bi značilo da su stvorili određenu količinu antitela, ipak imaju reakciju kad im poznat virus i za koji već imaju antitela opet dođe u organizam (kroz vakcinu)... Verujem da je neko negde već to objasnio, ne pospešujem sad nikakve budalaštine od teorija  samo nisam do sada naleteo na taj info...

Reakcija, odnosno, temperatura, znači da je imunološki sistem u radu,da je prepoznao nevolju i sada radi na uklanjanju problema.
Prosto je...
Meni je sumnjivija ne reakcija nego reakcija

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, neshtry said:

Reakcija, odnosno, temperatura, znači da je imunološki sistem u radu,da je prepoznao nevolju i sada radi na uklanjanju problema.

Da, i to je sistem već uradio kad je neko imao koronu npr. pre par meseci. Baš zato je sistem stvorio antitela.

Sada organizam ponovo dolazi u kontakt sa istim virusom (preko vakcine) za koji već ima antitela...i zašto onda opet reakcija kao kad je prvi put bio u kontaktu sa tim virusom?

Šta onda rade antitela ukoliko je i sada reakcija (temperatura) ista kao i kad je prvi put organizam došao u kontakt sa tim virusom (kad je osoba imala koronu)...

 

EDIT: pronašao sam neka istraživanja koja su radili po belom svetu....sve je ok i kad ljudi koji su imali koronu i samim tim već imaju antitela, ipak imaju posle rekaciju i na vakcinu:

https://www.bmj.com/content/372/bmj.n308

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda:
 

 




Ja se trenutno osećam potpuno isto i sa istim simptomima kao i pre 3 meseca kad sam je zakačio, s' jedinom razlikom što sad nisam izgubio čula.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/26/2021 at 4:41 PM, bane1321 said:

Ja imam ćagu! Dve doze Kineza, svi kučići iz kraja beže od mene! 

A tebi voda na usta kad vidiš nekog fino podgojenog kera. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...