Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Ja ću još malo sačekati...mi smo područje za testiranje svim mogućim stvarima, pa ni vakcine nisu izuzetak. Al ako bi birao uzeo bih rusku...ionako pijem kvas, slušam hardbass, nosim rusku kapu i još samo fali da kupim Ladu (razmatra se u budućnosti). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se javim da sam živ i da mi nije ništa...nemam nikakvih nus pojava,za sada...
Vakcina je Sinopharmova, arapsko-kineska.
Sve gotovo za 25-30 minuta.
Neverovatno mi je koliko sve dobro organizovano, znači možemo kada hoćemo...
Ja se osećam malko sigurnije...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, neshtry said:

Vakcina je Sinopharmova, arapsko-kineska.

Kad smo kod proizvodjaca i tako tih covid pasosa o kojima se uveliko prica...cuo sam (a verovatno i jeste istina) da neke zemlje ne priznaju nas PCR test.. Pa na konto toga, da li se zna cije ce vakcine iole u EU priznavati? mislim ako vec PCR test ne priznaju, sto bi i vakcinaciju nekim drugim vakcinama (npr ne-americkim ili ne striktno od nekog proizvodjaca)? 

 

Ono, da ne bude 'dzaba ste krecili, al fala sto ste bili hrcak'.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveće laži i dileme o kineskoj vakcini

 

Kineska vakcina Sinofarm, koja je nedavno odobrena za upotrebu u Srbiji, jedina je stvarana tradicionalnom metodom, a opet kod mnogih izaziva sumnju, pre svega jer su ionako šture informacije obavijene – dezinformacijama. Biohemičarka Sanja Vujčić rešava goruće dileme o ovoj vakcini.

https://nova.rs/magazin/zdravlje/najvece-lazi-i-dileme-o-kineskoj-vakcini/?ref=fbnova

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mi i sa čime da proverimo bilo koju vakcinu, to se na poverenje uzima.
Imam utisak da to treba obaviti dok još ima, nisam se vakcinisao, roditelji jesu.
Nisu još mandarinski progovorili.

Poslato sa ART-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni ništa nije,ok sam...valjda će biti i za revakcinaciju...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li itko da li se na aerodromu ili u blizini može uraditi brzi PCR test? 

Za ulazak u Holandiju je potreban "normalni" ne stariji od 48sati i brzi ne stariji od 4sata pre poletanja. Ta da li rade 24sata I nedeljom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbliže aerodromu što mi pada na pamet za antigenski test je Medigroup u Pariske komune na Nbgd.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/27/2021 at 10:30 PM, neshtry said:

Ni meni ništa nije,ok sam...valjda će biti i za revakcinaciju...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk
 

 

Trebalo bi, nije uopšte ista sadržina bočice. Jedna bez druge nemaju naročito smisla, iako hipotetički bi imao neki smanjeni efekat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/28/2021 at 4:19 PM, Zvezdo said:

Zna li itko da li se na aerodromu ili u blizini može uraditi brzi PCR test? 

Za ulazak u Holandiju je potreban "normalni" ne stariji od 48sati i brzi ne stariji od 4sata pre poletanja. Ta da li rade 24sata I nedeljom? 

Da odgovorim sam sebi nakon sto sam celo do podne okretao telefone po aerodromu.

Dakle na aerodromu nitko nista kao i obicno ne zna i zabole ih briga. Iako je ta prica vec nedelju dana aktuelna oni jos uvek ne znaju odnosno ne zele da znaju. Duznost putnika je da se informise pre putovanja kako mi rekose a ako i sta treba to nije njih briga i putnik je u obavezi da pribavi svu potrebnu dokumentaciju.

Naravno da je privatni sektor iskoristio priliku za dodatnu zaradu pa tako su organizirali dezurstva odnosno ljudstvo da se urade testovi i to 4-5 sati pre leta.  Napominjem test ne sme biti stariji od 4 sata pre poletanja i to se verovatno samo kontrolise na aerodromu u zemlji sletanja jer ovi nasi nista ne znaju.

Kao sto je kolega @totti rekao u Medigroup u uluci Pariske komune se to moze obaviti. naravno preporucujem da se proveri ukoliko je vikend ili nocni let u pitanju. Takodjer sam cuo i da neka laboratorija (zaboravih ime?) na Slaviji  radi 24 sata svim danima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko od vas primio drugu dozu Fajzerove vakcine?

Mnogi se zale na nuspojave tipa lokalna bolnost, oticanje limfnih zlezda, glavobolje, umor pa i febrilnost do 39c...

Nakon prve doze toga nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pisao Fajzera na sajtu e-uprave.

Po[to sam u januaru preležao COVID, imam vremena da čekam...

Samo da ne bude ko sa Jokićem: 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li je neko od vas primio drugu dozu Fajzerove vakcine?
Mnogi se zale na nuspojave tipa lokalna bolnost, oticanje limfnih zlezda, glavobolje, umor pa i febrilnost do 39c...
Nakon prve doze toga nije bilo.
Moja drugarica Katarina je prošla sa dva dana temperature posle ravakcinacije fajzerom.Samo to ,ništa drugo nije bilo od nus pojava

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam vodio zenu na Sajam da se vakcinise - sinoc su joj javili sa Instituta gde radi. Danas je bio poseban deo samo za medicinske radnike.

Nije bilo guzve, elem morala je po obavljenoj vakcinaciji ruskom vakcinom da saceka 20ak minuta zbog ucestale pojave reakcija. Pricao sam sa nekoliko medicinskih radnika na Sajmu i svi su mi isto rekli da ruska ima najvise reakcija, pa onda Fajzerova. Najbolje se pokazala, bar sto se nezeljenih reakcija tice, kineska vakcina (ima logike, oni su napravili virus, pa verovatno znaju da naprave i vakcinu).

Zena je dobila blago povisenu temperaturu pre sat vremena i blagu groznicu!

 

p.s. Svadba nova ce biti sledece godine, kum je @djomla , @totti stari svat, a @Siciliano vozi mladence!;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros je na radiju beograd 1 mislim između 9-10 časova govorio imunulog iz centralne srbije, ne mogu grada da se setim, uglavnom, objasnio je uzroke imunološki reakcije na fajzera i konstatovao da još nije vreme za taj tip vakcine, iako se guraju kao rešenje već 30g i nikada nisu prošle odobrenje.

Naime kako sam zapamtio, a mislim da može da se nađe ta emisija, umesto umrtvljenog virusa u fajzeru je samo genski fragment virusa, pa naše ćelije prvo moraju da proizvedu virus iz tog fragmenata pa tek onda antitela. Pošto ćelije to nikada nisu radile tj, nisu predviđene za tako nešto, dolazi do autoimunog odgovora na takav rad.

Vrlo često i nakon druge doze.

Što se tiče zaštite od virusa on je za klasične vakcine.

Poslato sa ART-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam (se) prijavljen za utorak za Kineza!

 

Od srede Reso na prodaju, kupujem Great Wall ili Geely!:D

Just now, Siciliano said:

@bane1321 Boze zdravlja u mk4emoji6.png

Послато са Xiaomi помоћу Тапатока
 

OpOp, zar i ti sine brute???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima li sta lepse i bolje na trzistu u toj klasi???

Ali da ne mutimo vodu u pogresnoj temi

 

Послато са Xiaomi помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina vakcina klasicnog tipa je kineska.

S obzirom da jos uvek imam dovoljan titar antitela (prelezao kovid letos) ja cu jos da sacekam.

Kad dodje vreme prijavicu se za kinesku, ipak su oni najiskusniji...:sofa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...