Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

1 hour ago, Zvezdo said:
Nije on kriv! on samo prenosi sta mu je naredjeno da kaze.

Složiću se da prenosi, ali svako može da kaže ne... on nije socijalni slučaj koji nema izbora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U najvećem broju slučajeva ovakve izjave nisu plod nekakvog plana, cilja...već je prosto reč o čoveku koji ne ume da se obraća javnosti. Tako da ovde mislim da je u pitanju samo glupost Kona koji ne ume da komunicira sa javnošću....a, ne nekakav veliki plan da baš on tako izgovori.

 

Zato u svakoj iole ozbiljnoj državi postoji tim profesionalaca koji se stara šta će i kako da se kaže, kad će da se kaže i da li će uopšte da se kaže. Oni su karika između onoga ko izjavu daje, i javnosti kojoj se ta izjava daje. Npr. u serijama kao što su House of Cards, ili The Crown se lepo vidi sva ta mašinerija koja stoji iza svake izjave za javnost. Iako su to igrane serije odlično prikazuju čitav uređen sistem. 

 

U našem slučaju, taj krizni štab bi morao da ima svog portparola koji sa medijima komunicira i izjave daje. Samo ta osoba i niko osim te osobe. Iza te osobe je jedno 5 koji mu pomažu, komuniciraju sa lekarima. Time se povećava kvalitet izrečenog, šalju se konzinstentne poruke (ne zbunjuje se javnost sa različitim pojedinačnim izjavama članova tog istog štaba), novinarima se omogućava jedan kanal preko kojeg uvek mogu da pitaju i dobiju informacije, ali istvremeno se podiže i odgovornost za izrečeno jer ta osoba nema na koga da se ''vadi''. Ta osoba zna koji će rečnik javnost da razume, koje poruke, šta može da se kaže i da se ne napravi panika, šta ne može da se kaže sve i ako je istina...i svi budemo zadovoljni. Lekari se pojavljuju i lično izjave daju samo periodično o tačno određenoj temi, kao dodatak na autoritet samog kriznog štaba. 

 

Ovako smo dobili likove koji jedno govore pre 12, drugo posle 12, međusobno daju različite izjave o istoj stvari, svađaju se jedni sa drugima preko FB-a, jedno pričaju a drugo rade u kozmetičkim salonima i na skupovima svoje političke stranke...i tako već skoro godinu dana. Nije ni čudo da je javnost poludela i da više nikome ništa ne veruje.

 

Ali, kad postoji profesionalac koji daje poruke javnosti, onda se političari ne slikaju tako često... To je glavni razlog zašto ih kod nas nema.

USA predsednik x puta da izjavu (koja je unapred spremna), odgovori na jedno ili dva pitanja, i onda samo ode sa konferencije za štampu tako što novinarima kaže da će na sva njihova pitanja dalje odgovarati njegov sekretar za štampu. Možemo li mi zamisliti da Predsednik Srbije izađe isto tako pred novinare na samo 5 minuta i ode... :D:D pa, propade mu tako čitav plan marketinga i stalne kampanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne razumem zašto ljudi dobroboljno idu i primaju kinesku ili rusku vakcinu kad nije odobrena od strane EU. A nije odobrena jer nije dostavljena odgovarajuća dokumentacija o vakcini. 

 

Prvo jer će EU verovatno tražiti pasoš vakcinacije ili kako god i zahtevaće da budu vakcine koje je ona odobrila (Fajzer, Moderna, AstraZeneka mislim da ima jos koja.


Drugo, mnogo bitnije i tiče se kineske vakcije je da je mi nismo kupili već dobili na testiranje. O tome je pisano u septembru/oktobru ali se zaboravilo. Hvala brate Si...

 

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-vaccine-china-idUSKBN25W0BA

 

BEIJING (Reuters) - China National Biotec Group (CNBG) and Sinovac Biotech Ltd said on Saturday they have each found two more countries to run late-stage clinical tests of their coronavirus vaccine candidates, as China steps up its efforts in the global race.


Serbia and Pakistan have agreed to participate in the Phase 3 trials of CNBG’s vaccine candidates while Sinovac has received approval from Turkey and Bangladesh. The two companies are seeking more data from overseas as new cases in China are dwindling.

Serbia will test two vaccines developed by CNBG’s Wuhan and Beijing units, and Pakistan will test the Beijing unit’s candidate, the company told Reuters.

ADVERTISEMENT


CNBG’s Phase 3 trials are expected to involve 50,000 people in about 10 countries, said CNBG vice president Zhang Yuntao. Trials have already begun in United Arab Emirates, Bahrain, Peru, Morocco, Argentina and Jordan.

Zhang said foreign countries have expressed interest in ordering a combined 500 million doses of its vaccines.


CNBG is expected to be able to produce 300 million doses of vaccine a year once it upgrades manufacturing techniques, and is working on a plan to raise its annual capacity to 1 billion doses, Zhang said.

The company will soon begin providing its vaccines to Chinese staffers working in overseas embassies and consulates, he added.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, totti said:

Koju?

 

Aha, sad vidim da ni ti ne znaš još. Ako budeš počeo da hvališ Ling Long gume, znaćemo da je kineska

Kineska je, rekla mi žena,ona radi u kovid centru i daje vakcine...

Meni sve jedno...

Linglong ga hvalim neću...

Celi Emirati i Izrael vakcinisani kineskom vakcinom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, andreja.micovic said:

Drugo, mnogo bitnije i tiče se kineske vakcije je da je mi nismo kupili već dobili na testiranje. O tome je pisano u septembru/oktobru ali se zaboravilo. Hvala brate Si...

 

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-vaccine-china-idUSKBN25W0BA

 

BEIJING (Reuters) - China National Biotec Group (CNBG) and Sinovac Biotech Ltd said on Saturday they have each found two more countries to run late-stage clinical tests of their coronavirus vaccine candidates, as China steps up its efforts in the global race.

Nije to vakcina koja je stigla u Srbiju.

Kao što vidiš tu se pominje Sinovac, tj. ova vakcina:

https://edition.cnn.com/2021/01/17/asia/sinovac-vaccine-asia-efficacy-intl-hnk/index.html

 

A, kod nas je stigla Sinopharm:

https://www.rferl.org/a/serbia-covid-vaccine-china-sinopharm/31053091.html

https://edition.cnn.com/2020/12/09/asia/uae-china-vaccine-intl-hnk/index.html

https://apnews.com/article/uae-china-vaccine-86-percent-effective-7450361e298f2536b221e953be12a177

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct znam da je druga vakcina u pitanju. Niko ne govori da i ova nije na testiranju.

Ali ko kupuje milion doza vakcine da ne proba?! Koliko sam pratio, svaku vakcinu koja je odobrena kod nas, prvo je stiglo par uzoraka na sertifikaciju pa je posle kupovano na hiljade. 

Sada je stiglo milion vakcina pa radimo sertifikaciju?! Da možda neće, tamo neki "odgovorni" koji lupa pečat da li valja ili ne, ustati i reći Vraćaj u Kinu, ne valja ovo?!

 

I još jedno, ja nisam video da je negde napisano da smo kupili od Kine milion vakcina već da je stiglo... 

 

mislim, i sam naručujem sa Aliexpressa i zadovoljan sam kvalitetom svega što sam naručio ali ipak je ovo nešto drugo. 

 

Dovode se kineske fabrike da zagađuju naše reke i naš vazduh a onda mi ispadnemo krivi što smo skinuli DPF?! Kinezi štajkuju u Boru zbog uslova rada... 

 

Ipak bih ja sačekao malo, bitnije mi da mogu da odem u Morahalom nego da sad trčim da primim što trenutno ima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, andreja.micovic said:

@neshaoct znam da je druga vakcina u pitanju. Niko ne govori da i ova nije na testiranju.

Ali ko kupuje milion doza vakcine da ne proba?!...

Lično, dovoljna mi je ''proba'' te vakcine činjenica da su je milioni ljudi primili do sada, uključujući ljude iz država koje imaju para i veza da kupe šta god i od koga god...pa su opet kupili ovu Sinopharm iz Kine.

 

Ako klikneš na one linkove videćeš da je ta ista vakcina koja se sada daje masovnije po Srbiji, pre toga davana i daje se u Izraelu i Emiratima. Premijer Izraela je nju primio...kontam da Jevreji sigurno znaju od koga da kupe :D jer imaju blago rečeno ozbiljniju/moćniju državu nego što je naša Srbija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinopharmova je vakcina kod nas.
Pfizer je dobra za one koji bi da putuju uskoro i nisu alergični
Sve rade na istom principu,samo je nosač drugačiji.Moj komšiluk ceo dobio konesku i svi živi i zdravi za sada...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, andreja.micovic said:

Dovode se kineske fabrike da zagađuju naše reke i naš vazduh a onda mi ispadnemo krivi što smo skinuli DPF?!

Evo, imaćemo priliku da uporedimo kako izgleda nebo iznad kineske fabrike guma, i japanske (Toyo). Staneš lepo za par godina ispred obe i gledaš/meriš/mirišeš.

A u Pirot možeš odmah sad da odeš da vidiš kako tamo sve miriše blizu francuske fabrike guma. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam video na poslu da su na vakcinaciju pizer-ovom vakcinom došli sve profesori i akademici, vakcinisao sam se i ja. Do duše odgledao sam i epizodu na youtube sa ovima iz dnevnjaka gde Milaković objašnjava šta je video kada je bio u pfizer fabrici... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, neshaoct said:

Ako klikneš na one linkove videćeš da je ta ista vakcina koja se sada daje masovnije po Srbiji, pre toga davana i daje se u Izraelu i Emiratima. Premijer Izraela je nju primio...kontam da Jevreji sigurno znaju od koga da kupe :D jer imaju blago rečeno ozbiljniju/moćniju državu nego što je naša Srbija. 

Iščitao sam to. Slažem se sa time. 

 

Samo bih sačekao da se malo iskristališe cela situacija jer je i dalje sve u magli. I uglavnom, kada sam primoran na nešto, to kod mene stvara neki bunt i pali lampicu šta se krije iza. 

 

4 minutes ago, neshaoct said:

Staneš lepo za par godina ispred obe i gledaš/meriš/mirišeš.

 Odrastao sam u Rakovici dok su još radili Rekord, IMR, Frigostroj, DMB i livnica, znam kako miriše. 

Opet, u Pirotu je fabrika na mestu postojeće, kao i u Kruševcu. Znam da nije prijatno.

Za Linglong su odvojili obradivo zemljište u ZR

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne veruj svakoj protuvi koja ima razne interese.

Zemljište za LingLong je industrijsko.

Kvalitet zemljišta nijenni blizu obradivom.

Nalazi se u blizini bivšeg nemačkog "švapskog" aerodroma.

Sam sklopi sliku.

Ne dozvoli da te "tovare" kojekakvim glupostima.

Svaki dan prolazim tuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je cilj da nas bilo ko ubije pustili bi koronu da obavi svoje. Treba njima jeftino robovlasnicko drustvo koje ce da radi za 400e. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

Od kad je engleski jezik u zvanicnoj upotrebi kod nas?! :) vidimi sajt rfzo


Pretpostavljam da bi mogao da pokaze nekom ciki na carini da ne ide u karantin :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...