Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Boga mi punom parom se sprema bolnica u Kruševcu, na mestu ex kasarne! Noćas smo istovarili pun q kreveta i opreme!

3 hours ago, alfini0507 said:

Kako mi narede jbga

A zamisli da si se rodio tamo! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/16/2020 at 6:53 PM, ISV_01 said:

Ma dopizdilo im.....a realno kome i ne bi. Test se prodaje i kod nas za 9E (brzi, preko 90% tačnosti) ALI samo pravnim licima. Privatno ? No no, netje da mogne. Djomla u pravu, sve dato treba uzeti nazad bar 4x.

Meni jedino nije jasno za onu pomoć koju smo dobili na početku pandemije tamo negde u martu. Stigla 2-3 aviona pomoći, između ostalog besplatne maske, obećanje da će podeliti te besplatne maske. Odjednom nema maski pa ih ima po ceni od 120 dinara za komad i čekaju se redovi ispred apoteke. 

 

Prođe taj talas, dođe leto, ne trebaju maske pa od septembra opet ih treba nositi al sad su 10 dinara komad ili negde za 100-ak komada bude cena 500-600 dinara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/18/2020 at 4:10 PM, andreja.micovic said:

https://www.facebook.com/mzmutnik/videos/266854084524157/UzpfSTEwMDAwMzk5NjA2NjA1NzoxODcyODIxMjc5NTI3NzIz/

 

 

deluje kao fake snimak, ima na tviteru isto ali se ne vidi dobro iz razlicitih uglova

 

Ovo je vakcina za grip i nije fejk. Lično subcutane dajem i brže

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/20/2020 at 12:02 PM, andreja.micovic said:
U Idei mi se čini da sam video po 3 din komad. 
uskoro vraćaju kusur umesto žvake maska

50 komada = 200 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Honda napravila filter za vazduh koji ubija viruse

 

honda filter.jpg

 

Zbog situacije sa korona virusom, mnoge automobilske kompanije su počele da smišljaju načine da se izbore sa pandemijom. Honda je razvila novu ''masku'' za vazdušne filtere koju upoređuje sa zaštitnom maskom koju nosite na licu. Kurumask, ili maska za automobil, filtriraće 99.8% virusa u vazduhu za 15 minuta. Tokom testiranja koje je vršila Honda, vazdušni filter opremljen Kurumaskom uklonio je 99.8% kapljica virusa koji su cirkulirali u vazduhu za 15 minuta, a njih 99.9% otklonio je za 24 sata.

 

''Želimo da se vozači osećaju sigurno i udobno čak i kada drže prozore automobila zatvorenim po hladnom vremenu'', rekao je Takaharu Ečigo, koji je bio zadužen za razvoj filtera. Kurumask zaista deluje kao maska, jer se jednostavno može staviti na filter kabine i, prema Hondi, u prodaji će se naći za godinu dana. Kuramask koristi mikroskopske šiljke na svojoj površini da uhvati i ošteti viruse koji prolaze kroz nju. Iz Honde su takođe dodali da će Kuramask moći da se stavi i na filtere drugih vozila, pa ćete moći da se zaštitite od virusa, čak i ako niste vozač Honda automobila.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas sam hteo da okacim. A ako sam dobro razumeo, nije ovo prijava, nego 'iskazivanje interesovanja' 

 

image.thumb.png.f27b6a404e915e4ded2712aa01c6c22b.png

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji konj....po osam sati u skafanderu,nit jedu,nit piju da ne bi morali u wc ....sram ga bilo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš tako...da se zameri čitavoj struci,samo zbog tako mu naredili...pa jedino da je baš glup...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog takvih kao on raste armija antiprotivnih svemu. Ponekad je mudrost i ćutati, pa ću u skladu sa time i ja zaćutati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...