Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Kako sam ga razumeo, oba su brisevi, ali ne znam da li ima razlike između ta dva testa.

Čovek je kod kuće nepunih nedelju dana i nema nikakvih zdravstvenih problema.

 

Postoje različiti "bris testovi" koji se rade u ZZJZ i kod privatnika?

Edited by IDzO

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

Min.10-14 dana raditi At

 

Brzi antigenski test moze ranije  ali je on samo orjentacioni, ako je negativan a imaju tegobe treba uraditi PCR

 

 

PCR je zlatni standard za dijagnozu. Mada on moze biti duze pozitivan iako je doslo do ozdravljenja, s obzirom da je dovoljan delic virusa tj RNK a ne ceo virus za pozitivan test...

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites
Direktor se spremao da ide na službeni put. Odradi test u državnoj ustanovi (ZZJZ Subotica).
Dobije nalaz da je pozitivan.
Odlazi u privatnu ordinaciju, odradi test i bude negativan.
Zove ZZJZ i epidemiologa i kaže da ima negativan test i da treba da odradi još jedan da se vidi šta je tačno. On će platiti, jer treba na put zbog ugovaranja posla.
Odbiju ga uz obrazloženje da je već uradio test i da je pozitivan i ne interesuje ih što ima negativan test. Nema simptome, ništa mu ne fali i mora da sedi 14 dana kod kuće. Posle 14 dana nema testiranja i može na posao.
Pošto mora na put, opet će raditi test pa će čuti kakav će biti nalaz.
Niđe veze...
 
Njegovi ukućani se slobodno kreću bez ikakvih problema i niko ih nije zvao da se testiraju ili da se izoluju.
 
Besmislenost zdravstvenog sistema.
To iz Doma zdravlja ide u Javno Zdravlje i evidentira se, posle policija proverava.Od policije zavisi da li će to i biti

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žena mi radi u kovid centru, znam

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne proverava da li se poštuje izolacija kontakata već odavno. To je iz prve ruke. Ja sam preležao ovo g.... Nisu hteli da me testiraju državno jer nisam imao temperaturu, samo izgubio miris i ukus. Otišao na Torlak, platio 6000 i dođe mi pozitivan rezultat. Došao kući, javio ženi koja radi u vrtiću i njen rukovodilac je pošalje odmah kući. I tako mi u izolaciji sa dvoje dece koje naravno nismo slali u školu. Od nje tražili da pošaljemo rešenje o izolaciji koje se navodno dobija u kovid ambulanti. Naravno, tamo kažu dr da se to odavno ne dobija niti da se određuje izolacija kontaktima. Supruga već na rubu živaca kako će joj dati otkaz i onda zove glavnu sestru koja šalje moj pozitivan test Insritutu za JZ koji će poslati rešenje o izolaciji. U međuvremenu testiraju se i ona i sin i oboje negativni (neki 10 dan od mojih prvih simptoma). Sada da vas ne davim mojim problemima odnosno simptomima kasnije ali posle 15 dana opet uradim test i bude negativan (naravno sve o mom trošku jer nisam imao temperaturu nijedan dan). E, sada ono najvažnije: 3 nedelje posle mog prvog simptoma uradimo svo 4 test na antitela: smatra se sve preko 1,4 da je pozitivno: ja imam 6,6 sin 8,8 a supruga 10 !!! Samo ćerka nema antitela. Po rečima doktorke, to su velike cifre. Napominjem da ovo dvoje mojih nisu imali nikakve simptome. Tako da pada u vodu to da nema antitela ako imaš blažu sliku ili asimptomatski. I ja se vodim kao lakši slučaj mada meni nije baš tako izgledalo :-) Kolega koji je proveo 3 nedelje u bolnici uz obostranu upalu pluća i temperaturu uradio antitela i jedva da ima dovoljnu količinu (1,5). Sve se ovo dešavalo u zadnjih mesec dana... Tako da... Nisam pametan... Pozdrav svima i ostanite zdravi

 

PS. Supruga je dobila na kućnu adresu rešenje o izolaciji posle 15 dana kada je trebala da počne da radi. Inače, u rešenju piše da je trebala da se javlja na neki broj telefona svakodnevno dok traje izolacija :-)

 

Sent from my IN2013 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Bgd verujem, mnogo vas je,kod nas proverava.
Svako ko je testiran u "kovid centru" mora u bazu Zavoda Za Javno Zdravlje i odatle u druge institucije.
Za ostalo se slažem


Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
U Bgd verujem, mnogo vas je,kod nas proverava.
Svako ko je testiran u "kovid centru" mora u bazu Zavoda Za Javno Zdravlje i odatle u druge institucije.
Za ostalo se slažem


Sent from my motorola one macro using Tapatalk


Ako ih je u Beogradu mnogo, u Smederevu sigurno nije... Nit ko zove, nit ko proverava... Definitivno drzava digla ruke od naroda... Osim naravno med osoblja koje se jos uvek tu i tamo trudi da bude na usluzi... Sve oko resenja smo zena i ja morali sami da izboksujemo, trazimo, jurimo i sl... A to da resenja stizu i po 7 do 15 dana posle prelezanih/provedenih u izolaciji 14 dana tek to...

PS danas mi je na adresu stiglo neko resenje o izolaciji za coveka koga ne znam a negde po papirima izolacija mu se zavrsila jos negde 4-5og... Sa njegovim resenjem opet je stiglo i resenje za moju decu koja smo inace izboksovali da nam se posalju jos pre 7 dana... Opsti haos...



Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, italiano said:

@moron

Min.10-14 dana raditi At

 

Brzi antigenski test moze ranije  ali je on samo orjentacioni, ako je negativan a imaju tegobe treba uraditi PCR

 

 

PCR je zlatni standard za dijagnozu. Mada on moze biti duze pozitivan iako je doslo do ozdravljenja, s obzirom da je dovoljan delic virusa tj RNK a ne ceo virus za pozitivan test...

Ja sam bio pozitivan na PCR pre 14 dana, a sa simptomima dan-dva duže, pri čemu ne znam koliko sam pre toga bio i zarazan i opasan za okruženje. Čim je saznala da sam (napokon jednom u životu) "pozitivn", supruga mi je bila sva "u panici" (da sam već zarazio i ostatak porodice ) i blago rečeno: "Je.ala mi je sve po spisku ...", kao da sam ja to negde namerno "pokupio", pošto me je i pre toga stalno optuživala "da ne poštujem mere", mada ja mislim da sam zaista bio i natprosečno oprezan  :) A pošto je i sin bio ubedjen da sam ih ja sve zarazio, ali, da je on to "prošao asimptomatski", odradio je danas test na antitela, ali je ispalo da je "negativan", pa je sada nekako tužan  :) Sve u svemu, zlo ako zaraziš svoju porodicu, zlo ako ih ne zaraziš, pa ti budi pametan  ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svi su, nema razlike nigde.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Barem ovde kod mene je takva situacija.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sada mi žena priča i policija je desetkovana kovidom....

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

Naravno... Mi sa po deset ljudi u smeni po spisku u normalnim uslovima pokrivamo nekih 100k ljudi... Smederevo... Trenutno se smene vrte izmedju 5 i 7 ljudi sa tim da po jednog iz smene dajemo S Palanci jer su prepolovljeni a u smenama ih radi po dvojica pa ti vidi... Ako bude zaskripalo i u V Plani nadrljali smo... Inace su S Palanka i V Plana pod nama...

 

Inace radi se o VSJ a isto je kao u policiji... Ionako smo u MUPu i po resenjima smo policijski sluzbenici...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže svaki dan dođu dvojica, barem je jedan pozitivan...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, neshtry said:

Kaže svaki dan dođu dvojica, barem je jedan pozitivan...

a da, uvek idu u paru

jedan da pamti put to ambulante a drugi nazad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ih dovezu, još jedan je u kolima

 

Inače,kućni testovi na koronavirus stigli su u apoteke u Srbiji i koliko danas bi trebalo da budu u prodaji:

https://nova.rs/magazin/zdravlje/kucni-testovi-za-koronu-stigli-u-apoteke-u-srbiji/?ref=fbnova

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naj pouzdaniji je pcr test. Još večeras i zbogom Batajnici. Ajd uzdravlje

https://nova.rs/magazin/zdravlje/kako-radi-kucni-test-na-koronu-koji-je-stigao-u-srbiju/?ref=fbnova

"Uz njega ide jesnostavno uputstvo – uzima se bris iz nosa štapićem, na slici je pokazano koliko duboko treba da se stavi štapić u nos, koliko da se zadrži, a zatim se štapić stavi na pločicu. Ako se pojave dve crte, znači da je test pozitivan i on ne može da bude lažno pozitivan – ako je pozitivan, zaraženi ste. A ako je negativan, ne mora da znači da niste zaraženi, to kaže i upozorenje na testu."

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...