Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Sto kaze @totti domaci spic i strani nisu isto uopste :D

Najsmesnije mi je bilo u Johanesburgu 2017.godine, kazu mi da je kolona dugacka i po 20km. Krenem ja 2.5h ranije na posao i stvarno kolona, ali u koloni svi idu pun gas. 
Na kraju stigoh 2h ranije na posao, za nauk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zaista, samo znam da me je kroz Italiju bilo strah voziti auto putem brzinom od oko 130 km/h u koloni, pri čemu se i kolone pored mene (levo i desno) kreću sličnom brzinom, a svako malo se pojavi i neki "kamikaza" koji preseče neku dijagonalu iz kranje leve u kranju desnu, ili obrnuto. Nije to moj životni san  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/15/2020 at 11:15 AM, moron said:
Ne znam zaista, samo znam da me je kroz Italiju bilo strah voziti auto putem brzinom od oko 130 km/h u koloni, pri čemu se i kolone pored mene (levo i desno) kreću sličnom brzinom, a svako malo se pojavi i neki "kamikaza" koji preseče neku dijagonalu iz kranje leve u kranju desnu, ili obrnuto. Nije to moj životni san  

Italija...oni i po Milanu i Bolonji voze 130kmh...a kamoli po autoputu Dlanovi mi se oznojali prvi put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noćas sam psovao sve po spisku nesposobnosti naših idiota na svim nivoima!

Išao oko jedan po ženu, koja je tad završavala smenu u COVID bolnici.

Krenem Bulevarom, ma milina, sve prazno, ali semafore je usklađivao neko dobraaaanoo pijan ili nenormalan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo bi da vratimo onih 100 eur + zatezna kamata.

Kao i onih nekoliko puta po 18000 po zaposlenom, zatim 5000 za penzionere, povišice za zdravstvene radnike... 

Počeli sve živo da oporezuju i da naplaćuju. I pretplata poskupela samo ne znam da li će uvesti Strajnića i utorkom u terminu LŠ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bliže se praznici, dolaze naši iz inostranstva, 2 nedelje karantin, ako nećeš da sediš kod kuce, plati test.
Plus ovo što brat Mile kaže
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se razumem da nekom znači da se testira, ali realno važniji je da se odradi onaj "brzi" za antitela na kraju!

Ovako, kao što reče dr Grujić pre par dana na RTS, osetio simptome, legneš, izoluješ se i ćutiš! Vitamini, tečnosti, nešto za temperaturu i za opuštanje mišića! I tako dve nedelje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle kog vremena od prve pojave simptoma kod obolelog (jednog) člana porodice, ima smisla da se testiraju ostali članovi poridice "na antitela" (koji nisu pokazali bilo kakve simptome bolesti) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Austriji je u toku masovno testiranje. Cilj je da se svi testiraju dva puta. 

Testiranje je besplatno ali odziv gradjana bas nije visok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dopizdilo im.....a realno kome i ne bi. Test se prodaje i kod nas za 9E (brzi, preko 90% tačnosti) ALI samo pravnim licima. Privatno ? No no, netje da mogne. Djomla u pravu, sve dato treba uzeti nazad bar 4x.

 

Samo da se vidi šta će biti i sa turističkim agencijama kojima su nelegalno uzete licence i uplaćenim putovanjima kao i uslovima da se ista realizuju i koliko da se plati da se uopšte pođe....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

turističkim agencijama kojima su nelegalno uzete licence

Ovo prvi put čujem?? Znam da su banke odbile da daju garancije...

 

@moron

Generalno ne pre desetak dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zvezdo said:
U Austriji je u toku masovno testiranje. Cilj je da se svi testiraju dva puta. 
Testiranje je besplatno ali odziv gradjana bas nije visok.

U Beču odziv svega 10% bio pre neki dan
 

Screenshot_20201216-200114_WhatsApp.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, moron said:

Posle kog vremena od prve pojave simptoma kod obolelog (jednog) člana porodice, ima smisla da se testiraju ostali članovi poridice "na antitela" (koji nisu pokazali bilo kakve simptome bolesti) ?

Kod nas u Subotici, neće da testiraju članove porodice ukoliko nemaju simptome (PCR test). Takođe, nema provere ni da li ukućani imaju antitela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, moron said:

Posle kog vremena od prve pojave simptoma kod obolelog (jednog) člana porodice, ima smisla da se testiraju ostali članovi poridice "na antitela" (koji nisu pokazali bilo kakve simptome bolesti) ?

Teško će se tu onda išta izmeriti.

Ako su već prošli koronu bez ikakvih simptoma, imaće ili vrlo malo antitela, ili ih uopšte neće imati. Biće tako jer se organizam ionako nije posebno namučio (bilo je bez simptoma), pa nije ni napravio antitela.

 

-Antitela IgM koja se imaju tokom infekcije traju do nedelju dana, tj. tad ih ima najviše. Posle prve nedelje opadaju, i negde oko treće nedelje nakon pojave prvih simptoma ih više nema u organizmu.

-Antitela IgA se isto imaju tokom infekcije, samo što maaaaalo kasne za ovim prvim IgM. Ona dostižu svoj maksimum na kraju druge nedelje od prvih simptoma, i takođe posle toga polako nestaju. Oko 4 nedelje od simptoma više ih nema u organizmu.

-Antitela IgG su pokazatelj preležane infekcije korona virusa. Počinju da se stvaraju tek kad bolest prođe, tj. negde od druge nedelje, a maksimum imaju negde 4 nedelje posle prvih simptoma. Ostaju duže u organizmu, zavisi od svakog čoveka koliko dugo. Može da bude par meseci, može da bude i pola godine.

Detaljni tekst o tome OVDE.

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, bane1321 said:

Ovo prvi put čujem?? Znam da su banke odbile da daju garancije...

Pozovi i pitaj koju (neku ne toliko izvikanu u poslednje vreme). Ljajić objavio da neće i dan posle OPAAAAAAA.... vest je tačna koliko je realna cena novogradnje i cena kvadrata po kojoj je prodat Sava Centar.....

 

"Sasvim je neuobičajeno da osiguravajuće kuće tri dana pre isteka roka važenja aktuelnih licenci, naprasno obaveste agencije da neće pružati tu vrstu usluge, pravdajući to velikim stepenom rizika. Suština jeste da osiguravajuće kuće rade procenu rizika za svaku pojedinačnu agenciju i da posluju sa onim agencijama za koje procene da su stabilne i solventne", rekao je Ljajić"


Rezime...poslovaće sa stabilnim i solventnim a odjednom neće ni jednoj, odnosno hoće sa određenim...mislim, ajde da nam ne vređaju inteligenciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Direktor se spremao da ide na službeni put. Odradi test u državnoj ustanovi (ZZJZ Subotica).

Dobije nalaz da je pozitivan.

Odlazi u privatnu ordinaciju, odradi test i bude negativan.

Zove ZZJZ i epidemiologa i kaže da ima negativan test i da treba da odradi još jedan da se vidi šta je tačno. On će platiti, jer treba na put zbog ugovaranja posla.

Odbiju ga uz obrazloženje da je već uradio test i da je pozitivan i ne interesuje ih što ima negativan test. Nema simptome, ništa mu ne fali i mora da sedi 14 dana kod kuće. Posle 14 dana nema testiranja i može na posao.

Pošto mora na put, opet će raditi test pa će čuti kakav će biti nalaz.

Niđe veze... :)

 

Njegovi ukućani se slobodno kreću bez ikakvih problema i niko ih nije zvao da se testiraju ili da se izoluju. :)

 

Besmislenost zdravstvenog sistema.

Edited by IDzO
typo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav test je radio u ZZJZ a kakav u privatnoj?

 

Posto igg/igm test nece pokazati pozitivnost do nekog trenutka, ja sam pod simptomima uradio taj test i bio negativan i tek posle ~8 dana mi taj test postao pozitivan (kad me vec proslo sve) ... 

 

PCR nema tih "problema" on je pozitivan kad ima virusa i negativan kad nema, nezavisno od vremena, simptoma itd...

 

Ovo sve govorim u slucaju da testovi nisu pogresni :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...