Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Taman pomislih da sam krenuo ka oporavku, ali dva dana ubi me vrtoglavica. Krenuo da merim saturaciju, koju mogu da merim na satu HUawei GT2e - kad ono u jednom trenutku 92. Posle je bila uglavnom 98-99, jednom 96. Kvalitet disanja u toku spavanja - nizak, ispod 70 bodova (uglavnom nije bio ispod 90).
Pravac ambulanta - uput za rentgen - krenula upala pluća. Pljaaaas!

 

Sportista sam, pa mi je gubitak kiseonika baš teško pao, ali otud sumnja da se nešto dešava. Bez ikakvih bolova ili većih tegoba, samo vrtoglavica. 

Do sada jedna tura antibiotika - sumamed.

Od sinoć još jedna tura antibiotika, ali dupla doza - hemomicin+pancef. Hemomicin jer nema sumameda. Kontrola za 5 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko od vas, koji ste u struci ili upuceni bar, zna zasto se daju antibiotici na virusnu upalu pluca? Cak su mi rekli ljudi koji imaju samo blage simptome ali su pozitivni, da su odmah dobili antibiotike???
Meni laiku se to nikako ne gadja....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To razumem kao preventiva "necega" ali ako se uzme u obzir koliko antibiotici stete imunom sistemu u trenutku kada je najpotrebniji...Vise studija je potvrdilo da je centar imunog sistema u crevima i crevnoj flori a zna se sta antibiotici rade...
Ponavljam..kao laik, ne tvrdim nista ali da je zbunjujuce ,jeste...barem meni.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Virus pravi destrukciju bronhioalveolarnog tkiva i tako olaksava ulaz bakterijama iz zdrela te moze nastati bakterijska pneumonija koja ima tezu klinicku sliku.

Probiotici se daju preventivno da ne bi nastao pseudomembranozni kolitis tj.proliv usled narusavanja crevne flore usled antibiotske terapije.

Nemaju nikakve veze sa imunitetom protiv covida!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, italiano said:
Virus pravi destrukciju bronhioalveolarnog tkiva i tako olaksava ulaz bakterijama iz zdrela te moze nastati bakterijska pneumonija koja ima tezu klinicku sliku.
Probiotici se daju preventivno da ne bi nastao pseudomembranozni kolitis tj.proliv usled narusavanja crevne flore usled antibiotske terapije.
Nemaju nikakve veze sa imunitetom protiv covida!

Hvala
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martin

Kod keve na placu u komšiluku isti slučaj kod njihovog zeta. Ništa, ništa, sve ok, snimak pluća, tehničar (valjda) kaže ok je, odnese snimak svojoj doktorki - kaže upala pluća. Dobio 6 nekih injekcija da primi.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, italiano said:
Virus pravi destrukciju bronhioalveolarnog tkiva i tako olaksava ulaz bakterijama iz zdrela te moze nastati bakterijska pneumonija koja ima tezu klinicku sliku.
Probiotici se daju preventivno da ne bi nastao pseudomembranozni kolitis tj.proliv usled narusavanja crevne flore usled antibiotske terapije.
Nemaju nikakve veze sa imunitetom protiv covida!

Na to sam i mislio,čim je crevna flora u redu i potencijal imunog sistema je bolji
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, italiano said:
Koga zanima, najnoviji terapijki protokol za lecenje Covid infekcije:

Screenshot_20201127-110330.thumb.png.0cd783627f9c53fb6d63e1fda5a119c1.png

Deveti ili deseti po redu...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw covek objasnjava da ipak nisu "ribice krive" vec poimence etiketira krivca...
 

PS iz boje njegovog glasa moze da se zakljuci gde smo i koliko nam dobro ide...

 


 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa N1:

"RZS je saopštio da je u periodu januar−oktobar 2020. godine broj umrlih dostigao 86.798, što je za 2.630 (3,1 odsto) više u odnosu na isti period prethodne godine, kada je broj preminulih bio 84.168."

 

Da vidimo: po zavodu u 2019. preminulo je oko 101000 ljudi, ako dodamo 4% to je oko 105000 ljudi.

 

Jeste strašno u odnosu na 2019. ALI i 03, 04, 05, 09, 15. i 17. smo imali preko 103000 umrlih, a 2005. Preko 106000...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus na to, posto kao nacija starimo, onda je neka pretpostavka da bismo i bez korone imali povecanje broja umrlih. Naravno, to je samo pretpostavka. 

 

Ne zelim ovim da aludiram da korona nije stvarna i da nema opasnosti, da me slucajno neko ne shvati pogresno!

 

Samo sam i ja nedavno naleteo na tu statistiku pa malo procaskao sa drugarom pa mi on bas to spomenuo, a imalo mi smisla :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, bane1321 said:

Jeste strašno u odnosu na 2019. ALI i 03, 04, 05, 09, 15. i 17. smo imali preko 103000 umrlih, a 2005. Preko 106000...

 

Naravno da jeste strašno.

 

2005. je Srbija imala 7.5 miliona stanovnika, a sad ima 6.9. Mi već sad imamo siguran trend da ćemo imati više umrlih nego ikad u istoriji, pa i 2005-te, a koliko tačno ćemo još da vidimo. Posebno obrati pažnju na činjenicu, da će za mnoge porodice sve ovo biti ekonomska katastrofa i narednih godina, iz koje se neće izvući nikad, jer je ukupan efekat pandemije zahvatio prosto previše maha usled neadekvatnog ponašanja države i odgovornih.

 

Tek ćemo se mi češati. Slutio sam loše, a nadao sam se najboljem, međutim dešava se mnogo crnje nego što sam ikad mogao da zamislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo deluje mi kao da imas uvid u nesto, ili neke podatke pa imas takav stav.. Ne kazem da je pogresan, nego vidim da si prilicno siguran u to sto pises, cisto iz znatizelje, je l' se informises iz nekih drugih izvora ili samo je to tvoje neko zapazanje i licni utisak ? 

 

Nekako nemam utisak da je toliko lose, ne kazem da nije, nego neki moj utisak je da je maltene sve slicno ko i pre, doduse drugacije, malo teze al u principu to je to. Nisam cuo da je neko dobio otkaz meni blizih ljudi pa cak ni od ljudi koje oni znaju, naravno sto ne znaci da nisu ljudi ostali bez posla. 

Primer kojim se ja nekako vodim, trenutno sam u fazi trazenja stana, gledanja kredita itd.. Cene od pocetka Korone samo skacu mislim da je preko 10% skocila cena kvadrata, potraznja normalna, ako ne i veca cak. Zgrade se rasprodaju za mesec dana bukvalno, po tome vidim da nije ne znam kolika kriza bar za sada, ne kazem da se nece videti posledice za par meseci.. Zato sam te i najvise pitao da li ima nesto vise od ovoga sto vecina nas vidi ili imas neke druge izvore informisanja ? 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako nije slično kao pre, niti će ikad ponovo biti, u to nemoj sumnjati uopšte - ne nužno loše, dapače, neke stvari će ostati zauvek izmenjene. Postavljaš neka pitanja koja nisu za temu, ali jednom rečenicom/pitanjem ću se samo osvrnuti - to što u zemlji u kojoj se strahovitom brzinom smanjuje broj radno sposobnih stanovnika, a zapravo raste potražnja za stanovima u glavnom gradu ti govori tačno šta pozitivno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...