Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

16 minutes ago, alfini0507 said:

Ne sumnjam ali izgleda kako koga zakaci i kako je ko otporan... Kao i obican grip... Za nekog katastrofa pa cak i fatalan a neko 2x obriše nos...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Znaš nekog ko je umro od gripa? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih sad... Znam neke koji su jedva pretekli ali po prici i par nekih koji su umri... Sad ja tebe mogu da pitam znas li nekog ko je umro od korone iako se obdukcije ne rade...

 

PS Al znam jednog tj jednu koja je "umrla od korone" sa dva negativna testa pred smrt...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ni testovi pouzdani,kažu ali.....

Zbog posla, ove godine sam u toku proleća bio testiran deset puta i jednom kad sam ulazio u Grčku. Svi bili -.

 

Al zato, u petak uveče odjednom krenula drhatvica, jeza....ništa strašno, al se simptomi razvili za dva sata. Sledećeg dana, temp bila 37 - u jednom trenutku, za pola sata skočila na 38.8 i pravac Covid ambulanta.

 

E, tad mi pokaza + . ;)

Pluća ok, nema promena ali sam donekle u riziku jer su mi bronhije proširene (aktivni sportista i konjanik), pa bi trebalo obratiti pažnju.

Edited by Martin

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, rocket said:

Znaš nekog ko je umro od gripa? 

Znam ja!

Znam i gomilu ljudi koji su umrli od Kancera. Majka treba da operiše karotide, ali za operaciju joj treba test i snimak pluća, ali do toga ne može da dođe jer su redovi ogromni zato što ljudi zbog najmanje kijavice odlaze na testiranje!

Ja sam juče odradio test, jer sam dobio temperaturu i bolove u mišićima u subotu veče i test je negativan! A dobio sam potpuno istu terapiju kao devojka koja je bila pozitivna! 

Slomljen sam, ali sam već bio u ovom stanju pre dve godine, posle 15 dana pod šatorima, samo sa razlikom što sam tada bio pacijent, a sada sam broj!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, alfini0507 said:

Ih sad... Znam neke koji su jedva pretekli ali po prici i par nekih koji su umri... Sad ja tebe mogu da pitam znas li nekog ko je umro od korone iako se obdukcije ne rade...

 

PS Al znam jednog tj jednu koja je "umrla od korone" sa dva negativna testa pred smrt...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

 

Do sada znam lično 4 ljudi umrlih od korone. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sutra imam zakazano testiranje u Medigroup-u. U nedelju krenuli simptomi (blago povišena temperatura, sve živo boli, povremeni kašalj). Danas sve to isto, samo što je temperatura otišla na 38.
E sad, jel zna neko da li i kod privatnika kad se testiraš (u slučaju +) dobiješ terapiju od njih, ili ipak mora da se ode u kovid ambulantu? Ili da sam uzimam ono što i svima prepišu?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolegin cale je umro pre 10 dana u Cacku u bolnici, isto temperatura, malaksao, kasljao i paf u bolnicu, par dana bio i poboljsalo mu se, vec trebali da ga pustaju kad ono sutradan na respiratoru, borio se jos 6, 7 dana i umro sa negativnim nalazom na koronu.. Tacnije srce mu je otkazalo jer je bio srcani bolesnik. Poenta price, zarazio se, dobio upalu pluca i srce mu nije izdrzalo.. E sad, dal bi izdrzao grip ili ne, pitanje je.

 

Ja sam pre dve nedelje imao 4 dana 38.5, bukvalno sam bio zivi les, posle krenulo grlo da me ubija, nos... Isao u Medigroup na Brdu, nije mi dala ni antibiotike.. Vadio krv, leukociti na sredini, sve ostalo okej..

Posle par dana, cale temperaturu dobio, drhtavica, otisao u Covid ambulantu u Zelezniku, kad ono pozitivan.. Keva otisla posle 2 dana sa zacepljenim nosem i golicanjem grla, prc i ona pozitivna. 

Sva sreca dobro su, proslo je sve sa malaksaloscu. Vitamine daju neke Imunno se zovu, 1200 dinara kutija, neki vitamin D, nisam siguran koliko je, Omega 3. Uglavnom pun biiip nekih gluposti, mislim da smo svo troje bacili 100e za nedelju dana.. :D 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Supruga - gubitak čula ukusa i mirisa, otežano disanje, brzo umaranje.

Ja - jeza, drhtavica, produktivni kašalj, temperatura koja je oscilirala svakih 45 minuta - od 36.8 do 38.8 i tako dva dana u krug, ali samo do 38 stepeni. 
Oboje smo imali bolove u grudima (rebra) i u visini bubrega. 

 

Čuvamo se. Iako se danas bolje osećamo, ne opuštamo se, koliko je god to moguće sa dvoje male dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zavaravajte se, molim vas, i poredite koronu i grip. Tačno je da od gripa slabi ljudi mogu da umru, ali u mnogo manjoj meri nego ovo sad, ja više ne znam šta treba da se desi da ljudi shvate da ovo nema veze sa gripom, sem što je takođe primarno respiratorni virus, i tako se najčešće prenosi (samim tim, u tom segmentu je najvažnije i blokirati transmisiju - maska u zatvorenom, provetravanje, distanca).

 

Grip je sa nama od pamtiveka, imuni sistem velike većine nas ima odgovor, ugrađen je u naš imunitet, rađamo se "vakcinisani". Kovid je nešto novo za imuni sistem i lutrija je i za jake i zdrave, a najčešće koban za slabe i bolesne. Nismo u srednjem veku da se pomirimo sa umiranjem oko sebe, čak i da nama ništa ne fali, zato moramo paziti jedni druge.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni poenta priče je da treba da se borite i pozabavite sa bolestima za koje znate da imate već duže vremena. Da svoje navike, ponašanje i ishranu prilagodite tim bolestima, jer koliko vidim, Koronu ćemo svi kad, tad dobiti. Koliko prostora ostavimo telu, tako će se ono i ponašati. Ako telo bude moralo da se bori protiv dve, tri bolesti, velike su šanse da popusti! 

Ono što mi smeta je veeeliko pumpanje panike sa svih nivoa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzo se spusti na pluca ako sam dobro shvatio i onda krece pravi ispit za imunitet i samo telo.. 

 

A ovo oko pumpanja je istina i mislim da stvara kontra efekat. Moji koji nisu neki panicari generalno u zivotu i razumni su ljudi su bukvalno bili uspaniceni ovih 15ak dana dok su lezali kod kuce i gledali tv, prosto ne mozes da izbegnes :D Dolazi cale i kaze "10ti dan je najkriticniji" a covek nema nikakve simptome cak nije bio ni malaksao tada :D

Mogli bi malo da spuste loptu sa napadanjem i plasenjem ljudi, posebno ovo gde ne nose maske ljudi, svaki dan sam po prodavnicama i napolju, nisam video nekoga da nema masku, ne znam odakle im to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, dekirs said:

svaki dan sam po prodavnicama i napolju, nisam video nekoga da nema masku, ne znam odakle im to. 

U Bg je ovo ok, ali recimo u Palanci se niko ne pridržava!

 

17 minutes ago, dekirs said:

Brzo se spusti na pluca

Da tako je, zato treba od prvih simptoma biti agresivan u lečenju! I opet ponavljam što je telo jače, lakše će pregurati! Moj kolega je trpeo tri dana temperaturu, još bio fizički vrlo aktivan i četvrti dan je pao u COVID na Karaburmi i respirator, pušten je pre nedelju dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.. Ali koliko vidim Bg je najgori, najveci i najveca koncentracija ljudi je tu.. mislim kapiram da se ljudi iz unutrasnjosti manje cuvaju jer eto, nekako su slobodniji, al opet po njihovoj prici ispade da niko nije masku nema. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja živim u malom mestu,svi nose maske i drže fizičku distancu...
Najviše kod nas stradaju zdravstveni radnici, učitelji, nastavnici, profesori i policija (nemojte reći lopovima!)...
Pa onda njihovi kontakti,pa dalje...
I nije ni blizu gripu,ovo za 2-3 dana smlati pluća na pola

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidite ovo... Danas prica kolega kako su mu stric i strina koji zive negde u nekom zaseoku u planinskom delu CG gde je prvi komsija na 500-600m zaradili koronu i oboje su pozitivni... Ajd sad? Nit guzve, ludnice od trznih centara, i sl... Sami sa domacim zivotinjama od kojih zive...

Sto bi moj matori rekao, "nisam pametan..."

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
A vidite ovo... Danas prica kolega kako su mu stric i strina koji zive negde u nekom zaseoku u planinskom delu CG gde je prvi komsija na 500-600m zaradili koronu i oboje su pozitivni... Ajd sad? Nit guzve, ludnice od trznih centara, i sl... Sami sa domacim zivotinjama od kojih zive...

Sto bi moj matori rekao, "nisam pametan..."

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


I da,švaleri najopasniji...
To kao bezgrešno začeće..


Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što sam i ranije pisao, virus kao virus postoji. Lakše se prenosi među ljudima i brze se razvije upala pluća. Istovremeno, ovaj virus, "rasplamsa" ostale bolesti kod čoveka, koje su genetske ili koje su nastale za života.

Samnom je na intezivnoj ležao lik koji je imao ugrađene stentove (porodično srčani bolesnici) i preporuka lekara je bila da redovno uzima svoju terapiju, uz terapiju protiv upale pluća.

 

Ima pacijenata kojima se upala pluća ne pojavi, ali opet dolazimo do priče da svaki organizam reaguje drugačije.

 

Ono šta sam video na KCV, je da su uglavnom na respirstorima završavali pacijenti koji imaju "izmučene" organizme, što zbog starosti, što zbog drugih bolesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...