Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Meni samo nije jasno  kako  je jedan od ukućana pozitivan i sa jasnim simptomima a ostali ukućani zdravi? 

 

Ako se radi o virusu to je nemoguće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ukućani kao i svi kontakti. Neke stvari se olako prepuštaju slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zvezdo

Moguce je, ima dosta takvih slucajeva.

Zato sam i rekao da je virus potpuno nepoznat i nepredvidiv.

Ili je pitanje ispravnosti testova/tehnike uzimanja brisa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam neki aktivan član forum, ali da prenesem iskustva lična.
Rođena sestra mi je jednu noć samo dobila groznicu i temperaturu. Radi se o drugom talasu. Odmah sutradan je otišla u covid ambulantu, i na osnovu krvne slike, tj. niskih leukocita i u leukocitarnoj formuli dominirajućih limfocita dr je rekla da će biti 90% pozitivna. Inače povišen procenat limfocita u odnosu na ostale vrste leukocita obično ukazuje na virusnu infekciju, kažem obično, zna da se nakalemi i neka bakterija ako se kasno reaguje. Zato se daje antibiotik, preventivno da ne bi došlo do kombinovane infekcije. I ona je dobila odmah Hemomicin. Čisto da napišem da sam laborant, 20 godina se bavim tim poslom, da ne ispadne da šamaram i mlatim oko leukocita itd. Brzo smo dobili rezultat, već sutradan, pozitivan naravno. Kod virusa su pacijenti najveći prenosioci pre pojave simptoma, uglavnom. Nas sedmoro živi u istina velikom stanu, izolovala se i sve je prošlo kako treba. Niko od nas se nije zarazio, znam sigurno jer smo se i svi testirali PCR testom, jer ja nisam želeo da radim dok ne se ne testiram, naravno da sam se testirao nekih 10 dana od kako se sestra razbolela.Supruga takođe nije želela da radi, trošili smo odmore da ne bi nekog nesvesno zarazili. Sem temperature, izgubila je culo mirisa i imala je glavobolje. Već mesec dana je negativna i još nije svoja. Lako se zamara i nema dovoljno energije. Drugar nije u stanju da pokosi pola dvorišta, nema snage a već je negativan duže vreme. San je izgubio skroz, po 15 minuta spava, pa se budi, pakao.
Zašto se mi nismo zarazili pojma nemam, da li je istina da je ona inhalirala manju koncentraciju virusa, pa imala blažu kliničku sliku i bila manji prenosilac kao što kažu ne znam. Ovaj virus obara sve teorije koje su postojale, ljudi odlaze u svemir a nas gazi virus. Hoću da kažem da jako opasno neodgovorno ponašanje, neće mene itd. Hoće svakog ko ne vodi računa, a ne mora svakog. Gde je ključ svega možda nikada ne saznamo. Olakšavajuća okolnost je da se lako možemo zaštiti. Pa ko kako hoće. A pouzdano znam iz zdravstvenih ustanova da odlaze mladi ljudi iz punog zdravlja u roku od nekoliko dana.
Pozdrav, da se što pre vratimo normalnom životu.
PS: i ja sam preležao citomegalovirus pre 4-5 godina, lagano skroz.

Sent from my moto e5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kruzni , pohvaljujem odgovorno ponašanje.

Virus je veoma opasan, lako se širi a bukvalno nema pravila, dobijaju ga svi sportisti, trudnice,deca........ Ko zaglavi na respiratoru uglavnom loše prođe .

Opasne su i tromboze koje se javljaju posle bolesti a naročito što svi koji su u kontaktu sa virusom  bili bolesni ili ne imaju promene na plućima. A u plućima se obavlja razmena gasova, preko najsitnijih krvnih sudova izbacujemo uglen dioksid a unosimo u krv kiseonik. Zato se ljudi koji preleže brzo umaraju, teško podnose sve.

Možda najopasnija činjenica je da organizam gubi antitela već posle mesec do tri meseca i da su ljudi koji su preležali ponovo oboljevaju. Znači oboljevaćeš dok ne umreš.

Ko je napravio virus uradio ga je majstorski a ko napravi vakcinu koja će duži period štititi čoveka zaslužuje sve pare sveta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, neshtry said:
Brz dlake na jeziku

 

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

43:40

 

Pozdrav za Woodoo i dekirs 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je sve opisao,tako je svima koji obole u zadnje vreme.Žena mi radi u covid centru.I deci

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...