Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Ja imam dva dijabetičara u kući pa malko pazimo silom prilika...

Vitamin c 1000 pijem zbog pušenja

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se organizam suoci sa novim virusom nikakvi suplementi nece spreciti infekciju! Samo je pitanje tezine klinicke slike.

Zato je najbitnija prevencija a to su zdrave zivotne navike, maska, odstojanje, dezinfekcija itd.

S obzirom da je sada kod nas ipak na snazi svedski model tj.svi laksi slucajevi se vracaju kuci cak i bez preporuke za izolaciju ukucana, za razliku od Sajmova u aprilu, to je najbolji nacin borbe da steknemo prirodan imunitet na virus tj.specificna antitela.

I onda smo mirni bar jedno vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ja tako i svi oko mene zivimo najnormalnije kao i pre, ko veruje u sve ovo neka veruje i zivi u strahu...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi mi jasan. Bio si bolestan, navodis jos jedan slucaj (teze) bolesti, kazes bile pune bolnice, cekao se red i tada (pre), vidis sta se desava, umiru mladi ljudi, a sa druge strane - ne verujes u postojanje necega?

 

Pa sta je onda sve ovo, sezonski grip?

 

5 minutes ago, neshtry said:

 

 

Upravo sad hteo da bacim link za ovo...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sejaćeš virus okolo da se već prepune bolnice i preumorni zdravstveni radnici još više zauzmu ...kakav egoizam i arogancija!@Ticma

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ticma

Sudeci po tvojoj prici iz januara, 99% si vec prelezao koronavirus tako da sad mozes uzimati suplemente :D:D:D

Ne zameri, mala sala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do pre 10 godina a i manje se vadila krv i kada se utvrdi da je virus odes kuci i lecis se vitaminima i odmaras, ako je teze antibiotik i zamisli, opet odmaras.
Ako je neko od vas prelezao citomegalovirus onda zna koje su to muke, mogu samo da kazem da je mononukleoza malo dete za to. Ne bih dalje vodio raspravu na ovu temu, ko hoce malo da se edukuje o tome kako funkcionise organizam i sta mu od stvari treba da funkcionise normalno a cega u hrani naravno vise nema shvatice da smo sami odgovorni za kolektivno los imunitet prema svim virusima. Od tada sam procitao ko zna koliko studija i clanaka i zamislite, stetno je samo ono cega unosimo previse ili loseg kvaliteta.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto je ovo nov i nepredvidiv virus tako da dosadasnja znanja i iskustva nisu od velike pomoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo dezinfekcija i nema zime! Spolja i iznutra!

 

Šalim se, svako ima prava da veruje ili ne veruje u nešto, ipak, po mom skromnom mišljenju, vrlo je bitno da se pridržava preporuka, pre svega o dezinfekciji, a i bolje bi nam bilo da ne zabadamo nos suviše blizu drugih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog ovakvih stvari sam i razmisljao da li da kacim onaj video.

 

Sto se kaze svi imaju dupe, a tudje im smrdi :D

 

Nego zanima me sta @zunto misli o prevenciji u vidu vecih kolicina vitamina D i glutatonina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vitamine A i D preporučuju u COVID bolnicama, info iz prve ruke!

 

Supruga je angažovana u jednoj, po radnoj obavezi!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kombinovana antibiotska terapija se daje da bi se sprecila sekundarna bakterijska pneumonija, ona nema efekta na koronavirus niti bilo koji drugi virus!

Dejstvo imaju antivirotici, dok je hlorokin diskutabilan.

Kortikosteroidi se daju da bi smanjili prejak odgovor organizma na virus i tako smanjili nastalu stetu u tkivima organa.

Plus simpomatska terapija, suplementi, kiseonik itd.

Inace samo kod nas su se protokoli za lecenje Covida od marta do jula menjali cak 8 puta!

Potpuno nepoznat, opasan i nepredvidiv virus!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da bi se sve brže rešavalo, kada bi se odmah delovalo. NPR.: Mene su držali 10 dana kod kuće. Nisu me hteli primiti u Kovid ambulantu sve dok nisam počeo krv iskašljavati. U tom trenutku nisu ni imali testove. Tek na CT snimku su videli da su oba plućna krila u upali pa su me poslali za NS.

Da sam ranije dobio terapiju sa antibioticima, ne bih 2 meseca bio zatvoren.

 

Cimer je 2 dana bio samo na posmatranju (vitamini kroz infuziju i Paracetamol u infuziji protiv temperature više od 38.5). Treći dan (raste temperatura preko 38.5), snime mu pluća, utvrde početak upale i krenuli su sa antibiotskom terapijom. Oporavio se lik za 15 dana i ode kući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IDzO

Terapija se razlikuje po tezini klinicke slike.

Najbitnije je da li ima upale pluca ili ne, zatim vitalni znaci, saturacija itd.

U pocetku su svi leceni hospitalno, na Sajmove su isli dokazano pozitivni ali bez simptoma dok u ovom novom talasu sve obolele sa laksom kl.slikom salju kuci, cak i bez preporuke za izolaciju ukucana!?! O testiranju ukucana nema ni govora, nema dovoljno testova...

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites

@italiano

U novom talasu se vidi sva nelogičnost iz prvog talasa. NPR.: svi koji su bili u kontaktu sa Kovid obolelim, morali su biti u kućnoj izolaciji u trajanju od 28 dana. Policija dolazi na vrata da proveri da li si kod kuće ili zovu telefonom. Surpugu i decu su svaki dan obilazili. Zvone na interfon ili na vrata da se uvere da si tu. Ako te ne nađu na adresi lupe ti kaznu. Cimer ima punoletno dete, policija tražila da ga vide, da se utcrdi da je i on kod kuće.

Sada toga nema. Samo kažu budite u izolaciji.

 

Pa zašto su oni iz prvog talasa morali biti kod kuće, a ovi sada ne moraju?

Nije tako opasan virus?

Ne prenosi se tako lako?

Ili nešto treće je u pitanju?

 

Znam više slučajeva gde je neko od članova porodice pozitivan, a ukućani se slobodno šetaju. Kao stavili su maske i to je to.

Pa mogli su svi tako i u prvim krugu.

 

Što se tiče testiranja ukućana, Kikinđani su tu sve ispoštovali kako treba. Testirali su sve ukućane u više navrata. Dok nisam čuo da su u ostalim Vojvođanskim opštinama to praktikovali.

 

 

Na Sajam su slali svakojake. Cimer, žalio se da ga nešto probada u plućima i kaže da je došao iz inostranstva. Ajd ti na Sajam. Popije Hemumicin (2 kutije - 6 tableta). I dalje ga probada. Stiže test vi ste negativni ajd kući. Ode da privatno kod prijatelja da vidi šta, neki gastro problem.

Tako je bilo i sa vojskom, policijom i medicinarima koji su bili na sajmu. Ili su bili u kontaktu ili su lažno pozitivni pa ajd na Sajam. Posle 2 nedelje kući.

 

Došao nalog da se prazni Sajam (posle Vaskrsa). Za 2 dana 100 pacijenata poslato kući. Svi odjednom negativni. Na 1 negatvni test se išlo kući.

 

Edited by IDzO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ok samo nemoj da pitas zasto ili da razmisljas uopste o tome , mozes samo da poludis u ovoj drzavi i nista drugo

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada će zbog škole opet veliko umanjenje cifre,pa iz početka....a resursi mali,pa udri po ljudstvu

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...