Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Šta bi, ostah neupućen, jel se umire, ili su samo izbori, ili nikad nije ni bilo. Ili je smrtno opasno, da se pazimo, ono zbog starijih, ko to zna, nabolje dr Nestorović ili možda Kon. Ja ne znam mene su sludili, što je veoma težak poduhvat, ali uspešno izveden.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preuzeto sa portala Gradskog zavoda za javno zdravlje Beograd

 

Kako se zaštititi od virusa u automobilu?

 

virus auto.jpg

 

Pre ili nakon svake vožnje trebalo bi da pažljivo dezinfikujete sve one delove unutrašnjosti vozila koji su došli u kontakt sa osobama ili stvarima iz spoljašnje sredine. Preporuka je da se dezinfekcija vrši sredstvima na bazi izopropil alkohola uz pomoć mikrofiber krpe. Pridržavanjem veoma jednostavnih saveta možete svesti mogućnost infekcije vas i vaših najdražih na minimum u toku vožnje:

  • Izbegavajte sva nepotrebna putovanja.
  • Izbegavajte sve nepotrebne zastanke u toku vožnje-idite direktno do odredišta.
  • Ograničite broj putnika u vozilu.
  • Ukoliko se vozite sa nekim ko nije član vašeg domaćinstva obavezno nosite maske.
  • Pre ulaska u vozilo obavezno dezinfikujte ruke ili rukavice– ovo važi za sve osobe koje ulaze u vozilo.
  • U toku vožnje redovno provetravajte vozilo – ukoliko je toplo prozore držite stalno otvorenim.
  • Redovno čistite i dezinfikujte sve površine koje u vozilu dodirujete vi i vaši putnici.
  • Vodite računa o stvarima koje unosite u vozilo – nakon vožnje dezinfikujte sve površine u vozilu koje su došle u kontakt sa njima.
  • Kada točite gorivo obavezno nosite zaštitne rukavice koje treba skinuti ili dezinfikovati pre ulaska u vozilo.

Delovi vozila koje treba da dezinfikujete:

  • Volan.
  • Menjač.
  • Ručna kočnica.
  • Podizači stakla na vratima.
  • Kvake na vratima.
  • Nasloni za ruke.
  • Dugmići i ručice na volanu (kontrola rada brisača, pokazivača pravca, sirena i dr.).
  • Dugmići na komandnoj tabli (za podešavanje klime, radija, ventilacije i sl.).
  • Ručica ili dugme za otvaranje gepeka, rezervoara za gorivo, podešavanje sedišta.
  • Okviri vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve tako crno gledate, a svi oni koji su gledali od kuce? Mali je procenat onih koji su bili uzivo tamo u odnosu na sve koji su gledali od kuce xD Pa ni svi koji su glasali nisu dolazili iz svojih grobova ovaj kuca sam hteo reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od petka policijski čas do ponedeljka

 

''Od sutra će biti zabranjeno svako javno okupljanje za više od pet ljudi bilo u otvorenom ili zatvorenom prostoru, a od petka počinje policijski sat, do ponedeljka, a posle ćemo da vidimo'', rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić na press konferenciji. ''Danas je od početka pandemije korona virusa u našoj zemlji za nas svakako najteži dan. Imamo 13 preminulih osoba i već u ovom trenutku imamo više od 120 ljudi na respiratorima. Situacija je alarmantna u Beogradu, u kritičnoj je siutacija, ozbiljno je u još četiri grada u Srbiji. Imao sam danas razgovore sa dr Konom u više navrata.''

 

Podsetimo, danas je najteži dan u Srbiji od početak epidemije. U poslednja 24 sata u Srbiji je na korona virus testirano 8.287 osoba, pozitivno je bilo njih 299, a nažalost preminulo je 13 lica, najviše od početka epidemije u našoj zemlji. Na respiratorima se trenutno nalazi 110 pacijenata. Kako je danas istakao dr Predrag Kon, situacija je u Beogradu je prilično ozbiljna, te nije isključeno uvođenje neke vrste karantina ukoliko se stanje ne normalizuje. Prema njegovim rečima, obolelo je više od 300 studenata, dok je korona virus registrovan u čak 14 vrtića.

 

preuzeto sa - blic.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako... Testiraju samo na serološke testove, a za vikend vatreno oko nije radilo te smo slali na infektivnu. Tamo su nam rekli da su prebukirani i da ne šaljemo. Inače serološki testovi nisu pouzdani, u prevodu go ku..c. Pouzdani su pcr koji se rade jednom u 200 slučajeva jer su skuplji i nema ih. Da skratim...teatovi nisu pouzdani, ima minimum 10 puta više obolelih, većina je sa teškim simptomima kući jer se vode kao negativni. U prevodu-najebali smo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam sve,ženi mi radi u civid ambulanti....jel i vi perete skafandere alkoholom pa ih nanovo koristite

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da je 10 do 15 puta više zaraženih nego potvrđenih, govore i doktori još od početka.

To je jednostavno tako.

 

Znam najmanje 8 njih koji leže kući, od njih 8, 2 su testirani i pozitivni, onih 6 neki bili kod doktora neki ne.

 

Gledao sam uređaje za merenje kiseonika u krvi, idu od 6000din pa na više, za kućno preležavanje korisna stvar, jer sugeriše kad nazvati hitnu. Ukoliko ima ko da dođe po vas.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega moj zaražen. Ima blage simptome. Testirane kolege koji rade u njegovoj blizini, na Torlaku, negativni.
Momak koji radi u obezbeđenju firme, 38g, preminuo prekjuče, 19 dana se borio.
Drugom kolegi žena pozitivna, on negativan.
Kum moj pozitivan, žena mu negativna. Njegovi matorci, I majka i otac, pozitivni, ljudi preko 70 godina. Svi preležali sa blagim simptomima.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja preventivno uzimam acetyl cystein i gluthation uz vitamine. Citao sam da poljaci masovno daju terapiju sa TAD 600 (sto mu dodje samo veca doza gluthationa) i da se organizam oporavlja skroz za par dana..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitao to pre par dana. Po tome što piše ja preležao Coronu dok sam bio u Švici još početkom februara. Svi pobrojani simptomi prve ispisane varijante.

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...