Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

On 3/27/2020 at 10:44 AM, zunto said:
3.kolektivni imunitet, dakle vise od 50 %stanovnistva,prihvatiti stepen mortaliteta od 3 do 10 posto tj. svesno zrtvujuci deo populacije


Na kraju će se verovatno doći na ovo...pitanje je vremenskog perioda samo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvodjenjem 24 h karantina, gde ce se odlagati otpad-izvor zaraze, kako cemo se snadbevati? Da li imate predstavu kakva logistika za ovu meru treba? Problm je u nedisciplini i bahatosti, gledam NS i Bg, jbt u NS u subotu Karlovci, Kej, radnje, pune... jebes odstojanje, kaze mi zena koja je Novonasadjena sta ce ljudi kad vole svoj grad, o kolapsu na Gazeli izlisno je trositi reci. Ponosan sam na Nis, ljudi stvarno drze odstojanje, u prodavnici maksimalno do 5 ljudi, parkovi prazni...izuzetno se postuje zabrana kretanja.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene isto disciplina,ljudi drze distancu,izlaze samo kad moraju u neophodnu kupovinu,ima par nezgodnih,ali i oni reseni...

glupo je kaznjavati ljude zato sto ne veruju precedniku i precednikovim....ali ne bi cudilo da zatvore sve zbog bgd i ns...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da Italija nece izaci iz EU. Pokret "pet zvezdica" koji je na vlasti u Italiji i ciji je Salvini lider,vec od ranije ima dobre odnose sa KP Kine i dosta zategnute odnose sa odredjenim strukturama EU.
Cenim da,kad se tragedija u Italiji jednom okonca,oni vise nece biti u poziciji da se ista pitaju. Posto su italijanske vlasti,uz epidemiologe, ponajvise odgovorni za onaj horor kojeg prezivljavaju..a mnogi i nisu.

Nego..zanimljivo pismo je veceras uputio Sindikat zaposlenih u MUP-u Vladi Republike Srbije. Imate ga i na njihovom sajtu i na njihovoj fb stranici. Bas oko 24h lockdowna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno sve ove sto sire lazne vesti i poruke a samim tim i paniku bih hapsio i 3 godine odmah. 

Tako je bilo i za gorivo pre par dana, poremecen narod blokirao ulice cekajuci u redu kao nestace goriva. 

A policijske sindikate ne bih komentarisao, imam osecaj da to pisu neka deca. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djukićev?

 

Pismo kao pismo, napisano kao sto bi ga napisalo 99% posto gradjana sa normalnim pogledom na celokupnu situaciju jedino sto je mislim zaboravio da se u doba "vanrednog stanja" Ustav i ne pita toliko... Fali jos tzv Vojni sud pa ces videti da sam u pravu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, alfini0507 said:

Djukićev? emoji4.png

 

Pismo kao pismo, napisano kao sto bi ga napisalo 99% posto gradjana sa normalnim pogledom na celokupnu situaciju jedino sto je mislim zaboravio da se u doba "vanrednog stanja" Ustav i ne pita toliko... Fali jos tzv Vojni sud pa ces videti da sam u pravu...

Pita se Ustav. Oni ne osporavaju samo vanredno stanje i njegovo uvodjenje.
U pismu se izrazava sumnja i izvesna skepsa da se sloboda kretanja moze ograniciti na citava 24h i da takva mera ne moze da se sprovede kako je ocito zamisljena.
Oni,dakle,ne osporavaju ustavne odredbe o vanrednom stanju niti o ogranicenju pojedinih prava i sloboda koje Ustav garantuje,vec upucuju odredjeni "apel" Vladi R.Srbije i u pismu daju odredjene predloge.

Ja nisam naivan i ne mislim da ce pismo nesto epohalno da promeni,ali je lepo videti da unutar policije postoji makar jedna grupa zaposlenih koja zdravorazumski razmislja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma taj sindikat je daleko od grupe druze moj... Daj Boze da ima 50 clanova mada je i to mnogo... Pa vidis kakav odziv uopste ima Djukicev poziv na skupove ispred Katanićeve...

 

Nema to nikakvu tezinu ma koliko normalno zvucalo...

 

PS Smesni su i ostali sindikati sa mnogo vise clanova a ne njegov... Nema od toga nista... Sindikalizam je na ovim prostorima odavno zamro...

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, dekirs said:
Iskreno sve ove sto sire lazne vesti i poruke a samim tim i paniku bih hapsio i 3 godine odmah. 


Slažem se potpuno. Može biti i to, ali može biti i probni balon, da se vidi reakcija naroda. Prate oni sve društvene mreže i kalkulišu, ne brini se

Ubeđenja sam da su sve ove pretnje više pokriće nego briga, ali o tom potom...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao precednik na presici, lično
I onda šire lažne vesti
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...