Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Uostalom ja ne omalovažavam  zdravstvene radnike, nego pišem svoje iskustvo iz Kliničkog centra srbije koji broji oko 9000 zaposlenih i koji je uvek prvi na udaru i u koji se šalju ozbiljni slučajevi iz cele nam otadžbine. Ne vidim zašto ste toliko naelektrisani zbog toga što sam napisao kako jeste u kcs? 

26 minutes ago, Woodoo said:

Moj dobar drug u zemunskoj radi 24 sata smenu.

Svaka mu čast i ko je rekao da tvoj drug ne radi? Ja kažem da u kcs njih 60 posto ne radi i da li oni trebaju da primaju platu istu kao i tvoj drug?

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, rocket said:
Uostalom ja ne omalovažavam  zdravstvene radnike, nego pišem svoje iskustvo iz Kliničkog centra srbije koji broji oko 9000 zaposlenih i koji je uvek prvi na udaru i u koji se šalju ozbiljni slučajevi iz cele nam otadžbine. Ne vidim zašto ste toliko naelektrisani zbog toga što sam napisao kako jeste u kcs? 
Svaka mu čast i ko je rekao da tvoj drug ne radi? Ja kažem da u kcs njih 60 posto ne radi i da li oni trebaju da primaju platu istu kao i tvoj drug?

Ne rade da bi moglu vas da zamene kada odletite u izolaciju sa 60% plate. U Valjevu su tri ekipe danas izbačene iz stroja, u Somboru dežuraju 24h da bi mogli izdrže sa ekipama koje su preostale

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, neshtry said:

Ne rade da bi moglu vas da zamene kada odletite u izolaciju sa 60% plate. U Valjevu su tri ekipe danas izbačene iz stroja, u Somboru dežuraju 24h da bi mogli izdrže sa ekipama koje su preostale

Pa ja dežuram 24 jbt. Čuvaju ih da ne kažem za šta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo za vreme koliko treba da se pročita post u nekoj normalnoj državi bi trebala ekipa da se nacrta na vratima, posebno kada neko iskašljava krv. 

 

Nažalost, tako je i kada se zove hitna pomoć za starije osobe generalno i onkološke pacijente. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

1. Dragi forumasi, evo me u zemunskoj bolnici,lezim, test na covid19 sam radio na infektivnoj u subotu i jos nema rezultata,ne samo meni nego i stotinama drugih. Cele prosle nedelje visoka temp, 38.5, groznica, grlo, proliv. Ne bih se javljao da nisam u subotu poceo i da kasljem pomalo. 2x bio u domu zdravlja palilula, prvi put pre 9 dana,tad mi dali hemomicin i panadoli za temperaturu, popio dvr kutije hemomicina, kao da ga nisam ni popio, bez efekta. Drugi put kad sam bio, odmah su me uputili na infektivnu, a tamo,blagi horor. Ljudi moji, tamo je totalno rasulo, svadjaju se doktori i sestre, momak koji me pregledao je iz Nisa,nemaju koga da stave da radi, stajao sam bolestan napolju vise od 5h cekajuci da me prime, tu mi uradili snimak pluca, krv i bris iz nosa i grla za covid test. Ponavljam to je bilo u subotu, niko od nas iz te ture jos nije dobio rezultate a sve su nas potrpali i dovezli u Zemunsku bolnicu i sad svi lezimo u sobi za nepotvrdjene, sedmoro nas je, i sad i da nisam imao sigurno sam dobio ovde, totalno ludilo da stavis sve ljude zajedno a da nisu potvrdjeni, jedna od vecih gresaka koje sam napravio u zivotu je ta sto sam pristao da dodjem - dali su mi da odem do kuce po stvari pa da se javim u kbc Zemun. Na infektivnoj su mi kao terapiju prepisali hlorokin, azaran i jos nesto kao zastitu jetre, ovde u bolnici sam dobio samo azaran, verovatno dok ne stignu zvanicni rezultati. Moram da napomenem da mi je dosta bolje, nemam gotovo nikakve simptome osim sto se zakasljem povremeno, da li je to od azarana ili virus prirodno prolazi, ne mogu da tvrdim. Bitno da nemam vise temperaturu. Ljudi, sedite kuci, ja ne znam gde sam ovo pokupio. Ne javljajte se na infektivnu osim ako bas niste kriticni a i tada cete cekati sigurno 5h da vas neko primi, a cim se narod pobuni kako su spori tamo, sestre odma zovu vojsku, oni na infektivnoj nemaju kapaciteta da pregledaju ni 100 ljudi dnevno, a ovo je tek pocelo. Zao mi je svih njih ali ovo sto pricaju po televiziji, kako ima svega i testova, pa evo vidite da jos nismo mi od subote dobili rezultate a lezimo ovde svi zajedno. Zemunska je vec popunjena, nema vise mesta,i ovde muke muce sa ljudstvom...

 

 

2. Daju mi samo jednom dnevno antibiotik kroz infuziju, juce sam dodatno trazio nesto za glavobolju pa su mi dali paracetamol isto kroz infuziju. Prvo javljanje mora da bude u domu zdravlja, zvao sam 10 telefona, na kraju me uputili na moj dom zdravlja u Milutin Ivkovic na paliluli, tamo imaju izdvojrnu trijazu za sumnjivr na koronu. Generalno sam zadovoljan jer mi zdravstveno stanje ide ns bolje, najgore mi je bilo kuci, 8 dana konstantne temperature i groznice,a hemomicin je totalni promasaj, barem u mom slucaju nikakav efekat nije dao. Ono sto mi se ne svidja je da nas drze u mraku, niko nista ne prica,nema vizita, nema nicega, kad izadjem u hodnik da pitam, odma nas teraju u sobe. To drzanje u mraku je jako opasno, a da ne pricam ovo smestanje nepotvrdjenih u istu sobu.nema sanse da od 7 ljudi niko nema, sto znaci da sad svi imamo hteli ne hteli. A zamisli npr ja imao obican grip, i sad popijem koronu preko ovog gripa, a imunitet mi vec na nuli... ja ne znam ko njima daje uputstva za ovakva delovanja, ajde mi mladi cemo nekako izgurati, ali matori nikako. 

Izvor prvog posta

Izvor drugog posta

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne vredi brate, džaba...
 
 
 
 
Pretece me... Samo sto sam hteo da podelim...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar drug i profa Stevanovic su u Misovicuobjca anesteziolozi, odlicno znam kroz sta prolaze. Licno sam bio nazalost sa Kinezima, sto vise pacijenta na masinama, vise posla za grudne hirurge sto zbog barotrauma sto zbog produzene ventilacije i traheostoma. Da ne duzim, nasi nesto modeliraju, u sustini mrse muda. Kod nas je izabran covek koji ce biti glavni za hale, jeste lekar, hirurg ali koji je respiratornu infekciju,tretman i lecenje video samo u knjizi.
Nas su podelili ovako da bi sto manje ljudi bilo u zgradi a pouceni iskustvom koliko je ljudi vec ispalo, pod dva nas 4 radimo samo gore pomenute stvari. Idemo dalje epdemiolog u Kini i nas dr Kon/Bata, nebo izemlja. Ovaj bre gleda ljude a nasi to telefonski rade.
Kinezi jednu stvar isticu, ima discipline medju narodom ali sami kazu da su u prestonici ostali bez teksta koliko je ljudi na ulici. Po njima gradove treba zatvoriti i to svaki ponaosob. Sada brojke se ne secam u odnosu na populaciju ali kako su naveli, masivno testiranje po principu slucajnog uzorka svuda gde se smatra da je zariste a potom, nadje se pozitivan, zatvra se zgrada/ulica/kvart u kome zivi i izolacija. Sto se bolnica tice, virus ce uci po prirodi stvari ali su iz tihrazloga pravili/preadaptirali nove objekte. Svi pacijenti koji su dolazili na kontrole i preglede u tzv cistu zhradu su prethodno bili testirani.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon svega procitanog od nasih kolega sto su postovali...zakljucujem da nam je zdravstveni sistem toliko sjeban sa manje od 1000 zarazenih i manje od 300 ljudi dnevno...a onda gledam ove 'talijane i spance, spance pogotovu jer oni mahom nikad i nisu imali neki zdravstveni sistem pa se mislim kako je tek tim jadnim zdravstvenim radnicima koji su nam u sustini jedini spas.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazite sad ovo, kada se kod nas zale na zdravstveni sistem.

 

Cene za lecenje od Korone u Mozambiku, privatna klinika ( posto u drzavnoj nema lecenja).

 

Jedan dan lecenja izadje oko 1070e

Jedan dan lecenja teskog stanja oko 5000e

 

U zemlji u kojoj je prosecna plata navodno 300, a realno 70$

 

 

AD6E561F-D35F-46FA-9F4C-AC3266C4004C.jpeg

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je valjda ako nemas ama bas nikakvo osiguranje. Ima na B92 takva vest, pisali su nasi ljudi komentare sto zive u USA i objasnili za sta je ta cifra..

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, dekirs said:

To je valjda ako nemas ama bas nikakvo osiguranje. Ima na B92 takva vest, pisali su nasi ljudi komentare sto zive u USA i objasnili za sta je ta cifra..

Tamo je ionako skupo zdravstveno osiguranje a ko zna koliko njih je na crno i neprijavljenih zato će im i broj smrtnosti rasti svakog dana rapidno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mm..kod nas cemu ti sluzi privatno zdravstveno osiguranje ? mislim, za one koji su uplacivali. Medigroup ne radi, Euromedik bolnice takodje (bar ovde na nbg) kao zatvorene na oko 10tak dana zbog dezinfekcije.
I...sta si plac'o, a uz to i ne radi. Trenutno stanje je idealan primer kako privatno zdravstvo radi u teskim okolnostima.
A i samo privatno lecenje kod nas (bolnicki dan, a kamoli nesto vise) je mahom van domasaja normalne zarade u Srbiji.
A svakako te zdravstveni sistem doslovno tera da se bar u 80% lecis privatno (zakazivanje, redovi, operacije da ne spominjem).
Bar 90% lekara su oni koji rade na dva fronta (drzavno + privatno) i sada kad je frka, pretpostavljam da su svi angazovani u drzavnom sektoru zbog samog stanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/30/2020 at 3:54 PM, zunto said:

E sada sto samog virusa tice, gledajte ovako, apeleujem jos jednom, za svaki simptom javljajte se, maksimalno postujte mere prevencije o kojima mediji non stop pricaju.

Kome da se jave? Da li si probao da zoves neki od tih brojeva telefona? Da li si probao da odes do lekara?

Juce se cujem sa drugarom posle 10ak dana. U kucnom karantinu je. Pre nekih 15ak dana se razboleo, temperatura, kasalj...Ode kod lekara i momentalno mu otvore bolovanje.

Prehladu ili mozda coronu je dobio od svoje zene koja radi u jednoj firmi u Borci. Cela firma je bila bolesna ali ih terali da rade. Klasnicni privatnik, da mu ne stane proizvodnja.

Juce kad sam se cuo sa njim kaze mi da je izgleda u firmu usla Corona...Dal je vlasnik ili neko od sefova imao goste iz Francuske...

Epilog price da je vlasnica firme zvala zavod za javno zdravlje i prijavila sve. Firmu je zatvorila pre nekih 7 dana.

U Nedelju je dvoje iz te firme preminulo. Ta neka zena je imala probleme sa stitnom zlezdom a za drugog ne znam da li je imao neku sekundarnu bolest.

Zvali su drugara iz Zavoda za javno zdravlje, raspitivali se za stanje i to je to.

Oni su se porodicno izolovali. Ne mrdaju nigde. Ni ne zna koliko treba da bude u karantinu. NIko mu nije rekao.

Drugaru bolovanje istice ili je isteklo, sva sreca pa su prezdravili. Zove vec par dana sve moguce brojeve da mu ili produze bolovanje ili da mu daju neki papir da je u kucnom karantinu da ne dobije otkaz.

NE MOZE NIKOG DA DOBIJE NA TELEFON. Kada se i posle sat vremena na cekanju se neko javi kazu mu da oni nisu nadlezni za te stvari i sl.

Ako on laze lazem i ja ovde.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...