Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

@zunto
Nemoj se uzrujavati.
Piše ko šta hoće, u skladu sa savešću. Pravo je neotuđivo.
Sad, koliko to sve ima smisla, neka duga je priča.
Generalno, to sve polazi iz porodice. Obzirom da je Liberalizacija i dovela do razbijanja porodica, sve je razumljivo.
Uvek je bilo i "ovih" i "onih".
Nedo Bog da se svi složimo jer bi to bio znak da nas je zadesilo veliko zlo!

tt

Share this post


Link to post
Share on other sites
nemojte da generalizujete, molim vas. Ima nas itekako postenih i pozrtvovanih. Pod dva smrtnost u Italiji je velika zbog starosti pacijenta.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Upravo to@zunto nisam mislio da generalizujem ali eto kakvih iskustava ima... Pa bukvalno kao i sa majstorima sto se nasih 4tockasa tice... Neko zadovoljan nekim majstorom a neko ne, svakakvih iskustava ima... A sto kolega rece da je zdravstvo uruseno to sigurno jeste ali ne od strane samih radnika vec od strane politicara i politike koja se vodi... Kao i skolstvo npr...

U svakom slucaju pored predanih lekara koji i dalje imaju na umu Hipokratovu zakletvu neka nam i Bog pomogne da se izvucemo iz ovog sveobuhvatnog zla...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
nemojte da generalizujete, molim vas. Ima nas itekako postenih i pozrtvovanih. Pod dva smrtnost u Italiji je velika zbog starosti pacijenta.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Imam utisak da su najviše i pogođene ustanove za stare (nepopularno starački domovi) otuda toliki brojevi.

Imperial college London
https://www.imperial.ac.uk/mrc-global-infectious-disease-analysis/news--wuhan-coronavirus/


We estimate that in the absence of interventions, COVID-19 would have resulted in 7.0 billion infections and 40 million deaths


A to je upravo 0.5%

40*100/7000=0.571...

Što bi u prevodu na Srbiju bilo skoro jedan veći grad grad od 40000 ljudi, ako nas ima 7 000 000 po ovim pretpostavkama.

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, bit said:

Imam utisak da su najviše i pogođene ustanove za stare (nepopularno starački domovi) otuda toliki brojevi.

Imperial college London
https://www.imperial.ac.uk/mrc-global-infectious-disease-analysis/news--wuhan-coronavirus/


We estimate that in the absence of interventions, COVID-19 would have resulted in 7.0 billion infections and 40 million deaths


A to je upravo 0.5%

40*100/7000=0.571...

Što bi u prevodu na Srbiju bilo skoro jedan veći grad grad od 40000 ljudi, ako nas ima 7 000 000 po ovim pretpostavkama.

Послато уз помоћ ТT
 

Englezi su primenili taktiku imunitet stada,ne mozes da poredis njih i nas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ovo su ekstremne statistike

 

 

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, zunto said:

nemojte da generalizujete, molim vas. Ima nas itekako postenih i pozrtvovanih. Pod dva smrtnost u Italiji je velika zbog starosti pacijenta.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 

Zbog starosti, zbog toga što je infekcija ušla u bolnice i zarazila već teške pacijente i zato što je previše ljudi zaraženo za kratko vreme, te nema dovoljno lekara, kreveta, aparata itd

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zbog starosti, zbog toga što je infekcija ušla u bolnice i zarazila već teške pacijente i zato što je previše ljudi zaraženo za kratko vreme, te nema dovoljno lekara, kreveta, aparata itd
aparat bez doktora/tehnicara ne znaci nista... sve bolnice sa zatvorenim sistemima ventilacije su lose u ovoj prici, ovo vazi za op. sale koje su u vecini na ovakav nacin ventilirane. Ovakav sistem bi bio dobar da su filteri na vreme menjani ali...ja kazem da iz istih iskacu mrtvi cetnici. Svi proizvodjaci komponeti tj. filtera za ove sisteme kazu maksimum 6 meseci ali to kosta i vecini se jebe za to.
E sada sto samog virusa tice, gledajte ovako, apeleujem jos jednom, za svaki simptom javljajte se, maksimalno postujte mere prevencije o kojima mediji non stop pricaju.


Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

A svako ko iskoči iz sistema bez svoje krivice za nagradu 60% plate
Bravo!

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshtry said:

A svako ko iskoči iz sistema bez svoje krivice za nagradu 60% plate emoji106.png
Bravo!

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 

Zdravstveni sam radnik, radim u kcs. Preko 60 posto osoblja sedi kući ili radi jednu smenu od 8 sati u devet dana! Dao bih im 40,a ne 60 posto! Ne pričam o lažnim bolovanjima ili osoblju koje je hronično bolesno! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdravstveni sam radnik, radim u kcs. Preko 60 posto osoblja sedi kući ili radi jednu smenu od 8 sati u devet dana! Dao bih im 40,a ne 60 posto! Ne pričam o lažnim bolovanjima ili osoblju koje je hronično bolesno! 
Ne pričam ni ja.
Pola bolnice u Somboru se zarazi jer magarci u NS ne daju testove, onda ih pošalje kući u izolaciju i stavi na 60%...
Moju žena zbog dijabetesa poslata kući i na 60%...i ostali koji su sagorevali 20 i 30 godina u zdravstvu i navukli hronične bolesti 60%...
I treba kada oni koju nisu sagoreli u zdravstvu kao ti, čak nemaju ni projekciju da u budućnosti i oni mogu u taj koš...
Supruga mi je 18 godina u zdravstvu, znam šta pričam!

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, neshtry said:

Ne pričam ni ja.
Pola bolnice u Somboru se zarazi jer magarci u NS ne daju testove, onda ih pošalje kući u izolaciju i stavi na 60%...
Moju žena zbog dijabetesa poslata kući i na 60%...i ostali koji su sagorevali 20 i 30 godina u zdravstvu i navukli hronične bolesti 60%...
I treba kada oni koju nisu sagoreli u zdravstvu kao ti, čak nemaju ni projekciju da u budućnosti i oni mogu u taj koš...
Supruga mi je 18 godina u zdravstvu, znam šta pričam!

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 

Radim duže od tvoje žene. Do nekle si u pravu, ali... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Irena HGT said:

 

Dođe mi da spalim sve kladionice. Neverovatno.:angry:

 

 

Ko stoji iza njih????

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, rocket said:
Zdravstveni sam radnik, radim u kcs. Preko 60 posto osoblja sedi kući ili radi jednu smenu od 8 sati u devet dana! Dao bih im 40,a ne 60 posto! Ne pričam o lažnim bolovanjima ili osoblju koje je hronično bolesno! 

nas je 7-ca i radimo smenski rad, po 12 sati, a izmedju je pripravnost. Ako twko mislis, raspusti onda hirurgiju i anesteziju...

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Martin said:

Dođe mi da spalim sve kladionice. Neverovatno.:angry:

 

Ko stoji iza njih????

Beloruska liga čeka, imaš nešto protiv? :lol:

 

Donirali neki od njih respiratore, samo mi to pada na pamet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Woodoo said:

jeste, sindikat u zdrastvu je najveci sljam, pogotovu taj jedini, uglavnom ga vode protuve, nas lekara i farmaceuta su razbucali

Share this post


Link to post
Share on other sites

De de, verovatno zavisi kako je kod koga u bolnici/zdravstvenoj instituciji i slicno, kao sto rekosmo ne treba generalizovati. Da li za to treba biti kriv nacelnik, rukovodilac smene ili neko sasvim treci koji je odgovoran za opremu, trenutno nije bitno. 

Ja bi radije ove sto se inate i druzeljube u zguzeni im okupljanjima u fazonu 'ebe mi se za karantin, kerozin, ko ce mene da zatvara, ako su svi kod kuce ne mogu zaraziti nikog.. Blabla bla' lepo prvo rebno po dzepu debelo a onda mu istog momenta ukinuo pravo na lecenje ukoliko isti zaista dobije ovaj virus. 

Takodje bi i one koji su isli na pricest ili slicno da je bilo u novinama pa svi sa istom kasicicom.. U sred epidemije... Alo dje mozak... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, zunto said:

nas je 7-ca i radimo smenski rad, po 12 sati, a izmedju je pripravnost. Ako twko mislis, raspusti onda hirurgiju i anesteziju...

Moja žena radi u Mišoviću sa zaraženim pacijentima, u početku su radili 6 sati ali su kinezi to promenili na maks. 4, viša medicinksa sestra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, zunto said:

nas je 7-ca i radimo smenski rad, po 12 sati, a izmedju je pripravnost. Ako twko mislis, raspusti onda hirurgiju i anesteziju...

Radim smene od 24 sata na hitnom prijemu i izolaciji. Ne lupetam i znam šta pričam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...