Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Kod nas kod Save na NBG policija, pa nije doslovni rasterivala, nego više opominjala ljude da ne budu na Savskom keju, koji je uzgred krcat ljudima, grupicama. Ima manje ljudi nego inače, ali opet mnogo spram trenutnog stanja. 

Na kraju, pošto ne možeš ni u parku sesti (kod nas vezivali neke trake, bem ga), uzeli 2 stolice i na parking pored Bravka da slusamo muziku uz pivce i kvas. Em živimo zajedno, em nigde nikog okolo (u svim prilikama smo sa maskama, sem u poslednjoj kod kola) tako da nema ni ugrožavanja.

 

Sa druge strane, za ovo ukidanje vremena za šetnju pasa, čuo sam da su ljudi vezivali plišane igračke, iznosili kavez sa pticama i slično, što je ofc sigurno delom bio razlog za ovako nešto, ako je, a verujem da je istina, poznavajući naš mentalitet. 

No kad sve vreme pišemo o Covid-u, niđe priče o migrantima u Deliblatu i njima generalno kao izvorima zaraze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabrinjavajuca je stvar sto je zvanicni podatak bio da je 4% smrtnost kada je o Coroni pocelo kod nas da se prica.

 

Sada je zvanicni podatak 18%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

 

Nisam ispratio...18% od teško obolelih (na respiratoru), ili 18% od uopšte obolelih, tj. pozitivnih na virus bez obzira na težinu simptoma?

 

 

Edited by neshaoct
progutano slovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Današnji podatak. 

Kolika je stopa, procenite sami. Možete i na dnevnom nivou. 

 

E sad, kolika je %-tualno među određenom populacijom, to je diskutabilno zavisno od ranijih i trenutnih bolesti kod pojedinaca. Možda neke korona dotuče, a neke zdrave skroz obori. 

Svakako, imajuči u vidu da je to respiratorna bolest, ista ne bira koga će.

Untitled.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, ISV_01 said:

Sa druge strane, za ovo ukidanje vremena za šetnju pasa, čuo sam da su ljudi vezivali plišane igračke, iznosili kavez sa pticama i slično, što je ofc sigurno delom bio razlog za ovako nešto, ako je, a verujem da je istina, poznavajući naš mentalitet. 

No kad sve vreme pišemo o Covid-u, niđe priče o migrantima u Deliblatu i njima generalno kao izvorima zaraze...

Gledao sam snimak nekog balavca koji je izneo kornjacu napolje. Zbog takvih ce sada da ispastaju psi.

U vezi Deliblata, negde sam procitao komentar da je narod tamo pobedio ali nisam nasao neku drudu konkretnu vest.

1 hour ago, zunto said:

1977 i 1979 na respirstoru, obojca nula perspektiva, objxa gojazni ali nista preterano, jedan je jos hipertonicar... nazalost jedan je dans skoncao, javljo se nekoliko puta zbog simptoma. 

Pretpostavljam da je ovaj covek u pitanju.

https://niskevesti.rs/in-memoriam-preminuo-milan-andrejic-vecnik-gradske-opstine-palilula/

4f3f76741224c72dfcc1385b4a4151ef.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Djuk85 said:

Danas na Vidikovcu gomila ljudi...pijaca puna, redovi svuda.... Mislim da se ljudi najviše plaše gladi...i prljavog dupeta.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 

Ja sam prekoputa Lidla na Ceraku i danas oko 13h izašo i užas koliko ljudi na ulici, mogu misliti kako je bilo na pijaci. Onaj parkić gde su bile žute trake sve poskidali, deca na ljuljaškama, klackalicama, roditelji na klupicama sede kao da se ništa ne događa. 

Ovo je postalo da mora još više da se produži policijski čas ili svi na sajam definitivno. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene pocinje ozbiljno da nervira toliki nemar prema svom i tudjem zivotu.

 

A Instagram pun statistika koliko ljudi umre od obicnog gripa, raka,...

 

I dalje ljudi ne kontaku da su ti brojevi “tu negde” sa 500 zarazenih. Sta bi se desilo da taj broj ode na 3-4-5 miliona?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ПОСЛЕДЊА ЖЕЉА АЛЕКСАНДРА ВЕЛИКОГ

"На самрти, Александар је позвао своје војне генерале и рекао им своје три коначне жеље:
1. Најбољи лекари треба да носе његов ковчег.
2. Богатство које је он сакупио (новац, злато, драго камење) треба расути дуж поворке до гробља.
3. Руке треба да буду опуштене, тако да висе ван ковчегa да их сви виде.
Један од његових генерала, који је био изненађен овим необичним захтевима, питао je Александра да то
објасни.
Ево шта је Александар Велики имао да каже:
1. "Желим да најбољи лекари носе мој ковчег да покажу како, суочени лицем у лице са смрћу, чак и најбољи лекари на свету немају моћ да лече."
2. "Желим да пут буде прекривен мојим благом, тако да свако види да ће материјално богатство што сам стекао на Земљи остати на Земљи."
3. "Желим да се моје руке љуљају на ветру, тако да људи схвате да смо дошли на овај свет празних руку и да напуштамо овај свет празних руку пошто је најдрагоценије благо сасвим исцрпљено, а то је ВРЕМЕ."
Ми не уносимо у наш гроб било какво материјално богатство.
ВРЕМЕ је наше највредније благо, јер је ограничено.
Ми можемо да стекнемо више богатства, али не можемо стећи више ВРЕМЕНA.
Када смо некоме дали део нашег ВРЕМЕНA, ми смо, уствари, дали део нашег живота који никада нећемо моћи да вратимо. Наше ВРЕМЕ је наш живот!
Најбољи поклон који можеш дати својој породици и пријатељима је твоје ВРЕМЕ."

ђакон Александар Секулић

tt

Share this post


Link to post
Share on other sites

У Италији нема више песме са балкона, страхује се и од глади:
http://www.politika.rs/scc/clanak/451054/U-Italiji-nema-vise-pesme-sa-balkona-strahuje-se-i-od-gladi

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja rekoh na početku i pisaću pa makar me totalnim buzdovanom zamišljali.

Ovo nije virus koji ubija mase (Italija 60000000 stanovnika umrlo 10000 0.016% i da umre 50000 nije ništa bitno ne prelazi 0.5% stanovništva), medijska pompa strah političara, a pre svega nečija gnusna namera da izazove totalni ekonomski kolaps i smrt miliona nakon ovoga je u pozadini ove priče.

Kotao se loži a ventil pare zatvoren.

Ko šta, videćemo narednih godina.

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Italija, zvanicni podatak zatvoreniy skucajeva;

 

* Death 10023

* Recovered 12384

 

Znaci procenat slucajeva zavrsenih smrcu je udeo od 10023 u 22387 sto je vrlo blizu 50%.

 

Znaci da se primeni ista logika na pola milijarde, to je cetvrtija milijarde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...