Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

39 minutes ago, knezevic76 said:

...kad vam se ekipa pojavi na vratima, nećete stići da filozofirate a još manje da se izljubite za doviđenja, jer ovi što sad nadgledaju situaciju ne jebu živu silu. Služe NARODU I NACIJI i nemaju vremena za zajebanciju.
Mrzi me da vam sada detaljišem kako neke stvati funkcionišu kad je bezbednost države ugrožena, iz ličnog iskustva, tako da, kad osetite da ste možda zaraženi, krenite tamo gde vam je rečeno, nije na vama da određujete prioritete, ima čiji je to posao.

A, kad se odmakne malo sa svakodnevnih konferencija za štampu gde se priča sve u 16 kako je sve uređeno, sve se zna ko šta radi, imaju ljudi kojima je to posao, svega ima, znaju se unapred svi protokoli i procedure po kojima se sada radi jer je država ugrožena...stvarnost je ovakva...evo par primera, od kojih je jedan lični:

 

- onaj kamp u Moroviću, gde idu na 14 dana svi koji uđu u SRB. Prvo ne idu svi, eno ga Željko Obradović i svi juče stigli avionima odoše u kućnu izolaciju.

Ona sirotinja koja je išla u taj kamp noć je provela u uslovima gorima nego migranti u svojim kampovima...ali su sve istrpeli jer im je rečeno da ujutro dolazi epidemiolog da ih pregleda, da urade test na prisustvo korone, pa ako je sve ok idu kućama, ako nije zna se. Ujutro ih sve podelili u 28 grupa po 8 ljudi. Tako po njih 8 stajalo ispred jednog šatora koji je ambulanta. Izašao vojnik, dao svima po toplomer. Ulazili jedan po jedan kod lekara unutar šatora. Rečeno im da pogledaju kolika im je temperatura. Upisali taj podatak, pitali ih za adresu. Svi koji su bili ispod 37 pušteni kućama, dobili onaj papir oko izolacije na 14 dana i to je to. Kakav test kakvi bakrači, kakvih 14 dana u kampu kad nema uslova da se tamo boravi...

 

- Danima pričaju kako će i VMA da prima pacijente zaražene korona virusom. Danima pričaju kako i nju pune sa respiratorima, navode koliko komada.

Dođe Kinez, obiđe VMA i kaže ne može ovde jer ne valja sistem centralne klime/ventilacije. Ostane samo infektivni deo VMA kao pogodan jer je, kao i u svakoj bolnici to izdvojeno. Zar mora da dođe Kinez da nam kaže da VMA ne može...da nije došao ko zna koliko ljudi bi taj naš uređeni sistem zarazio unutar same VMA.

 

- Odem uveče 14.03. u Republiku Srpsku pre ovih rigoroznih mera, bukvalno na par sati. Mislim da je od izlaska do ulaska u SRB prošlo najviše 3 sata. Sipao pun, sve uobičajeno na Rači, nema gužve. Juče me po prvi put zove neki policajac da me pita ''poštujem li mere samoizolacije''. Rekoh mu da nikakve mere nisam dobio, da je to bilo pre nego je bilo šta uvedeno...i on kaže ''znam, znam da niste dobili, evo sada vam usmeno kažem malo budite kod kuće ovih 3-4 dana što je ostalo od tih 14''. Dam mu adresu gde sam sada i to je to.

Par sati nakon toga drugi policajac dolazi kod mojih kući jer pojma nema da je onaj prvi već razgovarao sa mnom, niti da mi je uzeo adresu na kojoj sam, niti ima moj broj... - uređen sistem.

 

- baba od 70 godina bila 24 sata na ulici jer su je tako bacili iz Hitne pomoći:

 

baba na ulici.jpg baba na ulici 02.jpg

 

U praksi staranje za starije od 65 godina, je l tako...

 

Da se razumemo do kraja:

Podržavam mere, uostalom šta ima ja da ih podržavam doneo ih je onaj koji i treba da ih donosi. Vidi se to u mojim postovima i pre ovog koji sad pišem.

Naravno da ne može sve da funkcioniše pod konac, nigde tako nije pa neće biti ni u SRB.

Ali, to ne znači da treba pravdati svaku glupost koju urade...jer onda u prvoj sledećoj situaciji neće biti ništa bolje.

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kao prvo, ne poznaješ ni mene ni Nešu ni nama slične i samim tim prvenstveno, ne možeš sebi da daješ za pravo da nas okarakterišeš na taj način. Šta ti znaš o tome gde sam ja i da li sam negde ležala? 
 
Moja majka je isto ležala u nehumanim uslovima dok je nisu ubili lekari i ova "država". 
 
Znam da bi delila isto mišljenje sa mnom, jer je razliku od ispranih mozgova umela da koristi svoj. 
Naravno, al na osnovu iščitanih brda vaših postova, mogu da steknem neku slliku kako razmišljate i na osnovu toga da dam moje mišljenje. Možda grešim, svi mi grešimo, al sam siguran da neko ko je preživeo od rova na kosovu do ležanja u svim klinikama Srbije, može vrlo dobro iz prve ruke da vam uporedi neke stvari i kako neke stvari funkcionišu za vreme vanrednog, ratnog i ostalih stanja. A ima nas dosta takvih, samo verovatno ne dramimo gde stignemo, već sagledamo situaciju kakva jeste, jer smo već propli kroz slične stvari, lično.
Što se tebe lično i Neše tiče, nemam protiv vas ništa lično. Al isto tako je ovo javni forum i imam pravo na moje mišljenje kao i vi na vaše. I opet ću reći, previše filozofije oko teme gde se ne pitamo ništa!
Jednostavno, ljudima je te neshvatljivo da moraju napustiti svoju zonu komfora. To je globalni problem, al što se pre shvati da treba da se gleda šira slika, pre će sve ovo proći.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj snimak sto je Woodoo okacio prilicno objasnjava celu situaciju i "sposobnost" ljudi da vode ovu drzavu.

Krizni stabovi, pozivanje na struku i ostalo je smeh.. Ko nije gledao neka lepo pogleda, ako ne moze da se skapira, onda vise puta u toku dana. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshaoct said:
A, kad se odmakne malo sa svakodnevnih konferencija za štampu gde se priča sve u 16 kako je sve uređeno, sve se zna ko šta radi, imaju ljudi kojima je to posao, svega ima, znaju se unapred svi protokoli i procedure po kojima se sada radi jer je država ugrožena...stvarnost je ovakva...evo par primera, od kojih je jedan lični:
 
- onaj kamp u Moroviću, gde idu na 14 dana svi koji uđu u SRB. Prvo ne idu svi, eno ga Željko Obradović i svi juče stigli avionima odoše u kućnu izolaciju.
Ona sirotinja koja je išla u taj kamp noć je provela u uslovima gorima nego migranti u svojim kampovima...ali su sve istrpeli jer im je rečeno da ujutro dolazi epidemiolog da ih pregleda, da urade test na prisustvo korone, pa ako je sve ok idu kućama, ako nije zna se. Ujutro ih sve podelili u 28 grupa po 8 ljudi. Tako po njih 8 stajalo ispred jednog šatora koji je ambulanta. Izašao vojnik, dao svima po toplomer. Ulazili jedan po jedan kod lekara unutar šatora. Rečeno im da pogledaju kolika im je temperatura. Upisali taj podatak, pitali ih za adresu. Svi koji su bili ispod 37 pušteni kućama, dobili onaj papir oko izolacije na 14 dana i to je to. Kakav test kakvi bakrači, kakvih 14 dana u kampu kad nema uslova da se tamo boravi...
 
- Danima pričaju kako će i VMA da prima pacijente zaražene korona virusom. Danima pričaju kako i nju pune sa respiratorima, navode koliko komada.
Dođe Kinez, obiđe VMA i kaže ne može ovde jer ne valja sistem centralne klime/ventilacije. Ostane samo infektivni deo VMA kao pogodan jer je, kao i u svakoj bolnici to izdvojeno. Zar mora da dođe Kinez da nam kaže da VMA ne može...da nije došao ko zna koliko ljudi bi taj naš uređeni sistem zarazio unutar same VMA.
 
- Odem uveče 14.03. u Republiku Srpsku pre ovih rigoroznih mera, bukvalno na par sati. Mislim da je od izlaska do ulaska u SRB prošlo najviše 3 sata. Sipao pun, sve uobičajeno na Rači, nema gužve. Juče me po prvi put zove neki policajac da me pita ''poštujem li mere samoizolacije''. Rekoh mu da nikakve mere nisam dobio, da je to bilo pre nego je bilo šta uvedeno...i on kaže ''znam, znam da niste dobili, evo sada vam usmeno kažem malo budite kod kuće ovih 3-4 dana što je ostalo od tih 14''. Dam mu adresu gde sam sada i to je to.
Par sati nakon toga drugi policajac dolazi kod mojih kući jer pojma nema da je onaj prvi već razgovarao sa mnom, niti da mi je uzeo adresu na kojoj sam, niti ima moj broj... - uređen sistem.
 
- baba od 70 godina bila 24 sata na ulici jer su je tako bacili iz Hitne pomoći:
 
894117321_babanaulici.thumb.jpg.e0babd69eb595da57b301fb5873c08de.jpg 1116561608_babanaulici02.thumb.jpg.5c106362d6b067cb519a04422544ee8b.jpg
 
U praksi staranje za starije od 65 godina, je l tako...
 
Da se razumemo do kraja:
Podržavam mere, uostalom šta ima ja da ih podržavam doneo ih je onaj koji i treba da ih donosi. Vidi se to u mojim postovima i pre ovog koji sad pišem.
Naravno da ne može sve da funkcioniše pod konac, nigde tako nije pa neće biti ni u SRB.
Ali, to ne znači da treba pravdati svaku glupost koju urade...jer onda u prvoj sledećoj situaciji neće biti ništa bolje.
 
 

Brdo stvari ne funkcioniše "pod konac", to je svima jasno, jer su neke odluke donete kasno, a trebalu su mnogo ranije jer je sugerisano, al se neko zajebavao i zbijao šale.
Nismo mi ti koji ćemo sad ispravljati, niti možemo, ispraviti propuste. Mi smo izabrali mnogo ranije, tamo gde se pitamo, one koji sada kroje sudbinu naroda.
 

1 hour ago, neshtry said:
Kneževiću, ajd smiri pundre. Lepo ti je Irena rekla

Šta je rekla? Da će ona i njoj zaraženi, ne da Bog, sutra sedeti u svom stanu jer im je Sajam FUJ!
Zamisli da svi tako postupimo? Šta bi se onda desilo? Izlečili bi se, sve bi bilo super, nikom ništa, prošla pandemija, Srbi najpametniji?
Taj stav je pogrešan i tačka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve, sve, ali koliko je država strašna i rešena u merama koje primenjuje (pod pretnjom zatvorske kazne i krivične odgovornosti) se vidi po tome da su one ljude posle malo dreke odveli iz kampa u Subotici i smestili u vojnu gimnaziju u BG.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je pogresan tvoj stav oko virusa? :D
 

1 hour ago, totti said:
Sve, sve, ali koliko je država strašna i rešena u merama koje primenjuje (pod pretnjom zatvorske kazne i krivične odgovornosti) se vidi po tome da su one ljude posle malo dreke odveli iz kampa u Subotici i smestili u vojnu gimnaziju u BG.

A migrante posle 17h sa 48 autobusa pravo u Delibat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj "ko se zajebavao i zbijao sale..." sad je kao ozbiljan? Dja tamo, dja vamo? Pa nece da moze tako da se vodi drzava i sve ostalo sto ta funkcija nosi...

 

Nego je ovaj narod kratke pameti pa kad prodje ovaj pičvajz on ce i dalje da nastavi da cuti i trpi...

 

 

Gasi internet cupaj kablove...

 

 

Edited by neshaoct
popravio YouTube link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za ovaj snimak Nestorovica, izvuceno je iz konteksta i montirano tako da ispadne da je izjavio to u vezi vanzemaljaca. Postoji cak i u omentarima tog snimka link koji demantuje tu izjavu.

 

Covek je odlican pulmolog i ne znam sta mu je trebalo da se uvuce u ovaj glib.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshaoct said:

- Odem uveče 14.03. u Republiku Srpsku pre ovih rigoroznih mera, bukvalno na par sati. Mislim da je od izlaska do ulaska u SRB prošlo najviše 3 sata. Sipao pun, sve uobičajeno na Rači, nema gužve. Juče me po prvi put zove neki policajac da me pita ''poštujem li mere samoizolacije''. Rekoh mu da nikakve mere nisam dobio, da je to bilo pre nego je bilo šta uvedeno...i on kaže ''znam, znam da niste dobili, evo sada vam usmeno kažem malo budite kod kuće ovih 3-4 dana što je ostalo od tih 14''. Dam mu adresu gde sam sada i to je to.

Par sati nakon toga drugi policajac dolazi kod mojih kući jer pojma nema da je onaj prvi već razgovarao sa mnom, niti da mi je uzeo adresu na kojoj sam, niti ima moj broj... - uređen sistem.

Odakle im tvoj kontakt broj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao im Telekom ili su sami uzeli od njih.  :) 

Imam par brojeva na svoje ime kod VIP-a, i jedan broj kod Telekoma (koristi ga otac). Zvali su njega (taj broj u Telekomu) misleći da sam ja...pa im je on onda dao moj broj (kod VIP-a). 

Ili samo mogu da uzimaju brojeve od Telekoma, ili prvo krenu od njega i onda samo za one ljude koji nemaju broj kod njih prelaze na druge operatere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovaj je vrhunski stručnjak, ali se nalupetao danas za sve pare...

Zašto puštaju neelokventne i nespremne ljude na presicu, jbm li ga...

 

IMG_20200326_152848.thumb.jpg.471c633e53446624bcaee2e192c452eb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za zaštitu starih, ova baba ostavljena.

Pre mesec silazim iz stana izlazim, čovek iz hitne ostavi komšiju na ulazu zgrade (on živi na 5 spratu), okrenu se i nastavi iza mene, okrenem se vidim polu živ komšija drži se za zid 84g beo kao kreč.

Trknem do njegovog stana javim babi njegovoj da su ga izbacili ispred zgrade.

Pozovem koga treba od unučića, sačekam sa njim dole dok rođeni nisu stigli da ga odnesu gore.

To je odnos prema starima, pojedinaca iz hitnih službi.

A virus, tu nema prave zaštite, idete u radnju, džaba maska rukavice, otvarate frižidere uzimate proizvode dajete i primate novac proizvode nosite kući pa pravac u frižider, hodate, onda bi trebalo kao u startrek da se razbijete na atome pa priđete kroz filter pre sastavljanja.

Danas gledam kao fol svi te krpe nabili na glavu, a nema ko se nije za bravu uhvatio, ručke od korpe, novac.

Srećom nije mnogo smrtonosan.

Što ne znači da za našeg života neće biti još žešćih bolesti.

A tek smo na početku duge izolacije i brze ekonomske propasti .

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, neshaoct said:

Dao im Telekom ili su sami uzeli od njih.

 

Pa da, nista cudno, Telekom im daje brojeve.

Za prosle izbore se dobro secam da su kolege i jos neke ljude iz mog okruzenja koji su u Telekomu redovno smarali iz SNSa, slali poruke, da li ce glasati za koga itd.. Pritom ljudi nemaju nikakve veze sa strankama.

Nas koji smo u VIPu niko nije kontaktirao. Znam da sam se uvek cudio kako mene niko ne zove, hteo sam da im se nacestitam majke :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno mogu da naštampaju para koliko im treba, budžet im je pitaj Boga koliko, ali....USA sada ide i prosi po svetu osnovne stvari poput maski, hirurških kapica, sanitarnih odela, sanitarnih navlaka za obuću...pa sve do aparata poput inhalatora i raznih vrsta respiratora. Ukratko:

Quote

Trampova administracija uputila je, preko USA ambasada, pozive širom sveta drugim državama da im daju ili prodaju što je više moguće osnovnih medicinskih materijala i aparata, kako bi se borili sa pandemijom korona virusa. Spisak koje su USA Ambasade dobile sadrži 25 stavki, sa instrukcijama američkim diplomatama da prioritet imaju one stavke koje se mogu obezbediti danas, a da je sekundarni fokus na stavkama koje mogu biti dostupne kasnije. Sam Predsednik Amerike je lično zvao lidere jednog broja država želeći na taj način da svojim autoritetom obezbedi više pomoći. Prva na listi mu je bila Južna Koreja. Ljudi iz njegove administracije su razgovarali čak i sa zvaničnicima Kine, koju su takoreći do juče optuživali da je kriva za sve i da je tajila podatke od sveta, što je izazvalo pogoršanje njihovih odnosa.

 

Istovremeno, na domaćem planu Tramp priča kako Amerika nikada neće zavisiti od uvoza osnovnih medicinskih stvari, kako Amerika svega ima dovoljno u federalnim rezervama i da kreće raspodela toga po pojedinačnim državama članicama USA. Paralelno sa tim još ne koristi zakonske mogućnosti da natera privatne kompanije da državne porudžbine dobiju prioritet, već se sve zasniva na pozivima da oni sami to urade.

Kompletan tekst na CNN:

https://edition.cnn.com/2020/03/25/politics/us-global-appeal-corona-supplies/index.html

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Woodoo said:

Samo da napomenem da sam negde pročitao da je za apoteke nabavna cena maski 70 din po komadu.

Nabavna cena 70 + PDV, pa zakup lokala, plate radnicima, donekle je možda i opravdana cena od 110 ako gledamo realno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Axic said:
Nabavna cena 70 + PDV, pa zakup lokala, plate radnicima, donekle je možda i opravdana cena od 110 ako gledamo realno. 

Brt znas li ti koliko zaradjuju apoteke?
 

Premijer Engleske: Pobedicemo!
Predsednik Italije: Forza Italia!
Predsednik Spanije: Izdrzacemo!
Predsednik Srbije: Mala su nam groblja...

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, Axic said:

Nabavna cena 70 + PDV, pa zakup lokala, plate radnicima, donekle je možda i opravdana cena od 110 ako gledamo realno. 

Upravo na to sam mislio, pre epidemije je kutija od 50 komada kostala 500 din, toliko su placali stomatolozi maske.

Previsoka je nabavna cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...