Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Mediji reaguju po sistemu Klik Bejta. Misliš da će prodati vest kako je sve pod kontrolom? Ljudi su alavi na senzacije i jednostavno preskaču sve te vesti. Kapiram ja ogorčenost političarima, inače sam vrlo apolitična ličnost, hvala Bogu te mi i posao brani da budem, ali ljudi smanjite malo pljuvanje, po ljudima koji rade posao i više nego dobro.

Prvo nismo hteli da uđemo u halu dok je mi ne dezinfikujemo i to je odradila najstručnija ekipa u Vojsci (ista koja dezinfikuje i Kineze), drugo slažem se da su ćebad i kreveti dotrajali, ali se nikako ne slažem da su prljavi, to što se vi sećate ili ste čuli od nekog kako je nekad bilo, zaboravite. Ćebad se recimo periodično hemijski čiste, a čuvaju se umotani i spakovani u najlonske džakove (nema osveživača, ali Bože moj)... Na žalost i ja sam skoro bio u bolnici na ležarini i nekoliko mojih prijatelja, te sam imao priliku da vidim njihov inventara, neka fala pre ću u šator, na poljski krevet i tu, bjlak, i zamisli maslinasto zelenu, ćebad!

Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio, ali mi to jednostavno smeta. Kao onomad kad je kukavno šta će nama puške, a recimo, nećete verovati koliko je incidenata u zadnjih nekoliko dana sa narkomanima (u jednom sam lično reagovao), jbg nema lekića...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bane1321 said:

A ti znaš da su baš takva???

Koga braniš? VS?

Nema potrebe da braniš VS jer ništa nisam napisao (niti sam video da je neko drugi napisao) protiv VS.  :thumbup: 

Oni ljudi rade sa onim što imaju, a bolje i novije od ovoga nemaju jer im niko nije kupio (tako sam i napisao). Uostalom, i oni odgovorni za to su potrčali da kažu da nije trebalo pokazivati slike Sajma. Što nije trebalo ako je sve čisto, uredno...

 

1 hour ago, bane1321 said:

Ali šta znam ja, samo sam dugovao preko hiljadu istih do pre godinu dana i slao periodično na hemijsko i igrom slučaja znam odakle su ta na sajmu...

Ne sumnjam.

Jesi li papirološki poslao, dobio isto tako papirološki da je urađeno i opet spakovano...ili si lično išao, pogledao/pipnio svako ćebe i dušek posle hemijskog čišćenja? Ako je ovo drugo, onda taj materijal nismo videli na slikama nego smo videli neku drugu ćebad i dušeke, ne one o kojima si se ti starao. Mnogo stvari u VS papirološki izgleda kako treba i redovno se održava, stara se neko o tome. Kad se to izvadi na svetlost Sunca (u ovom slučaju svetlost sajamske hale), vidi se u kakvom je stvarno stanju. Niko nije ćorav, pa nema potrebe da se ubeđujemo oko nečega što se vidi (trunje, fleke...).

 

Inače, zašto uopšte postoji stavka periodičnog slanja na hemijsko ovakvih stvari? Zašto je ovo uopšte posao za VS?

Zašto sektor za vanredne situacije nema spremnih 10.000 dušeka, 10.000 ćebadi, 10.000 jastuka, 20.000 jastučnica = sve zajedno manje od milion evra. Kupi se novo na svakih 3-4 godine, pa izađe godišnji trošak ispod 200.000 evra...i uvek imaš novo, zapakovano, fabrički čisto za ovakve situacije. Čak i ne moraš da čuvaš u nekom magacinu VS, nego sklopiš takav ugovor sa Ikea ili Jysk ili nekim drugim, da kod njih uvek imaš rezervisanu kvotu koju možeš da povučeš kad god ti zatreba, a zauzvrat im svake godine uplatiš 200.000 evra. Niti čistiš, niti skladištiš, niti brineš o bilo čemu, jednom kvartalno odeš da vidiš da su fizički odvojili količinu koju si platio...a, kad ti zatreba samo im kažeš na koju adresu treba da stigne (govorim za ovakve situacije, ne za ono što VS redovno koristi). A, oni, kako im ne bi propalo posle par godina stajanja, će periodično vaditi baš iz tog lagera i stavljati u prodaju, a nove dušeke i ostalo ubacivati u lager....tako da faktički nikada nećeš imati ništa što je starije od godinu ili dve.

 

Razumem da se skupe stvari ne kupuju malo-malo nove, pa se još kako održava decenijama isti tenk, kamion, vozilo bilo koje vrste, oruđa...ali jebeno isto ćebe mora da se drži decenijama u VS - ne mora, nego će odgovorni pre ukrasti jedan stan svake godine nego odvojiti istih 200.000 evra za ovakve opšte korisne stvari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta onda ispadne da u celoj Italiji umre dnevno 800 ljudi, sve ukupno.. pa tolko ih unmre i kod nas. Malo mi to neverovatno da se toliko prica o tim brojkama a da ustvati nije to taj podatak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam gledao intervju sa gradonacelnikom Bergama u Italiji. Kaze da je broj umrlih mnogo veci, jer ljudi i umiru u kucama, bar oni koji ne stignu do bolnice.. Kaze da ima mnogo zarazenih koji ostaju kod kuce, stanje se pogorsa i oni umru, takvi kako kaze se uopste ne nalaze u evidenciji umrlih od korona virusa... 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Ne branim nikoga, samo se pitam odakle iznikoše toliki stručnjaci, koji na osnovu slika u novinama mogu da ocene da je nešto "upisano i smrdljivo". A opet na stotinu mesta, sa razlogom, savetuju ljudima da odu i pogledaju auto koji kupuju, a ne da veruju slikama. ;)

Za onaj papirološki deo, stvarno nemam reči, ti veruješ slikama, a ja ne verujem onome što sam video, te da moram da idem u ustanovu gde se to radi i da proveravam? 

@Woodoo

U Češkoj je proglašeno vanredno stanje nakon smrti trudnice, za koju se kasnije, ispostavilo da je umrla od sepse!

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, bane1321 said:

...koji na osnovu slika u novinama mogu da ocene da je nešto "upisano i smrdljivo".

Oko mirisa su pisali ljudi koji su bili tamo, slažem se da to ne može na osnovu slika...dok fleke (ne znam od čega drugo mogu da budu), i trunje može da se vidi sa slika:

17 hours ago, neshaoct said:

 

srb sajam 02.jpg

Mislim da nema velike potrebe da se o tome kako je sve izgledalo raspravljamo jer evo ovde i ovde.

 

5 minutes ago, bane1321 said:

Za onaj papirološki deo, stvarno nemam reči, ti veruješ slikama, a ja ne verujem onome što sam video, te da moram da idem u ustanovu gde se to radi i da proveravam? 

Eto, sad možeš zajedno sa nama da vidiš kako je u praksi ono što je na papiru čisto, uredno i zapakovano. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:
Ne sumnjam.
Jesi li papirološki poslao, dobio isto tako papirološki da je urađeno i opet spakovano...ili si lično išao, pogledao/pipnio svako ćebe i dušek posle hemijskog čišćenja? Ako je ovo drugo, onda taj materijal nismo videli na slikama nego smo videli neku drugu ćebad i dušeke, ne one o kojima si se ti starao. Mnogo stvari u VS papirološki izgleda kako treba i redovno se održava, stara se neko o tome. Kad se to izvadi na svetlost Sunca (u ovom slučaju svetlost sajamske hale), vidi se u kakvom je stvarno stanju. Niko nije ćorav, pa nema potrebe da se ubeđujemo oko nečega što se vidi (trunje, fleke...).
 
Inače, zašto uopšte postoji stavka periodičnog slanja na hemijsko ovakvih stvari? Zašto je ovo uopšte posao za VS?
Zašto sektor za vanredne situacije nema spremnih 10.000 dušeka, 10.000 ćebadi, 10.000 jastuka, 20.000 jastučnica = sve zajedno manje od milion evra. Kupi se novo na svakih 3-4 godine, pa izađe godišnji trošak ispod 200.000 evra...i uvek imaš novo, zapakovano, fabrički čisto za ovakve situacije. Čak i ne moraš da čuvaš u nekom magacinu VS, nego sklopiš takav ugovor sa Ikea ili Jysk ili nekim drugim, da kod njih uvek imaš rezervisanu kvotu koju možeš da povučeš kad god ti zatreba, a zauzvrat im svake godine uplatiš 200.000 evra. Niti čistiš, niti skladištiš, niti brineš o bilo čemu, jednom kvartalno odeš da vidiš da su fizički odvojili količinu koju si platio...a, kad ti zatreba samo im kažeš na koju adresu treba da stigne (govorim za ovakve situacije, ne za ono što VS redovno koristi). A, oni, kako im ne bi propalo posle par godina stajanja, će periodično vaditi baš iz tog lagera i stavljati u prodaju, a nove dušeke i ostalo ubacivati u lager....tako da faktički nikada nećeš imati ništa što je starije od godinu ili dve.
 
Razumem da se skupe stvari ne kupuju malo-malo nove, pa se još kako održava decenijama isti tenk, kamion, vozilo bilo koje vrste, oruđa...ali jebeno isto ćebe mora da se drži decenijama u VS - ne mora, nego će odgovorni pre ukrasti jedan stan svake godine nego odvojiti istih 200.000 evra za ovakve opšte korisne stvari. 

Isto mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Evo ako meni ne verujete, nije frka da se sredi klupski obilazak sajma u trajanju od 14 do 28 dana! Pun pansion! Kad već nema sajma automobila! :D:D

 

Edited by bane1321
Be cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli bi da ubace neko oruđe, oružje ili uređaj za kraći kurs....

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, bane1321 said:

Evo ako meni ne verujete, nije frka da se sredi klupski obilazak sajma u trajanju od 14 do 28 dana! Pun pansion! Kad već nema sajma automobila! :D:D

Drugi put :D:D 

Evo, dobili su iz Evrope juče 94 miliona evra namenski za borbu protiv korone, pre toga još neke pare, sledeće nedelje još oko 30...pa će se valjda setiti da od tih preko 100 miliona evra kupe nešto dušeka i ćebadi, a ne opet stan od tetke iz Kanade.

 

36 minutes ago, bane1321 said:

A za Ikeu i Jysk je toliko neozbiljno, da ti oni nešto čuvaju???? Teško bi im bilo da pobegnu iz Srbije po izbijanju nekog s..a? I posle ih ti tuži!

Nema potrebe verovati njima (ili bilo kome drugome). :thumbup: 

To se rešava bankarskim garancijama koje navedeš kao uslov posla, tako da kad zatreba ili će imati na stanju ono što su se obavezali, ili će im biti naplaćena garancija od više desetina miliona evra (namerno tražiš mnogo veću nego što je vrednost materijala). Pričam za ovakve situacije, ili poplave...faktički za sve osim ratnog stanja.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:

Šta je na meniju? emoji3.png

Za tebe ćemo da sredimo nešto mlado!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radije ću da sedim u stanu i da se raspadam 5 dana od kašlja i temperature nego da idem među 3000 raznoraznih ljudi, da spavam na smrdljivom dušeku i jastuku, na metar od nekoga ko može biti i manijak i sa nekom drugom zaraznom bolešću i sa ko zna kakvim shvatanjima po pitanju higijene, a i da delim kupatilo sa istim. Neka. Ako mi se sloši idem u bolnicu gde mi je i mesto i gde će i biti obezbeđeno sve što treba za bar osnovno lečenje. 

 

Problem i jeste u tome što se sve radi bez ikakvog plana i ideje, što nisu ni malo spremni niti imaju bilo kakve definisane mere za ovakve situacije i tako sada, zbog gomile idiota koji su zaraženi i koji bi trebali da budi u kućnoj izolaciji - a nisu, nego seju boleštinu svuda naokolo mi treba da idemo u improvizovani kamp za zaražene. 

 

Kada bi samo prekvalifikovali hiljade botova koji se i sada bave kampanjom, u volontere koji bi brinuli o onima u kućnoj izolaciji mogli bi da pokriju barem ceo Beograd i okolinu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi ti devojko ležala na infektivnoj a bogami ni u podrumu Vipegradske gde leže žene posle kiretaže!
Lično i personalno sam prisustvovao na oba mesta i sajam je za ono Hayat, najblaže rečeno, da ne pričam da sam do svoje supruge preskakao UGALJ u hodniku i da je ona zadobila povredu od FEDERA kopruge) iz dušeka koji joj je probio kožu, inače POSTELJINA NA KOJU JE DOVEDENA JE BILA KRVAVA OD PRETHODNIH PACIJENATA!
Da ne širim dalje i vama klincima ne objašnjavam neke stvari, al vratio bih vojni rok pa bi sad drugačije gledali na VS.
Ovu situaciju u našoj zemlji samo vojska može da drži pod kontrolom uz pomoć ljudi iz medicinske struke.
Šta mislite, ko je apelovao na AV da se uvede Vanredno stanje, policijski čas i zašto?
Ko je rekao, dosta sa zajebancijom, ako sutra ne bude bilo V, Stanje, izgubiće se kontrola nad celom situacijom?
Sad se tek vidi koliko su ljudi sebični , maliciozni, razmaženi, da ne nabrajam dalje, znate već sami.

Irena, Nešo i vama slični, kad vam se ekipa pojavi na vratima, nećete stići da filozofirate a još manje da se izljubite za doviđenja, jer ovi što sad nadgledaju situaciju ne jebu živu silu. Služe NARODU I NACIJI i nemaju vremena za zajebanciju.
Mrzi me da vam sada detaljišem kako neke stvati funkcionišu kad je bezbednost države ugrožena, iz ličnog iskustva, tako da, kad osetite da ste možda zaraženi, krenite tamo gde vam je rečeno, nije na vama da određujete prioritete, ima čiji je to posao.

Verujte, opet kažem, ne pitamo se ništa u ovakvim situacijama i svako odbijanje saradnje može skupo da košta. Ne pitajte kako znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino malo nezgodno što se ne pitaš ništa, ili da ćutiš da imaš simptome, a to će ti naplatiti ko alfa servism.
Ima onaj gif sa gidrom bojanićem
https://streamable.com/0g77f

Ali kako je tako je, panika je ogromna, smrtnost u opštoj populaciji mizerna, svi će izvući debele pouke kad sve ovo prođe.

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, knezevic76 said:

Nisi ti devojko ležala na infektivnoj a bogami ni u podrumu Vipegradske gde leže žene posle kiretaže!
Lično i personalno sam prisustvovao na oba mesta i sajam je za ono Hayat, najblaže rečeno, da ne pričam da sam do svoje supruge preskakao UGALJ u hodniku i da je ona zadobila povredu od FEDERA kopruge) iz dušeka koji joj je probio kožu, inače POSTELJINA NA KOJU JE DOVEDENA JE BILA KRVAVA OD PRETHODNIH PACIJENATA!
Da ne širim dalje i vama klincima ne objašnjavam neke stvari, al vratio bih vojni rok pa bi sad drugačije gledali na VS.
Ovu situaciju u našoj zemlji samo vojska može da drži pod kontrolom uz pomoć ljudi iz medicinske struke.
Šta mislite, ko je apelovao na AV da se uvede Vanredno stanje, policijski čas i zašto?
Ko je rekao, dosta sa zajebancijom, ako sutra ne bude bilo V, Stanje, izgubiće se kontrola nad celom situacijom?
Sad se tek vidi koliko su ljudi sebični , maliciozni, razmaženi, da ne nabrajam dalje, znate već sami.

Irena, Nešo i vama slični, kad vam se ekipa pojavi na vratima, nećete stići da filozofirate a još manje da se izljubite za doviđenja, jer ovi što sad nadgledaju situaciju ne jebu živu silu. Služe NARODU I NACIJI i nemaju vremena za zajebanciju.
Mrzi me da vam sada detaljišem kako neke stvati funkcionišu kad je bezbednost države ugrožena, iz ličnog iskustva, tako da, kad osetite da ste možda zaraženi, krenite tamo gde vam je rečeno, nije na vama da određujete prioritete, ima čiji je to posao.

Verujte, opet kažem, ne pitamo se ništa u ovakvim situacijama i svako odbijanje saradnje može skupo da košta. Ne pitajte kako znam.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 

Kao prvo, ne poznaješ ni mene ni Nešu ni nama slične i samim tim prvenstveno, ne možeš sebi da daješ za pravo da nas okarakterišeš na taj način. Šta ti znaš o tome gde sam ja i da li sam negde ležala? 

 

Moja majka je isto ležala u nehumanim uslovima dok je nisu ubili lekari i ova "država". 

 

Znam da bi delila isto mišljenje sa mnom, jer je razliku od ispranih mozgova umela da koristi svoj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, knezevic76 said:

Šta mislite, ko je apelovao na AV da se uvede Vanredno stanje, policijski čas i zašto?
Ko je rekao, dosta sa zajebancijom, ako sutra ne bude bilo V, Stanje, izgubiće se kontrola nad celom situacijom?

Vulin ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...