Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Ali da l' je ovo realno... pita da l' može da iskoristi let i rezerviše mesto ako AirSerbia ode po naše u Minhen

Pa sve ti ebem koji smo mi tupsoni jbt

Ako neko hoće da komentariše, evo linka

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2579282948952459&id=1406571032890329Screenshot_20200325-133628_Facebook.jpgScreenshot_20200325-134232_Facebook.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raša Karapandža je radio pre neki dan proracun, koji fino prati trenutni rast zaraženih kod nas.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sajam, Srbija:

 

srb sajam 02.jpg srb sajam.jpg

 

 

 

Isto za 24 sata, isto neka njihova hala, isto vojska - Iran:

 

iran05.jpgiran06.jpgiran07.jpg

iran01.jpgiran02.jpgiran03.jpgiran04.jpg

 

Namerno Iran za poređenje jer ni oni ne plivaju u parama, ali daju primer koliko samo jedno ćebe koje nije usrano, zapišano, trulo i maslinasto zeleno menja situaciju.

Plus što naš Ministar Odbrane slobodno može da pozajmi od tetke za par hiljada dušeka u Jysk-u, ima i Ikea tu blizu Beograda valjda mu je neko rekao...a, ne da vade iz magacina ono što su tamo stavili posle bombardovanja otprilike.

Ili, oni misle kad daju nalog VS da će ona da izvadi ono novo što su joj kupili, ono novo nikad neotpakovano, šta li... Pa, nema VS to, niste joj nikada kupili, niste nikada dali pare za to, izvadila je VS iz magacina ono što joj je Tito kupio, a i to je već koristila...

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan je ograničena maksimalna cena maski na 120 dinara.

Kako su došli do tog iznosa pojašnjava nam danas jedan apotekar iz Niša sa primerom iz prakse:

Quote

Stigle maske I do nas, slogirao sam se

Nabavna Cena 72 din plus pdv 20%, lopovluk na kub, zaokruzio sam na 90 prodajnu cenu neka ide narodu u ovoj situaciji.

Zato 90% apoteka odvalilo na 110-120 dindzi, e crkli da bog da, svi propali do jednog kada se ovo zavrsi.

Jos se Neko pita zasto Corona hara, ma Corona je med za ono sto zasluzujemo.

Jebo vas profit da Vas jebe.

Mogli su da uvedu maksimum na 110, mogli su na 100, mogli su na 90 dinara i da opet niko ne gubi ništa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrdio malopre i jedan od stručnjaka iz Kine na RTS-u, a ranije danas na internetu:

Quote

U toku je akcija potpunog pražnjenja studentskih domova u Novom Sadu (verovatno isto tako i u BG), studentima je rečeno prošle nedelje da izađu, i da mogu da ostave stvari dok ovo ne prođe.

Sada se iznose i lične stvari i pakuju u džakove (ko može da dođe po njih može do sutra u 12h, a ko ne može doći po stvari a to jeste problem jer nema buseva, ili su iz R.S. jer je granica zatvorena, stvari će biti lagerovane negde), a sve zato da bi i domovi bili na raspolaganju.

 

Kinez reče da će domovi biti za ljude koji su bili u kontaktu sa onima koji su pozitivni na virus.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

Plus što naš Ministar Odbrane slobodno može da pozajmi od tetke za par hiljada dušeka u Jysk-u, ima i Ikea tu blizu Beograda valjda mu je neko rekao...a, ne da vade iz magacina ono što su tamo stavili posle bombardovanja otprilike.

Ili, oni misle kad daju nalog VS da će ona da izvadi ono novo što su joj kupili, ono novo nikad neotpakovano, šta li... Pa, nema VS to, niste joj nikada kupili, niste nikada dali pare za to, izvadila je VS iz magacina ono što joj je Tito kupio, a i to je već koristila...

Ja zapravo mislim da nije problem finansijske prirode,cena za par hiljada cebadi je smesna.
Posto je onaj bilde Julin ministar odbrane,a video sam da se tamo vrteo kad je pocelo opremanje,ne bi me zacudilo da je on licno insistirao da sve to izgleda po "vojnicki".. Siguran sam da se idiotu ostvario san da dodje do nekog vanrednog stanja i krizne situacije,da bi on mogao da se iskaze kao veliki strateg i vojskovodja makar i protiv virusa..sta ces..bolest ne bira (mislim na njegovu)

Edited by Decak Iz Vode

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, neshaoct said:

Pre neki dan je ograničena maksimalna cena maski na 120 dinara.

Kako su došli do tog iznosa pojašnjava nam danas jedan apotekar iz Niša sa primerom iz prakse:

Mogli su da uvedu maksimum na 110, mogli su na 100, mogli su na 90 dinara i da opet niko ne gubi ništa...

U apoteci prekoputa moje zgrade komšija danas platio 110 dinara po komadu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa oni namerno hoce da to izgleda kao logor, jer eto kao bices kaznjen sto si zarazen.

Onda ce to da stvori kontra efekat, svi oni koji su sa lakim simptomima nece ni hteti da se testiraju i ostace kod kuce.

Evo ja prvi ne bih isao tamo u klanicu, pre cu kod kuce da smrdim i lecim se. Onda to povlaci drugu stvar, zarazice se neko od ukucana itd itd.. A ovakvih situacija ce biti sigurno.

Ovi imbecili iz vlasti kao da pokusavaju da nam uteraju strah u kosti, da se mi plasimo necega, prete, spominju groblja..

 

Apropo apoteka, evo danas citam naplacuju neko sredstvo za ruke od 100ml citavih 300 dinara.. Realna cena je mozda oko 150. Maske necu ni da spominjem, nisam ni kupovao, bolje 10 jaja uzeti i jesti kajganu 2 dana :D

Te apoteke i "privatnike" slati na robiju po kratkom postupku. 

 

Daj da im uteramo qrac da niko ne pere ruke i svi napolje, pa neka se cesu posle :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, neshaoct said:

jedno ćebe koje nije usrano, zapišano, trulo i maslinasto zeleno menja situaciju.

A ti znaš da su baš takva???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, tako sam i ja nesto cuo.. 

Danas se setim da su moji isto pre neki dan uzeli ono sredstvo za ruke i platili 300 dinara. Bukvalno otimanje para narodu u krizi. Razumem da je nestasica i sve, al ne mora bas duplo da se uzima. 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, neshtry said:

Takva su, ne daj Bože da moraju da se istresu,nastaje eko katastrofa...


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 

E dobro da i ja naučim nešto...

Verovatno si video svojim očima ona na sajmu?

Ali šta znam ja, samo sam dugovao preko hiljadu istih do pre godinu dana i slao periodično na hemijsko i igrom slučaja znam odakle su ta na sajmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ono sa snimaka i slika ne izgleda da je cisto, oprano itd..

Doduse, nisam bio u hali pa ne znam, da li se oseca, dal je cisto ili ne, ali na slikama i snimcima ne izgleda tako.

Ako znas kako i sta, ti i napisi. Ljudi se informisu preko medija, vesti.. Uvek je bolje ako mozes da saznas nesto iz prve ruke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...