Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapitalizam mora pobediti, a videćemo po koju cenu na kraju.
43% stanovništva Lombardije i dalje ide na posao, fabrike rade, industrija ne sme da stane, pare moraju da se zarade...

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=03&dd=21&nav_category=78&nav_id=1668522

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovakvoj kataklizmicnoj situaciji, bira se ili ekonomija ili stanovnistvo. Pa kom obojci, kom opanci.

Kinezi su uradili sve da zastite ljude i disciplinom i sistemom uspeli relativno brzo da obezbede da nema novih slucajeva. Pre 2 meseca smo se cudili slikama pustih ulica visemilionskog grada (dok se nas covek juce bos izlezava po drvenim stolovima, na punoj Adi). Ali je u pitanju i gigantska ekonomija, koja sebi moze da dozvoli taj luksuz, na delu svoje teritorije. Npr. svetska elektronska korporacija iz Guangzhoua sa kojom saradjujemo, nije radila samo 7 dana. Mislim da je odavno vec sve normalno, sto se mogucnosti proizvodnje i podrske klijentima tice. A za Kinu je relativno blizu, nesto juznije od pokrajine Hubei, odakle je sve krenulo.

Italijani su odabrali drugaciji pristup, ocigledno olako shvatajuci i pokusavajuci da balansiraju i odrze kontinuitet ekonomije mocnog severa zemlje. U kombinaciji sa njihovim mentalitetom (a takodje sam imao priliku da i to licno odlicno upoznam, saradjujuci sa njihovim firmama od 2007.) - dovelo je do posledica koje nazalost svakodnevno gledamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

29 minutes ago, Ivan said:

Pre 2 meseca smo se cudili slikama pustih ulica visemilionskog grada (dok se nas covek juce bos izlezava po drvenim stolovima, na punoj Adi).

Cisto da ne ostane mrtvo slovo na papiru... Reakcija na pojavu Covid-19.

 

Wuhan, februar 2020:

 

coronavirus-china-country-future-wuhan.thumb.jpg.d3863142337c22360346313970f867c6.jpg

 

Ada Ciganlija, 21.3.2020 (juce):

 

798639921_ada-foto-p-mitic(6).thumb.jpg.c491c7e83bde661b784c411fe7ffcc6c.jpg 1137966516_ada-foto-p-mitic(5).thumb.jpg.995e7dad3dadf2b42e046f119817c2b7.jpg 983518034_ada-foto-p-mitic(12).thumb.jpg.3c3aacba907bd18625f0833475dce800.jpg 682797290_ada-foto-p-mitic(3).thumb.jpg.635d3cbfafdd73a877a3d91d078b740a.jpg

 

Fotke preuzete sa: novosti.rs

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i Rusi poslali pomoc Italiji,

https://rs.sputniknews.com/svet/202003221122132601-americka-vojska-iz-epicentra-epidemije-u-italiji-odnela-pola-miliona-testova-na-koronavirus/

sta rade jenkiji

valjda veceras nema konferencije:doc:

 

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije me strah Corone, skontao sam šta je i počeo sam da preduzimam mere, samoinicijativno, na svom radnom mestu i kod kuće dok je bila "najsmešniji" virus i dok se išlo u Milano. Frka mi je što smo taoci zarad političkih ciljeva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ima izbor, na kraju....
Pre će biti na jakni i cipelama nego nečem drugom...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...