Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

On 3/19/2020 at 5:42 PM, bane1321 said:

...leba ti, koliko se ljudi vakciniše kod nas!?

Pre svega iz najugroženijih kategorija stanovništva, ali i tu manji broj od ukupne populacije.

Koliko znam, medicinsko osoblje se u visokom procentu vakcinište baš zato da bi imao ko da nas leči od sezonskog gripa...a, sada oni to ne mogu da dobiju jer nema vakcine i zato je stvar dodatno opasnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ako tako treba,bice bolje za sve nas,nego da bude kao u Italiji,mnogo mi zao sta je snašlo Italiju

 

 

Edited by neshaoct
popravio FB link

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, silenci said:

 

 

Se*e mi se od ovakvih strucnjaka.

Mase praznim papirima, na stolu ima 10 papira i heftalicu, znanje skuplja putem Youtube i bas je on prokljuvio teoriju zavere na globalnom nivou.

 

A plus se i nalupetao, tj nije ni svoje Youtube istrazivanje dobro odradio posto americka ekonomija uopste ne cveta nad Trampom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bio školski primer merenja uticaja medija

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ali ima i po godinama, kao i uvek grip ubija uglavnom teške bolesnike koji već koju godinu unazad gledaju u plafon, tako je kako je.

https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-age-sex-demographics/

A..

Koliko će zdravih trenutno ostati bez mogućnosti da se leče, jer će dobiti otkaz, koliko će to podići stopu kriminala, jer neko ne može da vrati dug...

Nije u pitanju naša zemlja već sve one gde su uvedene rigorozne mere.

Kako će se to odraziti na privredne tokove....

 

Uvek sam u uverenju (priroda tako funkcioniše), da smrt ili strah od smrti ne sme sputavati život, život mora nesmetano da se odvija.

Britanija još uvek funkcioniše na tom principu.

Čuvajte se, živite, radite.

 

To sam shvatio još kao petogodišnja, kada je deda odbio ponuđene mu terapije u 82g života kad je došao kreveta, 7 puta ranjavan u 2sv ratu, imao gomilu medalja, počasni vod je pucao na sahrani.

Kopnioje još 3 nedelje i nije hteo da umre dok nije video jance na ražnjevima, dok nije izdiktirao ko je šta je i šta je radio.

Nije imao straha nikakvoga.

Strah od smrti je bolest.

 

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakljucak ce biti na kraju zrtva mladjih zarad starijih.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Užas, jbg nekad su ludnice bile pune čiste i uredne, i brojne.

 

 

 

Šefe nije to zaključak.

Već dok si živ budi čovek, oslonac, stena, ne dozvoli da se strah, pohlepa i egoizam uvuče u tebe. Jer to prouzrokuje mnoge duševne poremećaje, kojih se može videti na svakom koraku.

A život prepusti življenju i uživanju, radu i ljubavi, druženju.

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije ni da nije. Sve ce da stane a zivecemo jedino od vazduha ako potraje. Jedina primanja sigurna ce imati isti ti penzioneri zbog kojih prvenstveno se sve ovo i desava.

I na kraju najebasmo mi koji nismo bliski Vucku i slicnima pa da primamo plate normalno.

Kad se sve sabere i oduzme ispada da je ipak moralo da se bira izmedju mladih i starih, a izabrano je kako ne treba da bude.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izabrano je pogrešno, ali ne krivim nikoga, jer ne znam šta bih ja u tom momentu odabrao, kad panika krene teško joj se odupreti.

Da nisu uveli ovo što jesu, bilo bi što niste...

Razlog je čista panika kao jutarnja rosa prozirna.

Ali ne razumem ljude koji ne shvataju da od ovog nema ništa sem totalnog kraha privrede.

U Srbiji godišnje od sezonskog gripa ako se interpoliraju USA statistike umre par hiljada ljudi...

 

I malo humora

 

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

c435b3c6e5df9fe8289bdd468a784190.jpg68ae9f2d726e5cc6e75085f2e35c84d3.jpg6ef808103ca9ab54bb93b126009bfe11.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi masite poentu.

 

Nije ovo zrtvovanje mladjih zbog starih vec zastita nacije. 
 

A razmisljati sad sto je nekom ukinuta plata zbog starijih je sebicno i prizemno (da ne kazem neki gori izraz).


Virus utice na slabe ili na one sa urodjenim manama.

 

Koliko ljudi je bilo na pravom sportskom pregledu u poslednjih godinu dana i zna da je 100% zdravo i nema moguci problem sa srcem, jetrom, bubrezima, sta god?

 

Bez ljutnje, ali ko ne kapira situaciju treba da sedi kod kuce i slusa sta mu se kaze. Samo tako cemo svi sto pre izaci.

 

Zbog sportske obuke sam morao pre nekog vremena da odradim ozbiljan sportski pregled sa detaljnom analizom krvi. Ispada da pucam od zdravlja pa opet sedim kod kuce.

Zasto? Jer necu da krenem sa stavom preguracu virus stojeci i da zarazim porodicu i prijatelje samo jer meni nece biti nista.


Dalje, sa svim merama zastite, i dalje se siri brze nego bilo koji grip.

Britanci su sracunali da ih zabole pa im sada vojska odnosi leseve na kremaciju!

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to stoji ali tako je da svakim virusom koji nas napadne, što ne znači automatski da za svaki virus mora pandemija.

Svi znate ko su političari, ko voli da se eksponira i bude bitan, pitan, dobro plaćen, e pa isti takvi su i svetskoj zdravstvenoj organizaciji,

poslednja dva virusa sam popio u kafani, ne kući, iako su i oni imali blaže varijante "svinjskog" gripa.

Temperatura 39.5, brufen gasi na sat ipo do dva i opet 39.5 treći dan odlazim po pomoć, kaže mi kroz onu ćubu pijte supicu niste zakazani, da vas zakažem, reko hvala ne treba. Gorim. Pet dana užasa i prođe.

 

Gomila umre tako.

 

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

 

0450e6a4a1b5d5af393e39311561b93a.jpg0888dd109df8a1ef161e572aaca97f3e.jpgaca465cc41d9acb3a71efac28073123d.jpg

 

Ovo vam je sremuš, divlji beli luk, ja ga ne jedem ali mnogi ga traže

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastita nacije tako sto ce vise ljudi da nastrada nego sto bi pomrlo da ne "stite" ovako? Nismo sebicni (nisam ni mislio na sebe kad pomenuh ekonomiju, preguracu svakako) vec ce mnogi biti u teskim problemima zbog svega ovoga (gubitak posla, bez primanja, porodica za izdrzavanje, krediti itd itd). Da nece mozda neko da ih zastiti i pomogne im? Naravno da ne.

Ovo ti je situacija da se od dva zla izabere manje. Moje misljenje je da je ovako veca steta nego korist.

Ako su vec hteli da zastite ljude onda je trebalo doneti rigorozne mere odmah a ne ovako parcijalno (danas cemo da zabranimo butike, sutra cemo kafice, a za 5 dana cemo trzni centar npr.) I da se odmah zatvore granice a ne da udje preko 60k ljudi koji su setali bez ikakvih kontrola (ne pricam napamet, mnogi nisu ispostovali samoizolaciju).

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno je da ne mislimo svi isto. Videcemo kad se sve ovo zavrsi ko je bio u pravu.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objasni. Ili ne vidiš krater pod nogama .

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je tek nedelja N01

 

Objasni. Ili ne vidiš krater pod nogama .

Smrtnost, godište, koliko njih je gledalo u plafon 3-4-5-10g pre covida

 

Ja znam da je teško ako gledate TV, zauzeti stav. I ja poštujem sve zakonski propisane obaveze da ne bi n..j...o.

Ovde pokušavam da sprečim panično i iracionalno ponašanje bar učesnika na ovom forumu. Pokušavam

Pošto ne koristim iz svesnog razloga niti jednu od platformi za deljenje života.

A igrom slučaja sam fiata uzeo, bićete pošteđeni pri sledećoj kupovini auta .

I sledeće zavrzlame visokog kapitala.

Možda se prijavim, ako preživim kovid

 

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...