Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Nuova Bravo - skripa kod suvozacevog prozora

Recommended Posts

Totalno glupo ali iritantno. Naime, kada je vozacev prozor otvoren (ne skroz otvoren, tj kada se celo staklo uvuce u vrata) vec npr 3/4, 1/2 iki ono par cm od zatvorene pozicije cisto da luftira, cuje se kao da malo zvace guma ili nesto slicno kod ili na staklu.

 

Prozor se ne spusta sam, tako da sam mehanizam odbacio kao problem, vec kada krene zvuk malo kao 'gurnem' prozor rukom ka dole i upadne u vrata koji par mm i onda se slabije cuje. To sigurno ne resava problem niti je uzrok, ali kao da na mestu gde prozor izlazi iz vrata gde ima dal gume ili neke posebne izolacije da voda ne ulazi u vrata, se cuje taj zvakajuci zvuk.

 

Kad je prozor zatvoren ili otvoren 100%, nista se ne cuje (verovatno nema vibracije pa zato).

 

Da li je neko imao slican problem i kako ge je resio ?

Ofc spremam vec alat da skidam tapacir prvom prilikom, ali da znam jos sta bi bilo pozeljno da pogledam, namazem ili zamenim kada bi najzad izbacio zvaku iz vrata

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, ISV_01 said:

Kad je prozor zatvoren ili otvoren 100%, nista se ne cuje (verovatno nema vibracije pa zato).

Da li je neko imao slican problem i kako ge je resio ?

Kupis benzinca :P .

Salu na stranu, ako sve normalno radi, recimo pre kupusanja bih bar pokusao banalnu stvar - da podmazem vodjice stakla silikon sprejom. Pustis slobodno i da se slije malo vise niz vodjicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Da li se pod "vođicama" stakla podrazumevaju bočne strane kojima staklo ide gore/dole ili je to neki drugi deo na vratima ? Nešto više mislim da je iz onog "horizontalnog" dela duž samih vrata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam na vertikalnu vodjicu, pomocice i da staklo malo lakse klizi. Bilo sta drugo da "copas" :) oko kedera (horizontalno), zasra*es staklo. Jedino ako mislis da tu 100% skripi pa da to par dana cistis, ali to sve mozes lako da proveris.

Takve stvari preventivno odradim s vremena na vreme. Podmazivanje vodjica, sarki i granicnika vrata, brava, kvaka, itd... Sve to onda lepse, tecnije i mekanije radi. Ne treba cekati kvar da bi se nesto uradilo, uz malo volje kada se ima trunka slobodnog vremena, ustedi se kasnije i novac i vreme i zivci. A tu je i zadovoljstvo u svakodnevnoj eksploataciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasta, zato i hocu da malo osvezim delove koje sigurno prethodni vlasnik nije dirao / odrzavao. 

Ce probam skidanjem panela i detaljnog podmazivanja prednjih vrata, zadnji su ionako na kurblu :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...