Jump to content
FAS Goran
shomispc

K: alu felne Bravo Sport ili Emotion 17"

Recommended Posts

Ko sto sam naslov kaze, kupio bih Sport ili Emotion felne za letnji set.

Idealno sa letnjim gumama.


Ako neko prodaje nek se javi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sport.. Sa dve skoro nove gume 225 40.. I dve koje mogu jos ovu sezonu

 

IMG-06e91d3f62a3602a0342df0033ee6229-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su 18" farbane u neku gunmetal gray? Iskreno nisam razmisljao o vecim od 17"... Ne znam kako bi legle obzirom da nemam sajtne.. Pusti mi na PM koje su gume i jos neke slike, i cenu naravno :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shomispc said:

Ne znam kako bi legle obzirom da nemam sajtne

Da, OEM 18'' Sport je u pitanju. Cuj kako bi legle ;) ...

Ako poredis OEM 17'' i 18'', tehnicki ti je razlika sto je 18'' sira pola cola, 1.27 cm, tj. cca 6 mm po strani. Sto se tice izbacenosti felne, to je kompenzovano manjim ET felne od 35 mm (17'' ima ET 31). Posto pominjes sajtne, to ti u praksi znaci da bi spolja felna bila izbacenija samo 2 mm, a oko 10 mm blize vesanju (u odnosu na 17'' felnu). Na sve to, guma je iste sirine, 225 mm, samo razvucenija u falcu. Sto je dobro, po meni su i sa 17'' trebali opusteno da idu na sirinu 7.5'' (a ne 7'').

Najveca razlika ti je naravno u precniku felne/visini gume. 225/45/17 je visoka 101 mm, a 225/40/18 ima bok od 90 mm, tj. imas oko 10% nizu gumu.

Summa summarum, tehnicki poprilicno slicno, cak je i obim tocka maltene isti, skoro ista izbacenost, ista sirina gume... Razlika je sto imas nizi i u osnovi razvuceniji profil gume, koji se dodatno pumpa na +0.3 Bar, tj. neudobniji ali stabilniji auto. I naravno izgled, tj. za broj vecu felnu. Pa ko sta voli, cisto tehnicki da pripomognem u izboru ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovo si opravdao titulu prve enciklopedije foruma :D

Ne sumnjam da ce izgledati mnogo bolje, al me sad vec malo brine udobnost obzirom da mi i na 16 pomera bubrege na lezecim ako ne usporim totalno..

biiip li ga sad, smislicu se :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, shomispc said:

al me sad vec malo brine udobnost obzirom da mi i na 16 pomera bubrege na lezecim ako ne usporim totalno..

Ma kakva enciklopedija, razmatrao sam za sebe kada sam kupio Sporta isto ovo :D . Tj. da li da podignem tocak za broj, odatle znam sve napamet, pa reko' cisto da ti pomognem. A imas i po netu kalkulatore sa kojima mozes da se igras...

Utisak o tvrdoci ce zavisiti i od auta i od same gume. Cudi me da sa 16'' imas takav utisak, kada je i ona poprilicna balonjara (bok joj je 11.2 cm). Drzis li ispravan pritisak, da nisu prepumpane? Pricam iz iskustva, imao sam je i na Stilu. Na njemu sam davno kratko imao i 215/45/17, to mi je vec bila primetna razlika, otprilike visina boka gume kao i ova 225/40/18.

Dodatno me cudi tvoja tvrdnja, posto moram da priznam da me je Sportak izuzetno prijatno iznenadio, sto se udobnosti i utegnutosti sa 17'' tice (a s obzirom da sam presao iz auta sa 16''). Interesantno je da se na Bravu 16'' i 17'' pumpa na isti pritisak, sigurno da i to ima uticaja. 18'' ide vec na +0.3 Bar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drzim ih na 2.2/2.3 bar, sta znam, ne deluju mi prepumpano..

A i da budem iskren dosta mi je udobniji auto bio dok sam imao 125kg, i sediste me je bolje drzalo :D

Mozda je malo i "pao" pa je zato tvrd, plus menjam stabilizatore u redovnom intervalu..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, shomispc said:

Drzim ih na 2.2/2.3 bar

To je to, 2.3 Bar je po fabrici za 205/55/16 i 225/45/17. Mada lepo se primeti i u voznji, ako recimo temperatura naglo skace/pada kao ovih dana. Bude to lagano i +/- 0.2 do 0.3 Bar.

Kad pomenu stabilizatore, totalni off, ali vec 2 godine sam zaboravio na njih. Da li je do onoga sto je stiglo iz Svice ili toliko znaci sto je kosacica laksa u nosu, ne znam. Uglavnom, na Stilu sam ih menjao maltene na malom servisu i to sa visim profilom gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moguce je da su pod manjim teretom i da su zato izdrzljiviji, kod mene je bas tako kao sto si rekao - maltene na svakom malom servisu ih menjam..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane17

Vidim da nisi skoro ulazio na forum pa nisi video ni PM, ako su felne i dalje aktuelne pusti poruku :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...