Jump to content
FAS Goran
Dulle90

Fiat Grande Punto 1.4 16v - trzanje na plinu

Recommended Posts

54 minutes ago, icar01 said:

Evo i brzi odgovor :-)

Ako ja dobro vidim u potpisu M.Ivice, on ima GP 1.4 16V sa 95 konja.....a to nije T-jet nego StarJet. Ja pričam o StarJetu. A drugo, ako je kolega napisao da mu je to majstor pogledao, onda bi valjda majstor rekao da tog dijela nema.

Tako je. O starjetu se radi. Nema turbine. 

Ne znam o cemu se radi .... hladnije vreme danas i dok nije bas zagrejan problem ne postoji. Videcu na dalje .... valjda treba cekati dok nesto nacisto ne rikne ..... nije bas majstorski nacin, ali .... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, M.Ivica said:

Tako je. O starjetu se radi. Nema turbine. 

Ne znam o cemu se radi .... hladnije vreme danas i dok nije bas zagrejan problem ne postoji. Videcu na dalje .... valjda treba cekati dok nesto nacisto ne rikne ..... nije bas majstorski nacin, ali .... 

Da užas. Još mi pada na pamet senzor tlaka u usisnoj grani. Bosch OEM dođe cca 20 EUR. Ja sam očistio i plastičnu klapnu gasa jer se nakupilo taloga od ulja. E sad, jel možda koja svjećica loša pa tek kad se zagrije počne raditi problem.... Ja sam dosta nekih senzora promijenio i prije nego su riknuli čisto da mi ne stvaraju problem negdje u budućnosti (senzor tlaka, senzor radilice, senzor bregaste, senzor temp i termostat, senzor ispod papučice kočnice i kuplunga). 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, icar01 said:

Da užas. Još mi pada na pamet senzor tlaka u usisnoj grani. Bosch OEM dođe cca 20 EUR. Ja sam očistio i plastičnu klapnu gasa jer se nakupilo taloga od ulja. E sad, jel možda koja svjećica loša pa tek kad se zagrije počne raditi problem.... Ja sam dosta nekih senzora promijenio i prije nego su riknuli čisto da mi ne stvaraju problem negdje u budućnosti (senzor tlaka, senzor radilice, senzor bregaste, senzor temp i termostat, senzor ispod papučice kočnice i kuplunga). 

Svecice su promenjene. Dijagnostika nista ne pokazuje. Videcemo. Javljam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@icar01

Da, izvinjavam se, moj previd.

Iskreno svaki dan čovek može nešto naučiti.

Nisam se sretao "lično" sa ovim.

@M.Ivica

Postoji li mogućnost da vidimo mapu i neki od parametara podešavanja?

Opet kažem, ovako možemo samo nagađati gde se krije problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Mijailović P. said:

@icar01

Da, izvinjavam se, moj previd.

Iskreno svaki dan čovek može nešto naučiti.

Nisam se sretao "lično" sa ovim.

@M.Ivica

Postoji li mogućnost da vidimo mapu i neki od parametara podešavanja?

Opet kažem, ovako možemo samo nagađati gde se krije problem.

Nazalost, ja sam samo unesreceni korisnik :) .... cim saznam bilo kakav nacin resenja javljam .... 

Majstor je podesio nenzinsku mapu ili mape, jer je doslo i do njihovih razdesenja usled gresaka izazvanih gasnim racunarom. Mape su onda uskljadjene, zamenjene su svecice i to je sada mnogo bolja slika. Nazalost, ostaje problem koji je ocigledno vezan za povecanje temperature .... ili se bar tako cini. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj majstor kada mi stelovao mapu benzinska i plinska apsoultno se ne pokklapaju. Benzinska izgleda kao sinusoida, a plinska normalno. Ko d prethodnog auta, koji je bio Stilo 1.4 mape izgledale isto. Ne znam zasto se ovde ne poklapaju. Zato pitm da li kod ovog t-jeta mora q-box ili to nema veze?

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, Mijailović P. said:

@MilanB

Pa mape trebaju biti što približnije a idealno je da su identične.

Qbox se dobro pokazao kod mene.

Ja sam siguran da ti pojavu trzanja uzrokuje loša mapa.

Pa podesavao je i dobio poklapanje .... i u voznji i na leru. Problem je kod mene izgleda u elektrici .... moguce je da se manifestacija na benzinu ne oseti, ili bar ne oseti koliko na plinu ..... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mijailović P. said:

@MilanB

Pa mape trebaju biti što približnije a idealno je da su identične.

Qbox se dobro pokazao kod mene.

Ja sam siguran da ti pojavu trzanja uzrokuje loša mapa.

Hvala. Moram ovog majstora da jurim sledece nedelje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...