Jump to content
FAS Goran
147 2.0 TS 163.000 km

Alfa Romeo 147 2.0 TS / 1.6 TS - povećana potrošnja ulja

Recommended Posts

Naručio sam nov Solenoid. Ulje je Catrol Edge 10w60 Švsjcarsko kao i sama Alfa.

Nema dima ni na auspuhu ni meraču, ni poklopcu. Ide kao besna, troši kombimovano 8.02/100 km, kombinovano sa po 160 na auto putu.

Svećice su Bosh Bele skidao sam jednu po jednu. Šta da radim?

 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@147 2.0 TS 163.000 km

 

Ne diraj ništa. Ne bacaj novce. To je solidna potrošnja ulja za taj motor. Može on da popije i litar na 1000 km. Samo vozi proveravaj i dolivaj. Navikni se na to.

 

Ja sam svojevremeno na 1.6 TS radio osvežavanje s kojim nisam dobio ama baš ništa. Menjao karike, leteće, dihtunge, semeringe pa je opet trošila pola litra ulja na 1000 km.

 

Varijator nov ti je oko 100-120 evra. Novi tip koji ne vraća ulje nazad u motor i ne strada.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@147 2.0 TS 163.000 km

 

Varijator bi trebalo da ima bilo koja veća trgovina auto delovima.

 

Kompresiju je merio majstor kad se jebavao oko motora. Da je bila mnogo loša radili bi mu generalku, a ne osvežavanje.

 

Potrošnja benzina mi je u gradu bila 10-11 litara, autoput 7 litara. Ulje sam u početku sipao Selenia Racing 10W60 pa kad sam video da nema svrhe sipati papreno ulje u auto koji od servisa do servisa popije preko 5 litra ulja onda sam prešao na jeftinije 10W40 varijante. Poslednji put sam sipao Gaspromovo ulje sa benzinske pumpe. :D

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, 147 2.0 TS 163.000 km said:

Meni ne.A ti Quadro Folio ja čuvam svoj Auto ne cepam kao nenormalan

Čuvaš auto od 1000 i kusur eura za šta? Za turšiju?

Taj auto u gradskoj nije ispod 12 litara, to ti garantujem. Resetuj bord (ako znaš uopšte kako) i isprati prosečnu potrošnju u čistoj gradskoj vožnji (prosečna brzina treba da je oko 20 km/h). Ako ti potrošnja bude manja od 12 litara ja ti poklanjam moju 159! Jel može tako?

 

Evo izvoli podatke iz "User manual"-a ako ne veruješ... Jedino ako tvoja Alfa nije izašla iz neke fabrike na Marsu pa da troši kao hibrid...

 

Screenshot_20200314-015734.png

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovoreno za 159.Šaljem ti kad napuni sledeći Rezervoar Snimke.Potrošnja na Bordu nije merodacna ni za jedanAuzo čsk ni za Mazdu 626.Moj Deda je govorio čuvaj Auto on će čuvati Tebe.Naše škode su prlazile po 225.000 km bez ikakvih ulaganja

Nisamm ja kupuo Auto da ga uništim nego da se vozim

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, 147 2.0 TS 163.000 km said:

Dogovoreno za 159.Šaljem ti kad napuni sledeći Rezervoar Snimke.Potrošnja na Bordu nije merodacna ni za jedanAuzo...

Naravno da nije merodavna, bord uvek laže i umanjuje potrošnju... Zato ću se i zadovoljiti podacima sa borda, jer ti on čistu gradsku kreni-stani vožnju neće pokazati ispod 12, što znači da će biti preko 13. :)

Uostalom, kad fabrika gradsku vožnju merenu u idealnim uslovima deklariše na 12 litara šta onda dalje mi ima da pričamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, 147 2.0 TS 163.000 km said:

Meni ne.A ti Quadro Folio ja čuvam svoj Auto ne cepam kao nenormalan

Gde sam ja napisao da svoj auto cepam kao nenormalan? Samo sam rekao daj da ja tvoj auto provozam po gradu da ti dokažem kolka je potrošnja, a ne da mi ti gledaš tu neki prosek na 5000 kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, 147 2.0 TS 163.000 km said:

Delim litre ns Kilometre svaki put kad punim Rezervoar i to je ta potrošnja kojubdsm naveo

Druže, resetuj "trip B" ako imaš to na bordu, sedi u auto i provozaj ga gradom u kreni-stani vožnji i slikaj mi bord na kome će se videti prosečna brzina i prosečna potrošnja. Jel možeš to da uradiš danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/14/2020 at 12:10 PM, 147 2.0 TS 163.000 km said:
To je prema Prospektu najveća moguća Potrošnja.

Vidi, takvo nesto ne postoji. To niko ne moze da proceni ni za jedno vozilo,masinu :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imama hoću.Evo Danas sam prešao sam oko 300 km mešqno išao sam za Nemačku na Auto Putu nisqm vozio iznad 145 km/sat.Nisam Uspeo da resetujem Trip B ali imam Potrošnju sa njega.Sve se vidi ns Fotografijama

 

20200314_193627.jpg 20200314_193527.jpg

20200314_193547.jpg 20200314_193556.jpg

 

To vam je to.Ubrzanja su bila do 4.000 par puta inače oko 3.200-3.600 jer nems potrebe za više.Ide kso Luda.Probaću šta će Solenoid da reši.Znam da je samo njegov Dihtung  loš.Možda su mi otišli i Semerinzi na Bregastima kao i onaj naRadilici pa tamo izbacuje Ulje.Kad je hladna nema ni Crnog niti bili kakvog dima nskon Paljenja i odam turiram ns 4.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...