Jump to content
FAS Goran
Quadrifoglio Verde

Alfa Romeo 159 SW from Pljeskovac

Recommended Posts

Brate, gde ubode tu bolnu temu sad... :huh:
 
Oćeš po stavkama? Lakirer 270, gornje viljuške 50, Grejači 50, posuda servo ulja 50, ventil turbine-map-egr-dpf 185, turbina-klapne-ravnanje glave-razni dihtunzi i semerinzi-grana-interkuler-veliki servis oko 1000... Verovatno sam ispustio nešto...
ma neato se meni bilo ucinilo mnogo vise, to je ta cifra koja pre ili kasnije svima nama ode kada kupimo polovnjaka.
Lep auto i jos lepse slike.


Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, zunto said:

ma neato se meni bilo ucinilo mnogo vise, to je ta cifra koja pre ili kasnije svima nama ode kada kupimo polovnjaka.
Lep auto i jos lepse slike.


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 

Ispustio dizne, negde oko 150 evra beoše...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo bih da se malo pohvalim... Kupljena danas u CH... Alfa Romeo Brera 1750 TBI TI... :wub::wub::wub:

Slike su malo lošije jer su sa oglasa. Nedostaje joj letnji set, kupljena na ovim multispoke sa zimskim gumama, ali naći će se već nešto. Neke 8c recimo... :)

Screenshot_20200304-130909_1.png

Screenshot_20200304-130922_1.png

Screenshot_20200304-130940_1_1.png

Screenshot_20200304-130947_1.png

Screenshot_20200304-130930_1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, dekirs said:

mislim posto ce biti ovde :D

Ne planiram da je prodajem tako brzo, tako da o ceni i ne razmišljam. Prvo da vidim kolko će mene iskoštati, jer kao i svaki auto iz uvoza imaće ulaganja. Kolika će biti ta ulaganja tek ćemo videti. Kočnice su komplet promenjene, veliki servis ne treba raditi naredne dve godine (upitno-treba se proveriti), kao i kod svakog povoljnog 1750 TBI turbina je zviznula (promeniću celo jezgro, neću se igrati s reparacijom), itd...

 

Sada ću isforsirati prodaju SW-a. Staviću je na oglase ovih dana. Nadam se brže nego Deltu, kod koje sam oklevao mesecima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, dekirs said:

Koja je kilometraza? Kazu da je taj 1.75 bas problematican posle nekih 100k..

Kod njega teško da izgura do 150.000 km, a ova je trenutno na 206.000 km. Možda je druga po redu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Milutinac said:

Iako malo problematican - pravi motor za breru :thumbup:

 

Kad cujem za breru 2.4 jtdm pa jos cabrio...meeeh

Pa razni jutjub blogeri kenjaju kako to i nije to, bolji je obrtni moment od dizela, pa onda zvuk i nije nešto... Ali s obzirom da znam kako taj motor tera Deltu koja je čak i malo teža od Brere mislim da ću biti prezadovoljan. Plus što nakon sređivanja turbine planiram neku finu novu mapicu. A zvuka što se tiče, to nije ništa što zadnji protočni lonci neće rešiti... :D

 

Nego, s'obzirom da će mi trebati letnji set za nju gledam oglase da nađem nešto fino. Fabrika je skupa (naročito 8c koje obožavam), TI felne otrov, pa gledam alternativu na 18". Šta mislite o ovim Fundmetal (bitno da nisu kinezi) 18" felnama u "heavy metal" fazonu. Nekako mi se lepe za srce... :wub: Mislim da će i čeljusti doći do izražaja s njima, a i biće jedinstvena u moru "fabrike".

 

Screenshot_20200306-114841_1.png

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oce da propisa gorivo valjda na bobine (?!), malo pocne da troskari ulje, i naravno turbina strada cesto. Ali nije to tako strasno nista. 

 

Kad vec svakako menjas turbinu, razmotri kupovinu turbine sa 4c, isto se zove, ali je dosta drugacije i kazu da sa njom 1.8 puno bolje ide, manji lag, vise performansi kroz ceo opseg obrtaja, itd... 

 

A felne, Brera place za 19', iako sa tom velicinom tockova, samo problemi, skupe gume, neudobna voznja, itd... :D Meni su najlepse ProDrive, pa potom Ti... Nisam ljubitelj ovih 19 sa Giulie QV sto sad stavljaju. A te koje si okacio, nekako mi nisu za Breru, ali stvar ukusa naravno :)  

 

Vidi mozda WSP felne, to je italijanski proizvodjac visokokvalitetnih kopija Alfinog dizajna :) Imaju cak "Ti" dizajn u 18' velicini :) 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/1/2020 at 8:28 PM, Quadrifoglio Verde said:

 

 

1.JPG2.JPG3.JPG

4.JPG5.JPG6.JPG

7.JPG8.JPG9.JPG

 

 

 

Bas lepa 159-ka.

Meni je doduse lepsa kada nema krovne nosace ali ne moze svima sve da se svidja.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, horvat said:

Oce da propisa gorivo valjda na bobine (?!), malo pocne da troskari ulje, i naravno turbina strada cesto. Ali nije to tako strasno nista. 

Pišala na jednoj koju je vlasnica auta promenila tamo po rečima prodavca sa placa. U prethodne dve godine uložila 3500 franaka u nju. Čini mi se da se ni pumpa benzina ne čuje da lupka iz motornog prostora (takođe standardan problem), koliko sam sa live video razgovora na Whatsapp-u mogao da čujem.

 

Troškarenje ulja posle vožnje Twin Sparka nikome ne može da bude problem...:D I u Delti mi je taj 1750 potrošio nešto više od pola litra na 10.000 km što nije mnogo.

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, horvat said:

Vidi mozda WSP felne, to je italijanski proizvodjac visokokvalitetnih kopija Alfinog dizajna :) Imaju cak "Ti" dizajn u 18' velicini :) 

I ove Fundmetal su talijanske tako da imam neku sigurnost u kvalitet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...