Jump to content
FAS Goran
Quadrifoglio Verde

Alfa Romeo 159 SW from Pljeskovac

Recommended Posts

Verovali ili ne ona Brera koju sam pazario u CH će morati da čeka neke bolje dane. Zbog ovog sranja sa vanrednim stanjem šleper koji je trebao da je doveze u sredu neće uopšte poći, jer vozač (s obzirom da dolazi iz Švajcarske) nakon ulaska u Srbiju mora biti u izolaziji 28 dana!!! Neverovatno ali istinito!!! Znači auto i dalje ostaje u Lucernu do daljeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne mora? Receno je da svi moraju u izolaciju.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora.U 15h tovarim danas u Pz i za Belgiju.Sinoc kasno je usvojeno novo pravilo.Ne vazi za vozace teretih vozila,brodova i jos po nesto.Jutros zvao sup i kazu da cu za resenje o kucnoj izolaciji od 14 dana sto sam dobio u ponedeljak na batrovcima  dobiti ponistenje i da moze na put.Eto javljam veceras kako prodjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, danijel55 said:

Ne mora.U 15h tovarim danas u Pz i za Belgiju.Sinoc kasno je usvojeno novo pravilo.Ne vazi za vozace teretih vozila,brodova i jos po nesto.Jutros zvao sup i kazu da cu za resenje o kucnoj izolaciji od 14 dana sto sam dobio u ponedeljak na batrovcima  dobiti ponistenje i da moze na put.Eto javljam veceras kako prodjem.

EXTRA! Hvala za info, sad ću zvati ovog sa šlepkom!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne mora.U 15h tovarim danas u Pz i za Belgiju.Sinoc kasno je usvojeno novo pravilo.Ne vazi za vozace teretih vozila,brodova i jos po nesto.Jutros zvao sup i kazu da cu za resenje o kucnoj izolaciji od 14 dana sto sam dobio u ponedeljak na batrovcima  dobiti ponistenje i da moze na put.Eto javljam veceras kako prodjem.
Moras prvo u sup da proveris dal ti je skinuto to. Danas su pisali krivicne prijave zbog toga, da znas.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas u mup isao moj komsija, posto mu je stigao auto (kupio nov Captur) da zavrsi papire, poljibio je prazan salter :( Mozda je samo do te PU, ko ce ga znati.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne rade šalteri u MUP-u za registraciju vozila. Samo preko agencija koje imaju mogućnost izdavanja nalepnica odmah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma hebem im sve po spisku... Ovaj zvao špeditera s`kojim radi u BG (carini preko BG) koji mu reko da se ne igra još uvek...  Počinje da me hvata strašna nervoza!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u firmi uvoz je obustavljen na (za sada) 60 dana.

Svaki kamion koji dolazi u Srbiju, t.j. negov vozac mora u karantin na 28 dana.

Sleperima je dozvoljen samo tranzit kroz SRB, ali i tu ima caka, imaju tacno 12h da prodju kroz nasu zemlju, inace opet karantin 28 dana.

Sleperi kad krenu sa jedne nase granice na drugu, idu u turnusima od 10-15 komada pod pratnjom vozila MUP-a, bas da se ne bi negde zaustavljali.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tacno... Sav transport po autoputu prate mupova vozila... Sleperi, kamioni i sl se krecu u grupi od po par komada i tacno se zna gde mogu da stanu da naprave pauzu, sipaju gorivo itd...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod mene u firmi uvoz je obustavljen na (za sada) 60 dana.
Svaki kamion koji dolazi u Srbiju, t.j. negov vozac mora u karantin na 28 dana.
Sleperima je dozvoljen samo tranzit kroz SRB, ali i tu ima caka, imaju tacno 12h da prodju kroz nasu zemlju, inace opet karantin 28 dana.
Sleperi kad krenu sa jedne nase granice na drugu, idu u turnusima od 10-15 komada pod pratnjom vozila MUP-a, bas da se ne bi negde zaustavljali.
Bila im je to prvobitna ideja ali su odmah ukinuli tj.vozaci kamiona su izuzeti, nije ni jedno vece proslo jer bi ostali bez vozaca i kamiona a ceo svet zivi zahvaljujuci kamionima :D E sad se javlja problem sto pojedinima koji su dobili izolaciju ona nije skinuta pa su pisali krivicne prijave ko nije zatecen kuci. Kamioni u tranzitu kod nas se sprovode pod pratnjom, do granice ili mesta istovara u grupama od 20kamiona ili vise. U Madjarskoj npr.imas tranzitne rute po kojima moras da ides, bez zadrzavanja a ako mora onda samo na odredjenim mestima za to. Gorivo samo na odredjenoj pumpi itd. U svakoj zemlji ima po nesto.

Ja negde citah da moze da se registruje auto i izda prvi dokument i sada trenutno. Ne moze da se produzi npr.saobracajna a prvu da dobijes mozes. Ne znam samo carina i Abs kako rade

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam produzio registraciju za twingo juce. Vest je da moze da se produzi u agencijama koje izdaju sve na jednom mestu jer salteri u policiji ne rade. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po uputstvu MUP-a, registruju se kola i ako je istekla saobracajna ili ako istice pre isteka registracije koju sada uplacujes, sve se zavrsava iskljucivo na tehnickim pregledima, salteri u SUP-u ne rade, vec se mejlom zakazuje ali ko zna kako to radi jer u stvari jos nije ni zazivelo. Ne moze da registruje kola onaj ko ih nije preveo na sebe, mora ili da mu dodje vlasnik licno ili ovlascenje da ima, ako ga nema (ovlascenje) i njega ce tesko da dobije posto notari rade jos sporije (da moguce je da rade jos sporije nego sto su radili), sve u svemu jos veca zajebancija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Makni to inace ubrzo pocinje pro..ravanje :D
Moj je pretprosle godine sleper vozio, sad ima cetiri god :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

Makni to inace ubrzo pocinje pro..ravanje :D
Moj je pretprosle godine sleper vozio, sad ima cetiri god :D

Neka misli i piše ko šta hoće, tako i na tom putu je učio i moj otac od 10-godine, a i ja i moj brat od istog uzrasta. Sa 12 sam već sam šaltao brzine.

Ako je problem za forum to je nešto drugo... neka @neshaoct briše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za karantin ne znam.Usao u SRB pre 2h ,nista.Na Horgos presao.
A ovo sto se tice voznje,ne znam koji roditelj nije ama bas nikada stavio mladje dete u krilo i okrenuo barem 200-300m :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...