Jump to content
FAS Goran
Quadrifoglio Verde

Alfa Romeo 159 SW from Pljeskovac

Recommended Posts

Kako je juče bio veoma lep dan, ja sam ga eto iskoristio za sređivanje i slikanje kola. I sad bih konačno mogao, s`obzirom da sam to imao već neko vreme u planu, da predstavim i ovu moju drugu limenu lepoticu. Uvežena iz CH avgusta 2017. sa 185.000 km na satu, malo tada i stajala po oglasima, ali onda i registrovana i korišćena povremeno kada je brat iz CH tu ili kao moj drugi auto. Prilikom uvoza zamenjene gornje viljuške, grejači motora i još neke sitnice. Vremenom rešavane razne stvari stavku po stavku. Najpre zamena elektroventila turbine, čišćenje MAP senzora, blokiranje EGR ventila i skidanje DPF filtera, zamena posude servo ulja (pumpa utihnula posle zamene iste)... Decembra 2018. godine skinute klapne sa usisne grane i ista očišćena, turbina koja je znala da ide u "safe mode" poslata u Turbo Servis Užice, očišćen interkuler, proverene dizne (tri samo štelovane, jednoj promenjen uložak) i odrađen kompletan veliki servis. Nakon svega turbina nastavila da "peva" iako radi perfektno. Prema rečima majstora to je "strujanje vazduha zbog nepostojećeg DPF-a", a ne do same turbine. Deluje mi neverovatno, ali sam na osnovu tog objašnjenja majtora odustao od vraćanja iste nazad u Užice. Verovatno sam se zajebao... :D Set kvačila sa zamajcem je i dalje originalni i potrajaće još dugo vremena. Na daleko čuveni Opelov M32 menjač je i dalje u odličnom stanju, ne čuju se ležajevi i ručica menjača je mirna (ne radi ni u jednoj brzini prilikom dodavanja i popuštanja gasa). Na kraju kao šlag na torti urađena nova mapa (bez ikakvih merenja na valjcima jer iste u Pljeskovcu nemamo). Jednostavno je čovek pogodio parametre iz drugog puta (prvom mapom sam bio nezadovoljan) na osnovu mojih očekivanja i instrukcija. Prema njegovim rečima turbina je podignuta za 10%, ma šta to njemu značilo... ja sam potpuni laik po tom pitanju. :) Meni je bitno da sad auto kida kako ide, a troši manje...

 

Naravno auto je odmah po uvozu zafarban i ceo ispoliran. Rađena oba branika, prednje levo krilo i vozačeva vrata jer su na tim mestima bila razna oštećenja sa parkinga. U međuvremenu su se pojavila nova :D, a i krenula je korozija na levom pragu ispred zanjeg točka. Takođe je i lak na gepek vratima krenuo da "radi" pa će ponovna poseta lakireru biti neminovna.

 

A sad evo i malo slikica od juče nakon lickanja...

 

1.JPG2.JPG3.JPG

4.JPG5.JPG6.JPG

7.JPG8.JPG9.JPG

10.JPG11.JPG12.JPG

13.JPG14.JPG15.JPG

16.JPG17.JPG18.JPG

19.JPG20.JPG21.JPG

22.JPG23.JPG24.JPG

25.JPG26.JPG27.JPG

 

Najurio decu sa terenčeta da bih mogao da je slikam lepo... :D

Imam još dosta nekih "umjetničkih fotki" koje ću ubacivati narednih dana.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami pravi pravcati lubenicar, odlicna oprema i ocuganog izgleda...oduvek mi se svidjala karavan verzija (aka lubenicar) u 159 izdanju, ova tvoja je bas lep primerak :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep karavan. Da te lepo posluzi. Inace, gotovo od svakog koga cujem da je radio remont turbine u Uzicu, svima 'svira' posle toga. Valjda su prosto takve... ne znam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Mijailović P. said:

Znači, ima dece? emoji2.png
Valjda je pala neka vožnja za klince kad su ti ustupili teren, ili...

Voze se i voze ga na nekim relacijama od po 10-ak kilometara, naravno iz mog krila. Tako sam i ja od svoje desete počinjao! :)

 

13 hours ago, ISV_01 said:

Bogami pravi pravcati lubenicar, odlicna oprema i ocuganog izgleda...oduvek mi se svidjala karavan verzija (aka lubenicar) u 159 izdanju, ova tvoja je bas lep primerak :) 

Hvala. Tera on i lubenice leti... po komad-dva na zadnjoj klupi! :D

12 hours ago, horvat said:

Lep karavan. Da te lepo posluzi. Inace, gotovo od svakog koga cujem da je radio remont turbine u Uzicu, svima 'svira' posle toga. Valjda su prosto takve... ne znam... 

Hvala. Bolje da sam zamenio celo srce novim kao kod Delte, nego što sam je slao za Užice! Čak bi me jeftinije i izašlo... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da se cuje kad fali dpf ili kat, to je normalno, sad da li se tebi cuje zbog toga ne znam. Moja zavija punih 8god kod mene a secam se i pre da je bila takva, posto poznajem auto od 2007god :D U svakom slucaju lepa alfa. Licno meni se 159 karavan vise svidja bez krovnih nosaca, dok mi je svaki drugi karavan lepsi sa njima :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, MS PK said:

Mora da se cuje kad fali dpf ili kat, to je normalno...

Kako se kod pojedinih koji su skinuli DPF ne čuje?

 

12 hours ago, MS PK said:

Licno meni se 159 karavan vise svidja bez krovnih nosaca, dok mi je svaki drugi karavan lepsi sa njima :D

Stvar ukusa... Po meni joj ipak daju neki šmek ovi nosači.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Quadrifoglio Verde said:
Stvar ukusa... Po meni joj ipak daju neki šmek ovi nosači.

Moju je Goran slao za Uzice... Zvizduce tu negde od 1200 do 1800 u drugoj i to je vise primetno kad je hladan motor... Ima oko godinu dana od remonta... Nisam hteo da ga cimam i reklamiram jer se osim toga apsolutno normalno ponasa...

 

PS turbo je kao i tvoj sa 110kw

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, zunto said:

koliko ke kostalo svo gore navesemo ulaga je?

Brate, gde ubode tu bolnu temu sad... :huh:

 

Oćeš po stavkama? Lakirer 270, gornje viljuške 50, Grejači 50, posuda servo ulja 50, ventil turbine-map-egr-dpf 185, turbina-klapne-ravnanje glave-razni dihtunzi i semerinzi-grana-interkuler-veliki servis oko 1000... Verovatno sam ispustio nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, alfini0507 said:

Moju je Goran slao za Uzice... Zvizduce tu negde od 1200 do 1800 u drugoj i to je vise primetno kad je hladan motor...

Potpuno isto... Stim što ga ja ne bih opisao kao "zvižduće" nego "peva muški"... :D

11 hours ago, alfini0507 said:

Sto ravnanje glave?

Pa kad smo već otvorili... Sumnjali smo da je usisala klapnu, ali nije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedan sa sviranjem :whistle:

 

Užice i nemam DPF...kao neko sitno fijukanje bih ja to nazvao, i što kaze @alfini0507 više primetno kada je hladan motor, posle kada dostigne radnu - ni ne čujem je. U početku sam malo zentao i svaki put "spominjao" ceo turbo servis od čistačice do direktorke ali kako je vreme prolazilo - tako stiskam i uopšte ne mislim.

 

A sto se nekih repera tice - u početku sam vozio i malo kačio dijagnostiku, pratio parametre, nema tu nikakvog odstupanja, radi to sve jako lepo...

 

Da odredimo da li je do samog turba ili praznog lonca od DPF-a - treba nam samo jedan downpipe :)

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja čuo da može da se namesti i neka "bomba" ispred dpf-a da prigušuje to strujanje... Baš ću proveriti taj info ovih dana.

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki turbo remontovan u Uzicu ce da svira. Jednostavno imaju oni masine i sve, ali nikada ne moze biti kao fabrika.

Na Stilu je svirala i na Bravu isto, bez problema ikakvih posle remonta, ali eto taj zvuk je bio tu.

Na Bravu je onaj lonac od DPFa isto bio prazan pa je mozda malo davalo na zvuku, ali to nije nikako samo do lonca nego do turbine,

Ako si vec dokon napravi log turba u voznji okaci ovde da vidimo da li je sve okej a verujem da jeste.

Moj ti je savet da ne diras nista, nego vozi i ne razmisljaj :)

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sada iz slika u prvom postu sam shvatio da je ovo 159-ka koju sam i ja gledao na oglasima septembar/oktobar 2017. godine...ali bila daleko da ode da se pogleda :D 

Odlična je B)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dekirs said:

Ako si vec dokon napravi log turba u voznji okaci ovde da vidimo da li je sve okej a verujem da jeste.

Dokon baš i nisam, a i nemam s`čim... Morao bih da nahvatam druga za tako nešto, a i da se uklopimo da to bude u momentu kad se meni "digne" da odem da se izduvam po planinskim putevima. :D

3 hours ago, neshaoct said:

Tek sada iz slika u prvom postu sam shvatio da je ovo 159-ka koju sam i ja gledao na oglasima septembar/oktobar 2017. godine...ali bila daleko da ode da se pogleda :D 

Odlična je B)

Slike su nove, od subote... A mogu da nađem i te stare kada je slikana za oglas pa ću ih postaviti. Onda ćeš biti siguran da li je to taj auto... :)

3 hours ago, neshaoct said:

...ali bila daleko da ode da se pogleda :D 

Ma "preko sveta smo", nema šta... :D

Evo slika sa tog oglasa...

 

DSCF0238.jpgDSCF0241.jpgDSCF0242.jpg

DSCF0244.jpgDSCF0246.jpgDSCF0247.jpg

DSCF0248.jpgDSCF0249.jpgDSCF0250.jpg

DSCF0251.jpgDSCF0253.jpgDSCF0257.jpg

DSCF0258.jpgDSCF0260.jpgDSCF0263.jpg

DSCF0265.jpgDSCF0266.jpgDSCF0233.jpg

DSCF0234.jpgDSCF0235.jpgDSCF0236.jpgDSCF0237.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...