Jump to content
FAS Goran
Andrejdordev

Prevelika potrošnja FIAT EVO 1.4 TURBO 135 KS

Recommended Posts

Pozdrav svim članovima, 

 

Fiat Evo Turbo mi u gradu troši oko 11l. 

U specifikaciji mu piše da potrošnja u gradu se kreće oko 7.5 l BENZINA. 

Proveravao sam vizuelno da li negde ne gubi gorivo i nisam primetio neko curenje. 

Skoro sam kupio auto i isti je bio na proveri kod majstora i radi popravke kvačila. Nije primetio da negde gubi gorivo. 

Da ima neko neku ideju šta bi moglo da bude uzrok? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve su ti relacije, koja prosecna brzina? 7.5l svakako je po meni nedostizna cifra maltene za svakog benzinca :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

10-11L mi deluje kao ok potrosnja u gradu za turbo benzinca, zavisi ipak od guzve, relacije, tezine noge i prosecne brzine. Sumnjam da ces moci da spustis ispod 10L osim ako ides po obodima grada ili ranije izjutra i ranije popodne kada izbegnes spic.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

6 minutes ago, ISV_01 said:

10-11L mi deluje kao ok potrosnja u gradu za turbo benzinca, zavisi ipak od guzve, relacije, tezine noge i prosecne brzine. Sumnjam da ces moci da spustis ispod 10L osim ako ides po obodima grada ili ranije izjutra i ranije popodne kada izbegnes spic.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk
 

U 7 ujutru i izmedju 16 i 17h je voznja svakog dana, tako da necu moci da izbegnem spic.

Nego me cudi da toliko promase sa specifikacijama za potrosnju po gradu.

16 minutes ago, MS PK said:

Kakve su ti relacije, koja prosecna brzina? 7.5l svakako je po meni nedostizna cifra maltene za svakog benzinca :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

Najcesca relacija je Kanarevo brdo -Kneza Milosa, preko Lisicijeg potoka, malo jaca voznja, hehe.

 

39 minutes ago, Home said:

Map sensor moze da bude uzrok

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Ako bi bio MAP senzor zar ne bi trebalo da prijavljuje gresku?

 

Hvala na odgovorima

Edited by Andrejdordev

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Andrejdordev said:

Nego me cudi da toliko promase sa specifikacijama za potrosnju po gradu.

Nije ni malo cudno, pogotovo za turbo motor. 10-11 za gradski prosek je sasvim normalno... 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali svakako bi bilo korisno da napises i prosecnu brzinu...

 

Ili recimo odi na autoput, drzi brzinu na oko 120 kmh i gledaj neko vreme trenutnu potrosnju. Ako se vrednosti budu kretale recimo izmedju 6.5 - 7.5, mozda max do 8 (duva vetar ovih dana, bar kod mene), onda je to sve ok... 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, horvat said:

Ili recimo odi na autoput, drzi brzinu na oko 120 kmh

Ako se vrednosti budu kretale recimo izmedju 6.5 - 7.5

Do Istanbula i nazad, pun auto, nas cetvoro, uglavnom cist autoput uz malo magistrale - 6.43l po cepu, voznja oko ili malo preko ogranicenja.  

3 hours ago, Andrejdordev said:

U specifikaciji mu piše da potrošnja u gradu se kreće oko 7.5 l BENZINA.

Vozim MA 140 verziju i da li stvarno verujes u ovo :) ? Kod mene je deklarisano 7.3l za grad, 4.8l otvoreno i 5.7l kombinovano.

Za 2 godine mi je ukupna kombinovana 6.78l po cepu, a jos nemam zestokog BG spica i uvek je tu solidan procenat otvorenog puta. I u takvim uslovima je to opet +1.1l na fabricki deklarisanu kombinovanu. U gradu je to odstupanje primetno vece, pa racunaj...

Licno mislim da je 11l malo jace, najvise iz razloga jer u pitanju manji i laganiji auto. S druge strane, MA u Puntu ima samo 206 Njutna, u Bravu 230 Nm (255Nm u Sport modu). Jedino ako ga bas zestoko cepas (a tesko je odoleti :D) posto tu vec krece da srce ili imas neku zestoku guzvu, kratke relacije, itd... Dopisi prosecnu brzinu za toliki rezultat.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA upravo si sebi dosta odgovorio na pitanje... oko 7 svi koji rade u drzavnim preduzecima i oni koji iole kasne na posao u 7 dolaze tada, za povratak bolje da ne pisem... Kreni - stani sistem pa malo cepnes da se ubacis negde...nema shanse da spusti ispod 10 u to doba u BG. Da radis npr kao ja, oko 6:30-7:00 na Dusanovac sa NBG, Autoputem i nazad oko 3 i guzvu i ne vidis. Pri tome mi je ukljucenje na AP ispred nosa. I pored toga ne idem kolima na posao jer je jednostavno ekonomski neisplativo. Nekom nije mnogo 10+ crvenih da da za gorivo mesecno, a nekom ko spada u moju grupu sa autom koji i u navedenim vremenima trosi i manje i brze stize, je mnogo + zivce koje ne mogu da kupi,

 

Tu stil voznje jedino moze da ti smanji mozda 1-1.5L maximalno u gradu a ako mozes ranije krenuti i izbeci navedeni spic, sigurno mozes i 2L da usparas. Dzaba start stop sistemi u gradu, oni ti ne pomazu mnogo oko potrosnje, ali oko drndanja drugih komponenti odmazu svakako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, ISV_01 said:

PA upravo si sebi dosta odgovorio na pitanje... oko 7 svi koji rade u drzavnim preduzecima i oni koji iole kasne na posao u 7 dolaze tada, za povratak bolje da ne pisem... Kreni - stani sistem pa malo cepnes da se ubacis negde...nema shanse da spusti ispod 10 u to doba u BG. Da radis npr kao ja, oko 6:30-7:00 na Dusanovac sa NBG, Autoputem i nazad oko 3 i guzvu i ne vidis. Pri tome mi je ukljucenje na AP ispred nosa. I pored toga ne idem kolima na posao jer je jednostavno ekonomski neisplativo. Nekom nije mnogo 10+ crvenih da da za gorivo mesecno, a nekom ko spada u moju grupu sa autom koji i u navedenim vremenima trosi i manje i brze stize, je mnogo + zivce koje ne mogu da kupi,

 

Tu stil voznje jedino moze da ti smanji mozda 1-1.5L maximalno u gradu a ako mozes ranije krenuti i izbeci navedeni spic, sigurno mozes i 2L da usparas. Dzaba start stop sistemi u gradu, oni ti ne pomazu mnogo oko potrosnje, ali oko drndanja drugih komponenti odmazu svakako. 

Hvala na iscrpnom odgovoru. Nije ni meni lako da dam oko 8 crvenih mesečno, ali bolje da dam da se vozim svojim autom nego ovim gmazovima iz Bus plusa, žena i ja skoro 7 crvenih, da mesečne karte, a vozimo se zajedno kolima oko 10 km ukupno dnevno. Pozdrav i hvala još jednom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/1/2020 at 12:45 AM, ISV_01 said:

PA upravo si sebi dosta odgovorio na pitanje... oko 7 svi koji rade u drzavnim preduzecima i oni koji iole kasne na posao u 7 dolaze tada, za povratak bolje da ne pisem... Kreni - stani sistem pa malo cepnes da se ubacis negde...nema shanse da spusti ispod 10 u to doba u BG. Da radis npr kao ja, oko 6:30-7:00 na Dusanovac sa NBG, Autoputem i nazad oko 3 i guzvu i ne vidis. Pri tome mi je ukljucenje na AP ispred nosa. I pored toga ne idem kolima na posao jer je jednostavno ekonomski neisplativo. Nekom nije mnogo 10+ crvenih da da za gorivo mesecno, a nekom ko spada u moju grupu sa autom koji i u navedenim vremenima trosi i manje i brze stize, je mnogo + zivce koje ne mogu da kupi,

 

Tu stil voznje jedino moze da ti smanji mozda 1-1.5L maximalno u gradu a ako mozes ranije krenuti i izbeci navedeni spic, sigurno mozes i 2L da usparas. Dzaba start stop sistemi u gradu, oni ti ne pomazu mnogo oko potrosnje, ali oko drndanja drugih komponenti odmazu svakako. 

Prosečna brzina je 27km.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/28/2020 at 8:29 PM, Andrejdordev said:

Pozdrav svim članovima, 

 

Fiat Evo Turbo mi u gradu troši oko 11l. 

U specifikaciji mu piše da potrošnja u gradu se kreće oko 7.5 l BENZINA. 

Proveravao sam vizuelno da li negde ne gubi gorivo i nisam primetio neko curenje. 

Skoro sam kupio auto i isti je bio na proveri kod majstora i radi popravke kvačila. Nije primetio da negde gubi gorivo. 

Da ima neko neku ideju šta bi moglo da bude uzrok? 

Ja imam isti auto ali cipovan na 160ks. Na autoputu na 130kmh mi pokazuje oko 8.5 potrosnju trenutnu al ovako po gradu ispod 12l ne trosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...