Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Osvetljenje kod kvake u vratima

Recommended Posts

 

Video sam mislim kod Danila na Bravu na nekoj od slika (inace nisam obracao paznju, jer nisam ni znao) da mu kod kvake na vrarima vozaca (verovatno i kod suvozaca) postoji malo osvetljenje, koje svetli kada je auto upaljen. Bas izgleda super pa da pitam da li je tako nesto moguce ugraditi ?

 

Verovatno je samo plastika drugacija i postoji elektroinstalacija zbog osvetljenja, a bas mi se svidja.

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deo ambijentalnog svetla, uz diode na plafonjeri.

S tim sto su ove na ruckama fizicki i logikom povezane sa osvetljenjem komandi/podizaca u vratima. Rade na kontakt, a ostaju upaljene najduze 2 min od gasenja kontakta.

Komande u vratima i osvetljenje rucki kontrolise isti pin 32 na E konektoru Body Compa.

Sto se vezivanja u prednjim vratima tice, prednje lampice (G65 i G66) su vezane u paralelu sa osvetljenjem komandi - pinovi A4 i A9 konektora u A stubovima (D030 u vozackom, i D031 u suvozackom).

Dok zadnje lampice (G67 i G68) idu na pinove 7 i 15 konektora u B stubu (E35 levi, E36 desni).

 

198000226.thumb.png.760022dbde0657325c2236d542096e45.png 198000227.thumb.png.f728492fb3630589b29e082c9b0162c6.png 198000228.thumb.png.26a05686701b39d0178e84e28995c5d9.png

 

Kada raskupusas tapacir, dodje se do ovoga:

 

d.thumb.png.6d1232e02e8edc74e58e5181e1f697bb.png

 

EDIT: Evo ti jos jedne odlicne seme vrata:

 

198000370.thumb.png.d49a9a0814688261167e693de6af42ee.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuh, kako je pakosno kada se ne razumes u elektroniku a oni ti navode sve nesto drmrfr-ovski :cry:

Salim se, kontam malo po slikama kada se zagleda shema :wacko:

Laicki receno, na podizacima za stakla kod vozaca/suvozaca bi trebao da bude dzek u koji se kaci to osvetljenje u kvaki kao na samoj slici eLearn-a?  Konkretno gledajuci sliku iz ePera G65 i G66 su, kao sto si rekao, fizicki vezane za podizace stakala, pa sve to na pin 32. 

 

Defakto, trebam samo da raskupusam vrata, vidim da li imam izvucenu tu instalaciju tj da li postoji izvucen dzek za to osvetljenje u mojoj opremi/komandi za prozore, nadjem tu plastiku sa osvetljenjem i dzekom i povezem?

Da li bi trebalo logicki "otkljucavati" preko Examiner-a ili slicno to osvetljenje ili bi sam BodyComp prepoznao isti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako mi sledi da raskupusam nesto...najlakse mi je da izvucem komande podizaca prozora jer se na njih i vezuje...ako nema dodatka, sve jasno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi felne prvo. Nemoj posle kad pregori body da bude nemam za felne :) 

Salim se. I ja sam gledao da ubacim diodicu u vrata tamo gde je macije oko za otvorena vrata. Nije mi jasno da na delti nema osvetljenje na vratima kad su otvorena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahaha, zato i gledam da bude plug n play da se ne zezam sa izvlacenjem neke elektronike, budzenja na body zicama i ostalim cudima. Ovako je najbezbolnije - ako nema dzek > ne cackaj. Ako ima dzek i plug n play je i pri tome jeftino > why not (kao npr za tempomat sto mi je bilo). 

A felne....prioriteti su drugaciji sada :D 

 

Za to macije oko u dnu vrata, mislim da ni na Bravu ne svetli (bar ne kod mene) a i da se nadje kao rezevni deo ta mala crvena plastikica je uzas :( 

 

Nista, sad cu gledam cene poklopca kvaki dok ne raskupusam panelce sa podizacima da imam neki uvid u cenovni rang.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne svetli ni ba Bravu, ista je stvar. To nisu preneli sa stila na novije modele. Ali sam video po FB grupama da su neki radili. 

 

a moze se uzeti isto signal sa tog ambijentalnog osvetljenja i iskoristiti prekidac za otvorena/zatvorena vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je bio tata :) , pa uproscavali su neke stvari sa njega :D ... Ko ga je vozio, zna o cemu sve pricam.

@ISV_01

Za instalaciju je najmanji problem, mozes da vezes u paralelu sa osvetljenjem komandi prozora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Na kraju ce ispasti "A hteo sam samo svetlance dobiti....al ne ono na tabli" :D 

 

Nista, bacam se u potragu za tim plastikama za vrata, za pocetak od otpada. Plasim se samo da ce prodavati ceo tapacirung za vrata a ne samo to...no videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko hoce da radi u DIY varijanti, ima jedna mala zackoljica.

Taj mala stvarcica "koja sija" i iza koje je led, ko je nema kao ja sto je nisam imao - ta mala stvarcica je crna plastika.

A ko je ima ta mala plastikica je naravno onako mat providna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cuj, deblja plasticna folija iz knjizare tipa stranica za koricenje, lepo se isece i viola...nema sto necemo izgrunfovati :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, andreja.micovic said:

Salim se. I ja sam gledao da ubacim diodicu u vrata tamo gde je macije oko za otvorena vrata. Nije mi jasno da na delti nema osvetljenje na vratima kad su otvorena

ni na Bravu.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas rasklopio cela vrata...na moje razocarenje, posto imam samo prednje podizace, nemam ama bas nikakvu dodatnu instalaciju izvucenu, niti neki dodatni dzek sa kojeg bi se mogla ubosti lampica za oko kvake :(
Oh well, nemam tu srecu da se time obradujem, vise srece u nekom drugom tapaciru

Bar sam resio neko cvrckanje u vratima

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, ISV_01 said:

Oh well, nemam tu srecu da se time obradujem, vise srece u nekom drugom tapaciru emoji29.png

Kakav forumski duh i zelja da se napravi neki upgrade :D . Ostavio sam ti sazvakanu semu iznad, najgluplja diodica koja radi u paraleli sa postojecim osvetljenjem prekidaca prozora. Ili improvizujes ili pokupis sa nekog tapacira na otpadu, ako ti se to vec toliko svidja...

Kao mladji, pa ne bih montirao taj tapacir nazad a da ne napravim sto sam hteo, nema Boga :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto trenutno radi, ne diraj, sto moras kupusati a niJesi vican tome batali, a kada nadjes relativno jeftin rezevni deo (tapacir sa plastikom ili sama instalacija), a ti kupi pa zbudzi :D Kad otopli i malo vise vremena nadjem, mozda se i oprobam ;) Kad nemas garazu, nije bas sve jedno.

Dodatno, mogli su bar neku bolju izolaciju da drmnu u ta vrata, suplja ko zvono :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...