Jump to content
FAS Goran
djomla

Naočare - opšta tema

Recommended Posts

Još malo "minulog rada" ovaj put malo drugačije. 

 

IMG_20200424_142631.thumb.jpg.3544aae4482e7e03837ae9043250e1f2.jpg IMG_20200424_142643.thumb.jpg.df803454441e3b7cac9b15a18cc91709.jpg

 

Puk'o flex i rešenje istog, uz malo dodataka.

 

IMG_20200424_144647.thumb.jpg.9e1e1baeb0ebcf58abde724e9ee64f7b.jpg IMG_20200424_144657.thumb.jpg.bb76266a4659554989f4bcffd9add99a.jpg

 

Krajnji rezultat

 

IMG_20200424_145327.thumb.jpg.0b497abc1cd12b7e142a60dd8a968bdb.jpg

 

Obe drškice se otvaraju podjednako. 

Drškica koja je rađena više nema flex, ali može da se otvara i zatvara. Za prvu pomoć i brzinsko rešenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oslepeh ovih dana kod kuce, kapilari popucali u ocima, kao da sam navaren 24h..

Za koliko parica moze da se nabavi pristojan ram sa zastitnim staklima ? :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izađi malo napolje

Neki dan sam isto intervenisao na sinovom okviru od naočara, nemam slike..
Sagnuo se da zaveže patiku ispadnu mu i nagazi ih.. krajnje tačke onog dela što ide na uši su bile oko 3cm razlike vertikalno, neupotrebljive.
Odem u optiku, biserka uzela Fen da ispravi metalnu šarku , uzmem naočare i izađem.
Alat za sitne popravke kineski, odvrnem šarku i izvadim je komplet, uhvatim sa dvoje malih kombinirki i lagano ispravim, zavrnem i ko nove .
Fen
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da izadjem napolje kada sam ogranicen na rad od kuce. Imam 2,3 sata za blejanje napolju koje iskoristim svaki dan, ali opet nije dovoljno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs iMbox :D šalim se, šarene su cene, kod nas su ramovi od 7500 pa naviše, stakla koja ne propuštaju plavu svetlost (dosta znače ako si zakovan za komp) idu od 9700 do 12700. To je sve po full cenama. Pravimo neki %, imaš broj pa ćemo lako. 

@bit ko zna šta je ona htela da ispravlja :D

E sad, postoji skalamerija "ventileta" koja radi na principu fena, šta je ona htela, ko zna. Bitno da si uspeo da rešiš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovim putOm da se zahvalim nasem kolegi @djomla  :thumbsup:

 

Dugo vec imam naocare, ali sam pre jedno 2 godine razbio jedno staklo i to je tako stajalo...od tada kupio 4-5 nekih jeftinijih, ali nije to to...
E sad, nas kolega je bio voljan da mi pomogne, nabavi stakla, odradi veliki servis...sve zameni sto je moglo, dotegne, ma sve...

 

20200619_095711.thumb.jpg.f6f703e8b4c04f732cea56906410e116.jpg

 

Evo ih^

K`a nove :)

 

 

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre @totti ti i naočare oćeš u full opremi! Još da se fokus šteluje preko mobilnog telefona i bluetooth ih !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je razlika u ceni kod običnih antirefleks stakala (blagi astigmatizam, dioptrija oko - 2.5) i fotosenzitivnih antirefleks stakala? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Irena HGT proverio sam, do 20 hiljada je par foto plastike, od nekih 9 krece, zavisi od proizvodjaca i zaštitnih slojeva. Lično sam radije za varijantu suncanih naocara sa dioptrijom. Tu cene za stakla idu od 5~6 hiljada do 15~16.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i prave od deMbelog stakla, da je ovo tanko ne bi mogli da ga drže u ruci, šetalo bi ka sapun :D 

 

Đomla to na šmirglu bajo, moderan je on tip xD 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...