Jump to content
FAS Goran
djomla

Naočare - opšta tema

Recommended Posts

E ne bih da mutim vodu, ne nosim dioptrije, sunčane nosim, imam dobre, ali sam prošle godine za osobe iz bližeg okruženja naručivao sa aliexpres a, dioptrijske fotohhromtske i zadovoljni su.

U pretrazi ukucajte prescription glasses I trebalo bi da vam se prilikom poručivanja na PC ,(na telefonu ne daje tu opciju) pojavi deo gde ukucate podatke sa pregleda kod očnog doktora.

Razmak, dioptrije cilindri, opcije za kvalitet stakla, slojeve..

Cene su odlične kao i ove naočare koje sam poručio i dobio.

Idu od 20- 100e

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam sebi birao

Al isto ti je izbor velik šta god da staviš kao nova frizura..

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bit može kod čika Alije svašta nešto da se naruči, lično naočare online nikada nisam poručivao, imam problem i u radnji gde radim da nađem sebi odgovarajući ram, a kamoli online. Što se stakala tiče, ne bih komentarisao, ipak živim od prodaje naočara i stakala. Tako da, smatram da moj komentar može da se nasluti. B)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa nisam tvrdio, samo ponudio i tu opciju, da se ima u vidu za drugi treći četvrti par naočara za one koji ih nose, ok.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja planiram već neko vreme da narucim jedne clip on sa Alija međutim nikako da uplatim pare. Nisam siguran dal da mi oni urade dioptriju, ili ovde, svakako bi se malo koristile

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bit nista lose nisam mislio, nit sam u fazonu da tvrdis. @stefanan baci na papir pa izvagaj. Ako ne planiras stalno da ih nosis onda probaj tu pricu, taman da nam javis

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima više varijanti, sigurno je razlika u kvalitetu
Na primer

#Aliexpress RSD 851.06 41%OFF | RUISIMO 5 lenes Magnet Sunglasses Clip Mirrored Clip on Sunglasses clip on glasses Men Polarized Custom Prescription Myopia
https://a.aliexpress.com/_dUlnHCL

#Aliexpress RSD 1,054.59 40%OFF | Bauhaus 3in1 frame with memory core inside Polarized Magnet Clip glasses clip on glasses Myopia Glasses night vision glasses
https://a.aliexpress.com/_dUAqOsR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka za clip on ram. Nosim ga već drugu godinu, ima polarizovani filter koji se kači magnetima.

https://ochelarie.ro/rame-de-vedere-cu-clipon-ozzie-oz5922a/djbz9MNjtpNDxMK6i

Cena kod nas je oko 6500-7000din

 

Sledeće što moram da uzmem su neke sa zutim noćnim filterom...ako uopšte i služi za noćnu vožnju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje... Trazim jedan model rama, prilicno redak jer je stari model, proizvodjac ZeroRh+ model Rh10404

Gde god sam pitao, gledao, trazio..nema tog rama nigde.

Da li znate gde se moze naci ? Po mogicstvu bordo/crven ram (takav imam) ili eventualno plav.

Slika u prilogu.

Eventualno neka preporuka za Porshe Design ili Momo sport ramove ali sa uslovom polu ram, bez papucica za nos i lagan sto vise.

 

Ovaj Zero gore sa mojim staklima ima ispod 10g, te je uslov sto laksi, aka ne titanijum, aluminijum, mg, ali ni TR90 varijate. Cena - problem nije.

 

 

Screenshot_20200304-222049.thumb.jpg.7f787c17de4a380af9479b50a481519d.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stefanan pretpostavljam, kao što si rekao, da je razlika do kvaliteta. Gledao sam nesto brzinski danas, ima svasta da se nadje. 

@Tesha žuta stakla pojačavaju kontrast, nisam imao prilike da ih probam, mada bi trebala da rade posao. Postoje i bela sa posebnim antirefleks slojem za voznju, njih planiram da uradim sebi čim nadjem neki ram. Ozzie ima skroz ok ramove, popravili su se u zadnjih par godina. 

@ISV_01 pogledaj u Sani-ju, mislim da oni rade ZeroRh, za Porsche i Momo cu se raspitati. Reci mi, zasto ne titanium ili tr90? Ono sa čime sam se ja skoro susretao sa je poluram bez papučica, nisam oduševljen kako je rešeno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Sanoptik i sve vece radnje sam obisao, nema tog rama. 'Problem' je jer je star maltene preko 9-10 godina i odavno je sisao sa rafova.

 

Titan ramove sam imao ranije i ono ok su ali opet tu lakocu ne mogu da izvuku, razlika je maltene 7-9g. Neko moze da cepidlaci sa izjavom da nije to neka gramaza, ne oseti se, ali ne nosi se ram sa staklima u ruci vec na nosu pa se fino i ureze.

 

Drugo sto 99% polu-ramova imaju papucice (na zalost i na sadasnjem Exess ramu ih imam ali je srecom ram na foru gore pomenutog Zero pa je lagan tj neka plastika) i meni su neudobne.

 

TR90 mi je..ne znam, kao igrackica, zbog rucki. Ram odlican ali kad rucke omashe sa bojom i dizajnom, smorim se ko plovak. On bi i dosao u razmatranje da je zaista lep ram.

 

Puma je imala neke fine sportske ramove ali ofc papucice.

Ni meni se ne svidja dizajn naocara ni sad ni unazad 4-5 godina koliko intenzivno trazim iole sta slicno..sve nekako retro, veLko...a kad im spomenem bez papucica e to je misterija veka..

 

Zato trazim nesto na tu foru..ne mora biti identican, ali za pojedine uslove koje zelim i znam kroz praksu da mi odgovaraju, ne zalim para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 zaboravi na taj ram, nisam skontao da je toliko mator. 

Pazi, ako se urezu papucice, bas da ostave brazdu, onda nisu lepo podesene. Kad je papucica u pitanju, cak i Silhouette ram (svega 3 gr "težak") ostavi blagi trag nošenja, jednostavno mala površina na koju se oslanja ram na nos i to je to, blagi trag postoji, ali urezivanje ne sme. 

Pogledaj iGreen ramove, mada su mahom puni ramovi, ali su lagani dosta. 

Slaba je ponuda poluramova bez papučica, ili je jednostavno ono što je dostupno ružno. 

TR90 može da se probere da valja nešto, bez tih šareniša. 

Na kraju krajeva, uvek ti ostaju sočiva kao opcija, tu nema da žulja nos :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla

 

Hvala bratac, ali zbog specificnog posla (terenskog sa dosta promenljivih faktora) sociva mi otpadaju..bas nisam u fazonu da jurim socivo po njivi ili u toni prasine da vucem opremu za ciscenje jer me svrbi oko

 

Bacicu pogled na tog proizvodjaca ramova, premda izbegavam pun okvir jer za sad nisam nasao nesto da mi stoji. Svaki predlog za neku 'sportski/brzi a elegantni' ram dolazi u obzir sa vec definisanim kriterijumima.

 

Ne mislim da se urezu i brazdu ostave, ali jednostavno mi prija kada je veca dodirna povrsina rama pa je i raspodela te male tezine ravnomernija. Dodatni plus je nepostojanje 'podesavanja' pozicije i zamene silikonskih papucica...samo stavis i vozis dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 nema na cemu. Mozes i Ozzie da pogledas, mada su mahom puni ramovi. Sa Ozzijem bi mogao da nadjes i modele sa clip-on dodatkom, što ume da bude jako korisno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da postavim i ja jedno pitanje. Pre skoro 20 godina sam kupio naocare za sunce. Cini mi se da su bile Navigare ili tako neki fashion brend. Mnogo sam gotivio te naocare jer su imale silikonski ram koji se nije osecao na glavi a pritom si mogao da sednes na njih ili da ih vezes u cvor i nista... vrate se u prvobitni oblik.

Nazalost tad sam vozio Yuga i neko mi ih je digao iz auta. Od tada nisam vise nigde video naocare sa takvim ramom.

Ima li neko ideju da li tako nesto jos uvek postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako su i meni pre par godina za 5min digli naočare, cd i kesu sa namirnicama za palačinke... Jedino naočare nisam prežalio :D
Još su i zaključali juga za sobom B)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za klasiku - RayBan.


Znam da ima kvalitetnijih stakala, ali mislim da je odnos ulozeno-dobijeno vrh.


Prosle godine sam naisao na Scuderia Ferrari naocare u saradnji sa RB i nisam mogao da odolim.

 

Ovako nesto:

 

https://www.ray-ban.com/usa/sunglasses/RB3617M MALE 001-rb3617m scuderia ferrari collection-gunmetal/8056597046008?category_Id=1727996

 

A imam i 2 klasika: Aviator i jedne plasticne RB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@francuz69 Silhouette ima nešto na taj fazon, ali su mahom bez rama, titanijum drskice i most, kao što je nosio Horacio u CSI Miami. To je ono što ja znadem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla
Clip on ? Mislis na stakla - plastiku u boji koja se kaci na cvidze pa su kao vise fensi ?
Ne znam da li bi mi trebalo, imam fotogrej.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nosim samo Polaroid vec godinama, imaju dosta lepih modela i po polarizaciji nisam uspeo da primetim da su ista manje kvalitetni od RayBan a kostaju trecinu sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj Polar Glare. Ista priča, dosta jeftiniji nego RB i ostale, imaju 100% UV zaštitu plus polarizaciju, same naočare su kvalitetnije uradjene od Polaroid-a. Ja sam sebi za vožnju radio na njih sunčani ram dioptriju u boji sa polarizacijom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedino ako opet sednem na naocare pa mi trebaju nove, za sada ne planiram dodatni trosak :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...